Gdy zorientowali się, że auto nie ma zasilania przyszli z własnym akumulatorem

  • 19.06.2022, 15:52 (aktualizacja 19.06.2022, 16:40)
  • Źródło: KPP Bolesławiec
Gdy zorientowali się, że auto nie ma zasilania przyszli z własnym akumulatorem KPP Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

To była trójka wyjątkowo zdeterminowanych złodziei. Gdy zorientowali się że Citroen Berlingo, którego chcą ukraść nie ma akumulatora przynieśli własne zasilanie i odjechali tym cennym łupem. Cała trójka to mieszkańcy gminy Nowogrodziec.

Do kradzieży doszło w nocy 14 czerwca na jednej z prywatnych posesji w gminie Osiecznica, gdzie złodzieje upatrzyli sobie francuskiego dostawczaka. Jednak gdy nocą przyszli po auto okazało się, że samochód pozbawiony jest akumulatora.

Przestępcy byli na tyle zdeterminowani, że gdy zorientowali się, że auto nie ma źródła zasilania wrócili po swój akumulator, zamontowali go i odjechali. Bolesławieccy kryminalni szybko ustalili i zatrzymali 3 osoby podejrzane o włamanie i kradzież samochodu. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy gminy Nowogrodziec, w wieku od 18 do 24 lat. - informuje aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z KPP w Bolesławcu.

Policjanci ustalili miejsce gdzie zatrzymani ukryli swój łup i w kompleksie leśnym zabezpieczyli ukradziony pojazd. Podejrzani usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem.

Dodatkowo 23-latek, który kierował skradzionym pojazdem, odpowie za złamanie sądowego zakazu i jazdę pomimo cofniętych uprawnień, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bolesławiec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bol
Bol 20.06.2022, 10:37
Dobre autko do transportu chrustu
R
R 20.06.2022, 04:13
Takie auta już kradną

Pozostałe