Klub Speed Ball Lubań zaprasza na trening

  • 05.05.2022, 11:46 (aktualizacja 05.05.2022, 12:07)
  • red.
Klub Speed Ball Lubań zaprasza na trening

Podziel się:

Oceń:

Speed Ball kilka lat temu trafił do Polski, a już w najbliższą sobotę zainauguruje swoją obecność w Lubaniu. Zapraszamy do zapoznania się z tą dyscypliną sportu i spotkania z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Już w sobotę, 7 maja w hali MOSIR będziecie mogli spróbować swoich sił w tej nowej dyscyplinie.

O co chodzi w Speed Ballu?

Speed Ball to dyscyplina w której wykorzystujemy rakiety i piłkę na uwięzi, która rotuje na półtorametrowej żyłce przymocowana do statywu o wysokości 1,7 metra. Początkowo było to jedynie wsparcie koordynacji i refleksu tenisistów, jednak ta forma treningu szybko ewoluowała do odrębnej dyscypliny sportu.

Wyróżniamy 3 konkurencje:

  • Rozgrywane na czas.
  • Gdy zawodnicy zobowiązani są do gry obiema rękami.
  • Gdy występują elementy gry sztafetowej.

Filmik instruktażowy znajdziecie pod plakatem ze szczegółami spotkania.

Speed Ball do Polski trafił dzięki Przemkowi Wolanowi, który w 2014 dzięki pomocy i wsparciu Międzynarodowej Federacji Speed Ball wziął udział w XXVI Mistrzostwach Świata w Kuwejcie, gdzie w konkurencji SUPER-SOLO zajął 9. miejsce personalnie i 6. dla Polski. Przemek założył też pierwszy klub speed ball w Polsce. W najbliższą sobotę będziecie mogli zagrać pod jego okiem na pierwszym pokazie Sbeed Ball w Lubaniu w hali MOSiR.

Już 7 maja będziemy mieli okazję bliżej się poznać, zobaczyć na czym konkretnie polega ta dyscyplina sportowa i to od samego pioniera Przemka Wolana i najlepszych zawodników w Polsce. Z racji, że jest to pierwszy klub Speed-ball w okolicy mamy dla Was niespodziankę - dla pierwszych 30 osób, które zapiszą się do klubu w dniu wydarzenia przewidujemy paletki do gry całkowicie za darmo. - informują organizatorzy wydarzenia.

Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.K.
M.K. 06.05.2022, 12:07
Welur ty zamiast kartofla weź słownik do ręki.
Welur
Welur 05.05.2022, 13:08
Wielkie mi halo.. od lat tak gram - przywionzuje sznurkiem kartofla do slupka i napazam paletkom do babingtona. Co prawda czeba czesto kartofla znieniac albo mozna owinac go szmatkom to dluzej sie pogra. Przyjde zobaczyc jak inni grajom.
Wiesiek
Wiesiek 05.05.2022, 21:54
Wiem, że każdy komentarz to kasa ale po co wystawiać te żenujące ! Eluban kiedyś to był sztos
Lopes
Lopes 06.05.2022, 13:54
Wiesiu, juz piatek po 13 takze czas na ciebie, idz do sklepu po nalewke i sie nazlop to zaczniesz myslec bo juz ci trol do glowy puka i piszesz brednie.

Pozostałe