Lubań. Czy dzieci odzyskają boisko?

  • 23.06.2022, 11:30 (aktualizacja 23.06.2022, 18:39)
  • red.
Lubań. Czy dzieci odzyskają boisko?

Podziel się:

Oceń:

Lubańskie bazaltowe sztolnie, zresztą unikatowe w Europie, odkopano w tamtym roku. Było to przedsięwzięcie wymagające ogromnych nakładów pracy i pieniędzy. Przy skali prac tam przeprowadzonych problem mieszkańców Kamiennej Góry może wydawać się błahy, a jednak...

Super inicjatywa! Najpierw zdewastowali wszystko i rozkopali, zabrali dzieciom plac zabaw, a jak w końcu oddali to bez boiska. Na boisku od nie wiadomo już kiedy leży hałda pozostałości z wykopalisk, a przecież nie zakopią jej z powrotem. Dzieciaki dostały jakiś ochłap – nie mają nawet gdzie pograć w piłkę, bo przecież na podwórku nie wolno, bo zniszczą elewacje, na boisku leży hałda ziemi i pewnie jeszcze poleży. To co żeby z dzieciakiem zagrać w kosza, czy nogę to do miasta trzeba się wybierać? Czy ta budowa kiedyś się skończy? Czy zdrowie i aktywność fizyczna dzieci jest mniej ważna od wykopalisk? - napisał na redakcyjną pocztę Pan Artur, ojciec siedmiolatka.

Inicjatywa Podziemia Kamiennej Góry rzeczywiście wymogła przekazanie boiska na potrzeby prac górniczych. Plac zabaw z kolei, po przeprowadzeniu najbardziej pilnych i zagrażających bezpieczeństwu robót, został udostępniony dzieciom. Można odnieść wrażenie, że przy sztolniach nic się nie dzieje i jest to już tylko opustoszały plac budowy. Jak się okazuje, to nie koniec inwestycji, a prace budowlane na nowo rozpoczną się przy realizacji punktu informacyjno-muzealnego, który ma powstać przy wejściu do sztolni. Nie są to dobre wiadomości dla rodziców i dzieci, bo wygląda na to, że boiska w tej lokalizacji już nigdy nie będzie.

Boisko nie będzie dostępne dla dzieci, gdyż będzie to teren przeznaczony pod obsługę punktu informacyjno-muzealnego przy wejściu do sztolni. Przy realizacji tej inwestycji zadbamy też o plac zabaw, tak by nie stracił na rozmiarach i tak, aby został unowocześniony. Będą to dwa działania realizowane jednocześnie. - powiedział dziś nam Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Budowa punktu informacyjno-muzealnego jest jednym z elementów szerszej koncepcji zagospodarowania parku na Kamiennej Górze w Lubaniu. Dzięki budowie bunkra – muzeum będzie można dosłownie dotknąć fascynującej historii lubańskich sztolni. Magistrat w tegorocznym budżecie zabezpieczył środki na budowę nowej atrakcji na Kamiennej Górze i modernizację placu zabaw. Kiedy ruszy budowa, tego nie wiadomo. Wszystko zależy od postępowań przetargowych, w których wyłoniony zostanie wykonawca.

O planach budowy punktu informacyjno-muzealnego przeczytacie TUTAJ.

red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żabka
żabka 23.06.2022, 18:39
zrobili ruinę i uciekli, był tam zawsze plac zabaw i boisko i było dobrze a komuś obcemu przeszkadzało
Posprzątać boisko
Posprzątać boisko 2 dni temu, 10:16
Mają marzenie turystyczne jednak na to kasy brak będzie stało i straszyło
lubanianka
lubanianka 23.06.2022, 15:12
doprowadzić do porządku boisko do siatkówki ktore jest na tym terenie ,i przy okazji zrobić mini siłownie pan burmistrz na moje pytanie odpowiedział ze jeżeli bedzie miejsce to zrobi miejsce jest ale nie ma mini siłowni a by sie przydała
Burneika
Burneika 2 dni temu, 15:51
Wspaniały pomysł z tą siłownią. Wszędzie wokół wszyscy stawiają siłownie tylko Słowinski sie uparł i jest na nie. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w Jałowcu czy w innych wioskach.Obłożenie jest tak duże,że dwa tygodnie wczesniej trzeba sie na listę wpisać zeby korzystać z urządzeń siłowni. Do burmistrza nie dociera to, że społeczeństwo chce pakować.
Wiesiek
Wiesiek 23.06.2022, 12:52
Nie dramatyzujcie tyle, ze dzieci nie maja placu zabaw. Niech sie bawia na podworkach albo za nauke wezma.
Karate Kid
Karate Kid 23.06.2022, 18:44
Sam się weź za naukę. Przede wszystkim za naukę pisania z wykorzystaniem polskich znaków.
Pan Mijagi
Pan Mijagi 2 dni temu, 07:46
Daniel san zatkaj paszcze bo dam Ci taka lekcje zycia ze popamietasz.
Dodo
Dodo 2 dni temu, 08:42
Nie ze*** się.
Pani
Pani 23.06.2022, 12:51
Dzieciaki nie mają gdzie grać , plac zabaw też pozostawia wiele do życzenia ,a boisko szkolne z do nr 1 jest zbyt oddalone dla dzieci w wieku 9-10 lat by poszły same grać.
Mirek
Mirek 2 dni temu, 15:58
No i to chyba jest prawda. Dzisiaj dzieci chowa sie na tępe niedojdy więc już przejście "na drugą stronę ulicy" żeby pograć w piłkę z kolegami to prawdziwe wyzwanie.Gratuluję rozgarniętego potomka.
Patryk z Zaręby
Patryk z Zaręby 23.06.2022, 12:45
Jakby burmistrzem był WueFista byłoby boisko. Mamy za włodarza historyka to mamy jakieś ***. Niech jeszcze e-sportem wyciąga młodzież z domu jak premier tego dziwnego kraju.
Pan Janusz
Pan Janusz 23.06.2022, 12:34
Nie
!!!
!!! 23.06.2022, 12:06
Pogonić to w ch.. Zamurować , nakazać przywrócić do stanu z przed i basta. Miały być skarby i co? Ich teorie tak samo są tyle warte co Koper i jego pociąg
Stasiu
Stasiu 23.06.2022, 13:57
jakie skarby??nikt tam nie obiecywał nic,widze ze nie masz pojecia nawet co piszesz
Mirek
Mirek 23.06.2022, 14:42
jak nie jak tak posłuchaj co pan Terenda mówił w telewizji

Pozostałe