Łupy spieniężał w lombardach

  • 29.04.2022, 08:51 (aktualizacja 29.04.2022, 08:53)
  • red.
Łupy spieniężał w lombardach

Podziel się:

Oceń:

40-latek przez cztery miesiące kradł w sklepach alkohol, kosmetyki i elektronarzędzia i spieniężał je w lombardach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 11 zarzutów.

Policjanci z Lubania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w lubańskich marketach. Łupem sprawcy padły między innymi kosmetyki, słodycze, alkohol, elektronarzędzia, filtry do kawy. To co ukradł sprzedawał w lombardach, oszukując ich właścicieli co do pochodzenia towaru.  Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 6 tysięcy złotych.

40- latek usłyszał łącznie 11 zarzutów, w tym kradzieży, oszustwa oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KAMILA
KAMILA 30.04.2022, 06:57
Osoba fizyczna, czyli przeciętny obywatel, który kupi kradziony przedmiot, z automatu odpowiada za pserstwo, tzw.nieświadome, ale
wyrok ma niewyjęty, w zależności ile i za jaką kwotę kupił, może to być nawet odsiadka, a jeśli palnie, że jednak się coś domyślał, to bankowa odsiadka za świadomą paserkę, natomiast firma "lombard" może kupować trefny towar tonami, to nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
W Polsce zawsze obowiązywało takie "prawo i sprawiedliwość".
kawa
kawa 29.04.2022, 23:10
Katalizatory, panie złomiarzu właśnie rozbiłem moje cztery auta a to katalizatory z nich , albo leżały w przydrożnym rowie, pewnie komuś odpadły i sprawa wyjaśniona. Opalone kable, pracowałem przy uprzątaniu spalonych domów i tak sobie nazbierałem 100 kg.- dawaj, wierzę ci.
kawa
kawa 29.04.2022, 23:02
Sranie w banie, oszukiwał właścicieli lombardów. Kosmetyki - okazało się , że ma na nie alergie, słodycze- może coś z cukrzycą, alkohol - właśnie się zaszył, elektronarzędzia - boi się rpądu, filtry do kawy - skok ciśnienia. Doje..ć pseudo właścicielą za paserkę, przecież jest coś takiego jak paserstwo nieumyślne i też karalne. Dopóki będzie zbyt na kradzione rzeczy dopóty będą złodzieje. Jakiś ***a kupi za pół ceny i się cieszy, ale nie przyjdzie do łba, że ktoś na to zapracował a *** mu to ukradł. Życzę wszystkim kupującym okazyjnie aby ich mienie też mógł ktoś okazyjnie nabyć. Czy ci prowadzący lombardy są ***ami czy tak łatwowierni czy poprostu zwyczajnymi paserami pserami. Kiedyś był w Lubaniu taki milicjant, chyba nikt go nie lubił, pseudo bujany, ale jak on się uczepił sprawy to doprowadzał ją do końca, był upierdliwy ale szukał do końca.
Klops
Klops 29.04.2022, 21:14
Powinni zdjęcie udostępnić żeby ludzie wiedzieli na kogo uważać
Tom
Tom 29.04.2022, 20:08
Lombardy dobrze wiedzą skąd towar pochodzi.Nie na darmo niektóre są otwierane na tel.24h.Powinni za paserkę dostać działę.Ale w Lubaniu hulaj dusza.
Obcy
Obcy 29.04.2022, 10:22
A lombardy mimo swiadomej paserki nadal bez winy
wiochal
wiochal 29.04.2022, 15:13
I tu się zgadza, gdyby odkupił od niego zwykły człowiek, pomimo zapewnień o pochodzeniu towaru, już by usłyszał zarzut paserstwa. Lombardy w tym kraju, chyba nie podlegają artykułom kodeksu karnego.
QQ
QQ 29.04.2022, 13:16
Jak takie społeczniaki działają mi na nerwy..
Obcy kontra Predator
Obcy kontra Predator 29.04.2022, 12:52
Nadal bez winy są maszyny G......a. Ludzie wpadają tam w hazard, który jest napędem dalszych postępowań.
Jad
Jad 02.05.2022, 01:14
Mój syn zostawił całe swoje życie!!!

Pozostałe