Nie tylko ratownicy wodni ciężko pracowali w długi weekend, karkonoski GOPR liczy interwencje w dziesiątkach

  • 21.06.2022, 09:17 (aktualizacja 21.06.2022, 10:45)
  • red.
Nie tylko ratownicy wodni ciężko pracowali w długi weekend, karkonoski…

Podziel się:

Oceń:

W trakcie czterodniowego weekendu drastycznie wzrosła wypadkowość w górach. Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR interweniowali aż 36 razy. Niestety nie zabrakło poważnych wypadków i to na całym obszarze działania grupy.

Wysokie temperatury, piękna pogoda oraz bardzo duży ruch turystyczny przyczyniły się do bardzo dużej ilości wypadków. Zważywszy, że statystyki dotyczą czterech dni - 36 interwencji to dużo. Ratownicy interweniowali praktycznie na całym terenie działania grupy  - od Bramy Lubawskiej przez Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Karkonosze, po Góry Izerskie.

Do poważnego wypadku doszło w rejonie Owczych Skał, gdzie poszkodowany spadł z 6 metrów. Goprowcy dotarli do mężczyzny, zabezpieczyli go termicznie oraz farmakologicznie, a następnie znieśli go i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. 

Trzeba pamiętać, że w górach ratownicy najczęściej mogą dotrzeć do poszkodowanych jedynie piechotą, co utrudnia i wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych. 

Apelujemy do wszystkich o rozwagę oraz rozsądne planowanie górskich wycieczek‼️

Zadbajmy o odpowiednie nawodnienie 🧃 zapas jedzenia 🍫🥪 w trakcie długiego wysiłku, okrycie głowy 🧢 podczas słonecznych dni 🌤, dodatkowe ubrania na wypadek załamania pogody 🌧 🥼🧤 oraz planowanie tras odpowiednich do swoich możliwości. 🏔 - apeluje Karkonoska Grupa GOPR.

red.

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe