Lubań. Granty na modernizację systemów grzewczych

  • 23.06.2022, 12:15 (aktualizacja 23.06.2022, 12:26)
  • Źródło: ŁCR
Lubań. Granty na modernizację systemów grzewczych

Podziel się:

Oceń:

Lubański magistrat prowadzi nabór uzupełniający na granty wspierające wymianę źródeł ciepła. Wnioski można składać do 1 lipca.

Celem projektu jest zwiększona efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych, poprzez modernizację źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych wsparte inwestycjami w OZE

Nabór ma na celu stworzenie listy rezerwowej.

Granty będzie można otrzymać na: modernizację systemów grzewczych obejmującą wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła: na podłączenie do sieci ciepłowniczej / chłodniczej lub instalację źródeł ciepła opartych o OZE (np. pomp ciepła) lub instalację kotłów spalających biomasę, lub ewentualnie paliwa gazowe (wymianie nie podlegają użytkowane kotły gazowe i olejowe, nie dopuszcza się też wymiany użytkowanych kotłów innych niż gazowe i olejowe na kotły węglowe i olejowe). Wymianie źródła ciepła mogą towarzyszyć uzasadnione modernizacje systemu grzewczego pozostające w związku przyczynowo-skutkowym ze zmianą źródła ciepła, np. wymiana wysokotemperaturowej instalacji ogrzewania na niskotemperaturową. Dopuszcza się również zastosowanie ogrzewania elektrycznego (kable / maty grzejne, kotły elektryczne, piece akumulacyjne itp.), pod warunkiem że będzie ono zasilane z OZE. Mikroinstalacja o odpowiedniej mocy może zostać zrealizowana w ramach projektu (można również wykorzystać już istniejącą instalację). Wsparcie może dotyczyć również systemów monitoringu i zarządzania energią (termostaty, czujniki temperatury, pogodowe, obecności, sterowniki, automatyczne układy regulacji, aplikacje komputerowe, gotowe systemy, urządzenia pomiarowe itp.) mające na celu zmniejszenie zużycia energii poprzez dostosowanie mocy urządzeń do chwilowego zapotrzebowania. Wymiana źródła ciepła jest elementem obowiązkowym.

Wnioski można składać od 1.07.2022 roku w Biurze Obsługi Interesanta, Urząd Miasta Lubań, ul. 7 Dywizji 14

W przypadku otrzymania dofinansowania, inwestycję należy zakończyć w nieprzekraczalnym terminie do 31.03.2023 r. (bez możliwości wydłużenia terminu).

Więcej informacji oraz wniosek o przyznanie grantu i umowa - w załącznikach.

Źródło: ŁCR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

granat
granat 23.06.2022, 18:13
Jakby przyznali granaty zamiast grantów, termomodernizacja poszła by szybciej. Swoją drogą znam jeszcze osoby które czekają na te granty od zeszłego roku, a modernizacja już dawno zrobiona i zgłoszona.

Pozostałe