W Bogatyni sceny jak z filmu. Próbował zepchnąć z drogi radiowóz

  • 06.05.2022, 09:26 (aktualizacja 06.05.2022, 09:34)
  • red./KPP Zgorzelec
W Bogatyni sceny jak z filmu. Próbował zepchnąć z drogi radiowóz

Podziel się:

Oceń:

Nawet mieszkańcy Bogatyni żartują, że to nie miejsce, a stan umysłu. Zgorzelecka policja informuje o kierowcy, który ścigany przez patrol policji usiłował zepchnąć go z drogi. 44-latkowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bogatyni w nocy 29 kwietnia na drodze łączącej miasto z czeską granicą zauważyli Mercedesa, który jechał w sposób wzbudzający podejrzenia. Policjanci jadąc za Mercedesem dali kierowcy sygnały do zatrzymania się.

Ten jednak przyspieszył i kontynuował jazdę kierując się w kierunku granicy, nie stosując się do obowiązujących ograniczeń prędkości, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze próbowali zablokować drogę ucieczki kierującemu pojazdem, ten jednak wielokrotnie zmieniał pas ruchu, zajeżdżając im drogę. W pewnym momencie, gdy funkcjonariusze radiowozem zrównali się ze ściganym pojazdem, kierujący nim gwałtownie skręcił uderzając w radiowóz, próbował zepchnąć go z drogi stwarzając zagrożenie dla siebie oraz dla funkcjonariuszy. - informuje sierż. szt. Aleksander Litwin, z KPP w Zgorzelcu.

Na szczęście to co wychodzi na filmach w realnym życiu nie przyniosło efektu i policjanci kontynuowali pościg. W pewnym momencie kierowca Mercedesa zjechał z drogi, porzucił pojazd i zniknął w pobliskim lesie.

Podjęte w tej sprawie przez policjantów z bogatyńskiego komisariatu czynności już po dwóch dniach pozwoliły na zatrzymanie 44-letniego kierującego Mercedesem. Mężczyzna za swoje bardzo niebezpieczne zachowanie usłyszał już zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymania się się do kontroli drogowej do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. - informuje zgorzelecka policja.

red./KPP Zgorzelec

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dd
Dd 06.05.2022, 19:49
Czy w prawie użycia broni coś się zmieniło czy nasza policja boi się jej użyć?
123
123 10.05.2022, 09:29
Oni oddają rocznie może 12 strzałów na strzelnicy. Przecież taki ślimok nie wie nawet jak trzymać broń.
Rysiu
Rysiu 10.05.2022, 14:32
Ba, zaryzykowalbym stwierdzenie, ze oni to nawet szczelaja jak kiedys z papierowych pukawek a co dopiero trzymac bron i strzelac.
stary_glina
stary_glina 07.05.2022, 10:21
Facet pewnie był pijany, może jechał z sądowym zakazem. Może nawet kierował skradzionym autem. Czy są to przestępstwa zasługujące na karę śmierci?
Zielony
Zielony 09.05.2022, 10:42
Jak by przejechal po Twoim dziecku 2km dalej to bys samosad zrobil baranie powinni urzyc broni palnej nie wie nikt co takiemu w glowie siedzi
Pikowar
Pikowar 06.05.2022, 10:29
Ile razy bede powtarzal zeby zasypac to miasto i nasadzic wierzby energetycznej to przynajmniej pozytek jakis bedzie.

Pozostałe