Zamalowali graffiti na lubańskim amfiteatrze

  • 22.05.2022, 13:00 (aktualizacja 22.05.2022, 13:20)
  • red.
Zamalowali graffiti na lubańskim amfiteatrze Młodzi Dla Lubania

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Młodzi dla Lubania w porozumieniu z dyrektor Miejskiego Domu Kultury i za prywatne pieniądze burmistrza zamalowało pseudo graffiti na scenie wyłączonego z użytkowania amfiteatru. Z jednej strony cieszy inicjatywa i chęć działania, z drugiej strony Robert Daszkiewicz, miejski radny pyta, dlaczego ktoś jest wpuszczany na wyłączony z użytkowania obiekt.

W piątek w mediach społecznościowych Miejski Dom Kultury w Lubaniu opublikował informację, że członkowie stowarzyszenia Młodzi Dla Lubania zakasali rękawy i pomalowali bohomazy pozostawione przez wandali na ścianach lubańskiego amfiteatru.

Usłyszeli, że trzeba włożyć trochę pracy aby amfiteatr mógł ożyć i zrobili to. Po uzgodnieniach z dyrektor MDK, podjęli się zamalowania bohomazów pozostawionych na ścianach sceny lubańskiego amfiteatru przez niewyżytych pseudoartystów. W piątek, 20 maja przystąpili do działania. Jest to pierwszy krok przywracania do życia tego obiektu. - czytamy na Facebooku MDK.

Cieszy, że rozpoczęto prace których celem jest uruchomienie amfiteatru, tym bardziej, że jeszcze niedawno pytaliśmy czy miejski amfiteatr podzieli losy nieczynnego od kliku dekad basenu, który popada w ruinę. Po ostatnim przeglądzie technicznym, który nie wypadł najlepiej, obiekt został wyłączony z użytkowania. Pisaliśmy o tym w tekście - Lubański amfiteatr podzieli los basenu na Kamiennej Górze?

O tym, że pieniądze na farby z własnych środków przekazał burmistrz Arkadiusz Słowiński dowiadujemy się od Roberta Daszkiewicza, radnego, który stoi w opozycji do burmistrza Lubania.

Członkowie Stowarzyszenie Młodzi dla Lubania za prywatne pieniądze Burmistrza częściowo odmalowali scenę amfiteatru w parku na Kamiennej Górze. W tym momencie zarówno członkom, jak i sponsorowi farby należą się ogromne podziękowania. (…) Jest jednak mały zgrzyt. (…) Dlaczego Pan Burmistrz i dyr. MDK-u wysłał ludzi z zewnątrz na zamknięty z użytkowania obiekt ? Przecież gdyby cokolwiek im się stało, mieliby prokuraturę nad swoimi głowami. Czy miasto już nie stać na farbę ? Naprawdę nie stać nas na podstawowy remont naszego amfiteatru ? Jeśli tak, to panie Burmistrzu proszę dać znać… kiedy mamy się stawić, a my mieszkańcy z pewnością stawimy się i pomożemy poprzez naszą pracę uratować nasz amfiteatr. Te pytania zostawię otwarte … - Czytamy na innej grupie w mediach społecznościowych.

W świetle tego, że nie wiemy czy i jakie zalecenia techniczno/remontowe wydano dla lubańskiego amfiteatru, możemy przypuszczać, że jeszcze w tym sezonie na obiekt wróci życie. Przecież malowanie ścian to zwykle ostatni etap prac remontowych. W przekonaniu tym utwierdza nas kolejna zapowiedź MDK, co do działań na amfiteatrze. Mianowicie miejski dom kultury zapowiada, że wkrótce ogłosi konkurs na projekt i wykonanie graffiti na świeżo pomalowanych ścianach. 

Być może to zniechęci „miłośników” dzikiej i często wulgarnej „twórczości” do pozostawiania w tym miejscu swoich wątpliwych „dzieł”. A z całą pewnością będzie ozdobą tego miejsca. Dobrze by było aby artyści zamiast mazać po ścianach bez sensu zgłosili się do konkursu. - czytamy w poście MDK.

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jolka
Jolka 23.05.2022, 12:55
Inwestycje w lubaniu to smiech na sali przyklad tor wyscigowy dla rowerzystow nikt nie korzysta jesli ktos by chciała to i tak jest zamknięty. Pieniądze wyrzucone w bloto ,a na remont afiteatru juz by bylo
~N~
~N~ 23.05.2022, 12:05
Do wakacji pewnie i tak będzie pomalowane na nowo, więc głupiego robota
Andrzej ze Zgorzelca
Andrzej ze Zgorzelca 23.05.2022, 09:17
U nas takie tematy załatwiają pracownicy domu kultury i nikt z tego nie robi sensacji medialnej.
Lubaniak
Lubaniak 23.05.2022, 08:43
Podstawowe pytanie: Dlaczego na obiekt amfiteatru może każdy wejść?. Dlaczego nie są zamknięte wejścia?. Gimbaza tam sobie urządza imprezowanie i potem malunki na ścianach.
Podobnie jest z ruiną basenu na Kamiennej, wstęp wolny. Małolactwo włazi na skocznię, co będzie jak któryś spadnie?. Prokurator pewnie postawi zarzuty, ktoś za to odpowie karnie. Jak widać obecny Burmistrz Lubania bagatelizuje problem, oby nic złego tam się nie wydarzyło. Teren powinien być ogrodzony, a Straż Miejska co pewien czas powinna sprawdzać czy nikt tam nie włazi. Tylko że (jak to w Polsce) działania się zaczną dopiero jak będzie tragedia.
Iha
Iha 22.05.2022, 20:39
Na farbę dał ale chyba na garnitur brakuje bo cos oficjalne święta obchodzi dużym łukiem a jak gdzieś zagości to w starych wytartych spodniach...
zdziwiony
zdziwiony 22.05.2022, 20:34
po co malować obiekt który nie nadaje się do użytku? taki jest plan remontu? pomalujmy i będzie git, to tylko o to chodziło?
Jarosław_Luban
Jarosław_Luban 22.05.2022, 20:25
Tym działaniem Pani Dyrektor MDK pokazała swoją niekompetencję jeżeli chodzi o administrowanie obiektami publicznymi. Jakim prawem wpuściła na taki obiekt osoby bez kwalifikacji? Aż boję się myśleć co by było gdyby komuś coś się stało. Poza tym dlaczego tego malowania nie wykonali pracownicy MDK, czy mają tyle innych obowiązków?
Piotr Socha
Piotr Socha 22.05.2022, 18:44
Radny Daszkiewicz jak jest taki chętny do pracy to w pierwszej kolejności niech pomaluje płot przy swojej posesji, bo przy nowym parku kieszonkowym strasznie to wygląda
Hehe
Hehe 22.05.2022, 20:36
To może niech bas da na farbę
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 22.05.2022, 19:28
Piorunia ale Daszkiewicz ma racje. Moze juz czas przestać pajacowac ? Przeciez cale miasto widzi w co sie bawisz. Do tego tańczysz jak zagraj.... a kiedy taki cwaniak byłes...
Daszka
Daszka 22.05.2022, 17:03
Nie napisaliście że przy okazji zainstalowano kamerę i niech no teraz jakaś banda kretynów ze sprajem się tam objawi - to ...
Danek
Danek 22.05.2022, 15:31
słoma ..remontu nie mozna robić bo wyłączony,, ,ja p,,,,,ale jazda.to może poczekamy aż pan daszkiewicz wkroczy ze swoją elokwencją i dorzuci z prywatnego jakieś 1000000zł..i ogłosi że burmistrz zdewastowal amfiteatr a on i jego swita naprawiła dwie bramki wejściowe..hehe
Aneczka
Aneczka 22.05.2022, 15:25
Widać, że ktoś bardzo mądrze zarządza finansami miasta, ze na farbe z własnej kieszeni burmistrz musi wykładać haha.
Cyrk na kólkach.
hebel
hebel 22.05.2022, 14:27
Nawet jak dał z własnej kieszeni na farbę to i tak krytyka.
Aneczka
Aneczka 22.05.2022, 18:01
Bo nie po to placimy podatki, zeby burmistrz musial z wlasbej kasy kupowac farbe.
Iwona
Iwona 22.05.2022, 20:03
Ktoś go prosił, kazał ?. Chciał to dał ..Nad czym tu dyskutować.
kibic
kibic 22.05.2022, 19:43
tak i na drugi płaszczyk mu zabraknie

Pozostałe