Uratował się zapalniczką. Nietypowa interwencja strażaków

  • 02.05.2022, 16:32 (aktualizacja 02.05.2022, 16:49)
  • red.
Uratował się zapalniczką. Nietypowa interwencja strażaków eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Praca ratowników Państwowej Straży Pożarnej to nie tylko duże i spektakularne akcje, czasem interweniują w sytuacjach, które z pozoru wydają się błahe. Dziś po południu strażacy pomogli mężczyźnie, który dwie godziny spędził czekając na ratunek w jednej z kamienic lubańskiego Tretu.

Około 14:30 do stanowiska kierowania PSP w Lubaniu wpłynęła informacja o alarmie przeciwpożarowym w jednej z kamienic lubańskiego Tretu. Zgodnie z procedurą na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że czujka, która uruchomiła alarm zlokalizowana jest w pomieszczeniu hydroforni w podziemiach Tretu. Jakież było zdziwienie strażaków, gdy po dotarciu do drzwi pomieszczenia usłyszeli wewnątrz głos mężczyzny, który przedstawił się, że jest konserwatorem w budynku.

Okazało się, że mężczyzna od dwóch godzin bezskutecznie próbował otworzyć drzwi, którymi zatrzasnął się wewnątrz hydroforni. Nie pomagało manewrowanie kluczem, niczego też nie dały próby wyważenia drzwi. Wołania o pomoc pozostawały bez odpowiedzi, a telefon który miał przy sobie nie miał zasięgu. W końcu mężczyzna wpadł na pomysł i przy użyciu zapalniczki aktywował znajdującą się w pomieszczeniu czujkę przeciwpożarową.

Przybyli z ratunkiem strażacy szybko uporali się z zatrzaśniętymi drzwiami i uwolnili pechowego konserwatora.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gienek
Gienek 03.05.2022, 15:09
To się nazywa konserwator
Darek - Lubań
Darek - Lubań 02.05.2022, 17:25
Nie nazwał bym tego pana pechowym- ktokolwiek był w podziemiach Tret Lubań, czy ratusz Lwówek to wie jakie są tam warunki-nie mam na myśli turystów-dla których pewne miejsca są niedostępne - osobiście bije brawo dlatego Pana-nie za to ,że się zatrzasnął,lecz za to ,że wyszedł...

Pozostałe