Kwisa Lubań na Tour de Pologne 2022

  • 31.07.2022, 21:03 (aktualizacja 01.08.2022, 09:09)
  • Źródło: Kwisa Lubań
Kwisa Lubań na Tour de Pologne 2022 Kwisa Lubań Julia Kowerko na trzecim stopniu podium

Podziel się:

Oceń:

Tour de Pologne to impreza światowej marki, na którą stawiają się najlepsi zawodnicy globu, w wyścigu udział biorą również zawodnicy klubu kolarskiego z Lubania. Dziś na podium Tour de Pologne Junior stanęła zawodniczka Kwisy Lubań.

Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu, rozwoju dzieci i młodzieży oraz popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa.

W sobotę odbył się pierwszy z czterech etapów TdPJ w trakcie którego młodzi kolarze i kolarki pokazali swoje umiejętności. Na starcie pierwszego etapu stanęła czwórka zawodników z klubu kolarskiego Kwisa Lubań. Młodzi zawodnicy rywalizowali na pętli, którą na koniec swojego etapu pokonują zawodnicy Tour de Pologne UCI World Tour.

W pierwszym etapie najlepiej wypadła Julia Kowerko w startująca w kategorii Żakinia. Julia jako jedyna stanęła na podium i ze stratą 1 sekundy do zwyciężczyni zajęła 3 miejsce .

Mikołaj Dragumowicz w kategorii Żak byl 29, w kategori młodziczka Julia Dubieniecka była 24 a Pola Kędzior 26.

- Teraz przed naszymi zawodnikami dwa dni wolnego i kolejny start w Sanoku. - informuje poprzez media społecznościowe Kwisa Lubań.

Źródło: Kwisa Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szkoda_gadać
szkoda_gadać 01.08.2022, 10:15
Najserdeczniejsze gratulacje. Myślę, że będą kolejni naśladowcy. Uwielbiam rowerkowanie.

Pozostałe