Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis

  • 18.05.2022, 10:18 (aktualizacja 18.05.2022, 11:09)
  • eLuban pl
Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis

Podziel się:

Oceń:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w partnerstwie z czeską Gminą Mlade Buky realizuje projekt, który ma celu włączenie mieszkańców pogranicza we wspólne przedsięwzięcia kulturalne.

Całkowity przewidywany koszt realizacji projektu 12 668,11 €. Projekt zatwierdzony do dofinansowania w ramach XV naboru wniosków do Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
W ramach zadania zaplanowano zorganizowanie imprezy kulturalnej promującej najstarsze drzewo w Polsce, henrykowskiego cisa w miejscowości Henryków Lubański z udziałem przedstawicieli partnera czeskiego. Impreza „Henryki 2022 – Mlade Buky i stary cis” odbędzie się w dniach 09-10 lipca 2022 roku.
Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in. Konkurs kulinarny, w którym przedstawiciele delegacji czeskiej i gospodarzy zmierzą się w przygotowaniu typowych dla kraju partnerskiego specjałów. Zrealizujemy Turniej Strażacki, gdzie zaprezentują swoje umiejętności druhowie z gminnych Ochotniczych Straży; Jednym z punktów programu będzie też Festiwalu polsko-czeskiej piosenki biesiadne - ma on na celu zapoznanie mieszkańców naszego regionu z kulturą ludową Czech.
Planujemy też organizację Jarmarku produktów lokalnych i Kiermasz Rękodzieła podczas którego zarówno strona czeska jak i polska będą miały możliwość zaprezentowania swoich produktów. W niedzielę tradycyjnie odbędzie się sadzenie drzewek cisowych, zaprosimy tym razem zasłużonego Henryka z Gminy Mlade Buky, by u nas pod cisem Henrykiem zasadził młodego cisa na znak przyjaźni i partnerstwa między naszymi gminami.
Rozegramy też Turniej Gmina Mlade Buky kontra Gmina Lubań - odbędą się konkurencje, które pomogą obu partnerom i mieszkańcom obu gmin nieco lepiej się poznać. W programie scenicznym oprócz Festiwalu polsko-czeskiej piosenki biesiadnej planujemy kilka koncertów i występów scenicznych dla osób w każdym wieku.
Już dziś zapraszamy na plac rekreacyjny w Henrykowie Lubańskim w dniach 9-10 lipca br.

eLuban pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DLB
DLB 18.05.2022, 22:20
a piwo i hranulki też z Czech dojadą?

Pozostałe