Współpraca służb w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

  • 30.06.2022, 13:43 (aktualizacja 30.06.2022, 17:13)
  • Źródło: KPP Lubań
Współpraca służb w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Podziel się:

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci i strażnicy miejscy z Lubania odwiedzili uczniów szkół oraz dzieci z przedszkoli w ramach akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie spotkań przypominali o zasadach bezpiecznych zabaw nad wodą, w górach i placach zabaw. Wszystko po to aby wakacyjne przygody kończyły się bezpiecznie.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywały się w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu lubańskiego. Mundurowi podczas prelekcji przypominali najmłodszym zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw oraz w ruchu drogowym. Zwracając uwagę na potrzebę zachowania ostrożność w przypadku zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę prelegenci poświęcili bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku, przekazując jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą lub w górach.

W ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", mundurowi będą odwiedzać kolejne placówki, w których przebywają dzieci na półkoloniach i kolonach by przypomnieć najmłodszym, że wakacje można spędzić radośnie i bezpiecznie.

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (2)


Pozostałe