Lubań. Kolejne zatrzymanie w sprawie nocnego napadu

  • 10.07.2022, 21:01 (aktualizacja 10.07.2022, 21:44)
  • red.
Lubań. Kolejne zatrzymanie w sprawie nocnego napadu Policja Lubań

Podziel się:

Oceń:

Dwóch mieszkańców Lubania w sobotnią noc napadło na 40-latka, przemocą doprowadzili go do bezbronności i ukradli telefon komórkowy. Jeden z napastników trafił na trzy miesiące do aresztu, kilka dni później zatrzymano jego kompana.

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy w sobotę 2 lipca, wówczas do 40 – letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podszedł mężczyzna zaatakował go i zażądał pieniędzy. Ostatecznie sprawca ukradł pokrzywdzonemu telefon komórkowy wartości 2 tysięcy złotych.

Lubańscy policjanci kilka godzin później namierzyli 38-letniego sprawcę i zatrzymali na jednej z lubańskich ulic. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy potwierdził, że udział w popełnieniu czynu miał także inny mężczyzna. Policjanci rozpoczęli więc poszukiwania.

O sprawie pisaliśmy w tekście: Areszt dla 38-latka za napad i kradzież

Dwa dni później lubańscy policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn, podejrzanego o rozbój.

Czynności wykonywane przez policjantów nadzorowane były przez Prokuraturę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec 37- latka, mieszkańca Lubania środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego oraz świadków. Czynności w sprawie nadal trwają . Za czyn, którego się dopuścił grozi do 12 lat pozbawienia wolności. - mówi asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lutek
Lutek 13.07.2022, 21:07
Za napad rabunkowy dozór policyjny? W czasach PRL-u takich "cudów" nie notowano. Wówczas w rozumieniu prawa była to zbrodnia zagrożona karą nie niższa niż 3 lata. Obecnie nie niższą niż 2 lata...
art. 280 § 1 kk Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
===============
Panie Ziobro! Czas na dalsze - ale rzetelne, nie polityczne -porządkowanie orzecznictwa i praktyki.
Loko
Loko 11.07.2022, 12:26
Co to za śmieć ?
Pitbull
Pitbull 11.07.2022, 06:34
To nie kompan tylko braciszek zamknac tych 2 cponow
John
John 11.07.2022, 00:27
chociaż 8 latek powinien poświęcić na lektury w celi, w przerwach sprzątania miasta.

Pozostałe