UKS Orka obchodził 15-lecie istnienia klubu

  • 01.06.2022, 10:28 (aktualizacja 01.06.2022, 11:09)
  • red.
UKS Orka obchodził 15-lecie istnienia klubu

Podziel się:

Oceń:

Lubańska Orka to marka, która od lat przynosi miastu chwałę, a młodzieży trenującej w klubie daje możliwości rywalizacji z najlepszymi pływakami. Podopieczni w barwach klubu wielokrotnie startowali na międzynarodowych zawodach z Olimpiadą Młodzieży w Tbilisi łącznie.

Nie sposób policzyć ile dzieci należało do Orki Lubań, w barwach klubu pływały dzieci z Lubania, regionu i Polski. Można przyjąć, że w ciągu 15 lat co roku do klubu należało około 250 dzieci, które startowały w niezliczonej ilości zawodów.

Nie jestem w stanie zliczyć ilości zdobytych medali, to były tysiące, natomiast medali Mistrzostw Polski było około 70. Największe sukcesy to 6 rekordów Polski i medal na Mistrzostwach Europy oraz finał na Olimpiadzie Młodzieży w Tbilisi. - mówi nam Adam Musiał, trener UKS Orka Lubań.

W sobotę 28 maja w Restauracji Golden Time w Lubaniu Klub UKS Orka Lubań świętował jubileusz 15 – lecia istnienia. Jubileusz pozwolił zgromadzić przy jednym stole zarząd klubu, trenerów, rodziców zawodników i wieloletnich sympatyków pływania. To właśnie oni wszyscy od ponad 15 lat tworzą zgrany zespół - „dream team”, w którym każdy z wzajemnością może na siebie liczyć. Były życzenia, wspólne biesiadowanie, tańce oraz wspomnienia.

Jubileusz 15 – lecia klubu to symboliczny moment. Stanowi on okazję zarówno do podsumowania, jak i planowania. To także czas do zestawienia refleksji nad przeszłością z wizjami na przyszłość. 15 lat współpracy świadczy o pewnej dojrzałości. To relacja, która ma swój staż, sukcesy oraz dobre praktyki i doświadczenia. A przede wszystkim jeszcze wiele do zrealizowania. Okrągła rocznica to jednak przede wszystkim okazja do spotkania i świętowania – mówił w swoim przemówieniu Adam Musiał, trener UKS Orka Lubań.

W uroczystości udział wziął Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Lubania, który w swoim przemówieniu podziękował za zaproszenie oraz wyraził słowa uznania za determinację i niebywałe zaangażowanie zarówno trenerów jak i wszystkich zawodników oraz ich rodziców.

Razem możemy wszystko i nie widzimy przeszkód. To właśnie razem tworzymy nasze wspólne szczęście i odnosimy sukcesy. Do zobaczenia na kolejnym okrągłym jubileuszu istnienia Klubu UKS Orka Lubań!!!

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe