Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodzieja

  • 08.06.2022, 10:44 (aktualizacja 08.06.2022, 11:41)
  • Źródło: KPP Lubań
Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodzieja

Podziel się:

Oceń:

Praca policjanta nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, udowodnił to lubański dzielnicowy, który po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja.

Cała sytuacja rozegrała się z początkiem czerwca, gdy jeden z lubańskich dzielnicowych po służbie wybrał się na zakupy. Gdy dojeżdżał do sklepu zauważył poszukiwanego mężczyznę, który był mu znany z wcześniej popełnianych przestępstw. Gdy mężczyzna zobaczył dzielnicowego zaczął dziwnie się zachowywać i pozostawił na chodniku duży karton, który wcześniej niósł.

Dzielnicowy widząc jego zachowanie od razu wiedział, że doszło do przestępstwa. Telefonicznie o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego policji, a sam przystąpił do zatrzymania mężczyzny. 40- latek nie reagował na polecenia funkcjonariusza, w pewnym momencie poderwał się i zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim i zatrzymał go. Agresor zaczął się wyrywać i szarpać policjanta. Gdy upadli na ziemię do interweniującego dzielnicowego dojechał patrol, który pomógł obezwładnić męzczyznę i doprowadził do jednostki policji. - mówi asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Okazało się, że złodziej ukradł z pobliskiego sklepu deskę do pływania o wartości ponad tysiąca złotych. Sprzęt został odzyskany i wrócił na sklepowe półki, a sprawca usłyszał zarzuty kradzieży oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za czyny, których się dopuścił, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (1)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziki
Dziki 15.06.2022, 06:47
Taaaaa ładnie napisane!Dostanie najniższy wyrok i to w zawiasach!Może po 10 razie trafi za kratki !Na ile?Łącz zrobią z roczek a każdy z tych złodziei mówi że to nie wyroczek!Rączki łamać byłby spokój.Teraz PiSiory podwyższają kwotę przestępstwa na 800 zł,ale będzie eldorado dla złodziei!!!!!
Ania
Ania 09.06.2022, 20:41
Wielkie brawa dla dzielnicowego
ja
ja 09.06.2022, 10:44
Brawo dla Pana dzielnicowego... łapać tych drani,skrupulatnie
dziadek
dziadek 08.06.2022, 23:10
Gdzie on chciał pływać na tej desce?
Towar wyjątkowo niechodliwy, trudny w transporcie i ukryciu....
No i te jego manewry i desperacja.
Głupi złodziej to i posiedzi dłużej.
ja
ja 09.06.2022, 10:41
Proste...sprzedał by za grosze...
Olszyna
Olszyna 08.06.2022, 11:51
Do 5 lat grozi,,, a byly policjant zlodziej na wolnosci i strat stokroć Polskie prawo Zulu Gula by coś na ten temat powiedział.

Pozostałe