Zaproszenie na zawody jeździeckie w Kościelniku

  • 20.05.2022, 16:31 (aktualizacja 20.05.2022, 17:47)
  • red./Black Pony
Zaproszenie na zawody jeździeckie w Kościelniku

Podziel się:

Oceń:

Dla miłośników koni to świetna okazja do podziwiania tych pięknych zwierząt oraz umiejętności jeźdźców. W najbliższą niedzielę w stadninie koni Black Pony w Kościelniku po raz pierwszy w naszym powiecie rozegrane zostaną zawody jeździeckie.

Klub Jeździecki Black Pony w Kościelniku razem z Klubem Jeździeckim Na Koń w Łagowie zapraszają na zawody ujeżdżeniowe, które odbędą się 22 maja, wstęp wolny! Będzie można podziwiać zmagania zawodników i ich koni na terenie ośrodka jeździeckiego Stajnia Black Pony. Na miejscu zaplecze gastronomiczne i jeździecki pchli targ. Organizator zaprasza wszystkich chętnych do oglądania zmagań hippicznych. Rozpoczęcie o godzinie 11, Kościelnik 96.

Ujeżdżanie to olimpijska konkurencja jeździectwa, którą można porównać do tańca bądź łyżwiarstwa figurowego. W nowoczesnym ujeżdżeniu jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami, na czworokątnej arenie. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, na przykład skoków. Ujeżdżenie jest też jedną z trzech prób, jakie obejmuje wszechstronny konkurs konia wierzchowego.

red./Black Pony

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe