Dachowanie na łączniku do autostrady

  • 25.04.2022, 15:46 (aktualizacja 25.04.2022, 17:07)
  • red.
lacznik-do-autostrady-dachowanie-dw-296.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 14. na drodze wojewódzkiej 296 między Henrykowem Lubańskim a Godzieszowem doszło do dachowania.

Czas jest w cenie. Ostatnio kierowcy mający różnego rodzaju kolizje na drogach uwijają się jak mróweczki, by zdążyć „pozbierać” auto przed przyjazdem policji. Tak było dziś na łączniku do autostrady, gdzie dość szybko pojawiła się laweta i zabrała rozbite auto.

Kierowca Fiata jadąc w kierunku Lubania w zakręcie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił kontrolę nad autem i zatrzymał się kołami do góry w przydrożnym rowie. Na szczęścicie dla kierowcy poza rozbitym autem obeszło się bez większych szkód, więc na miejsce nie była wzywana policja.

Oznacza to, że mimo strat jakie poniósł rozbijając auto, zaoszczędził 1500 zł, bo tyle wynosi mandat za doprowadzenie do takiej sytuacji na drodze.

red.

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca z bombowca
Kierowca z bombowca 28.04.2022, 11:37
Sczerze? Owszem było mokro ale te wszystkie zakręty na tym łączniku przechodziłem przy prędkościach około 100km/h. Problemem nie jest tu nawet prędkość tylko brak mózgu i... opon... zawsze wypadają tam budżetowe samochodziki na jakichś 7-8 letnich oponach które mają 2mm bieżnika. Przestańmy dziadować i kupować co sezon używane opony już wyjechane na starcie. Ja wiem że komplet dobrych opon to często pół wartości auta - ale opona to najważniejsza i jedyna część samochodu która przekłada się bezpośrednio na trakcję.
Melon
Melon 26.04.2022, 20:26
Pare lat temu mialem dachowanie w tym samym miejscu tyle ze kierowca byl kumpel z prawkiem rocznym.
das auto
das auto 26.04.2022, 11:34
Stary dobry zakręt nie daje o sobie zapomnieć
Ryjek
Ryjek 26.04.2022, 09:34
ide o zaklad, ze kierowca wlasnie sobie sypal rajke i nie zauwazyl jaki jest szybki w zakrecie. Nawiasem ciekawi mnie czy zdazyl.
Zdzirszczanin
Zdzirszczanin 25.04.2022, 22:57
Widać że nagrywający to jakiś Konfident. Specjalnie zawrócił i kierowca miał tyle szczęścia że rejestracji nie miał bo napewno policja by dzisiaj zapukała do drzwi.
Konfitura
Konfitura 26.04.2022, 16:11
Nie chciał byś jechać z przeciwka jak ten pseudo szumiher zapiera...ał swoim bolidem, szkoda że przed policją zdążył dojechać z pomocą anioł stróż swoim smarkiem. Alienować takich kierowców.
Elwira
Elwira 26.04.2022, 08:48
Bardzo pożądane i odpowiedzialne społecznie zachowanie tego co nagrał sytuacje na drodze. Takich kretynów którzy kierując autem bez wyobraźni (przecież widać z daleka że prosty odcinek drogi się kończy ostrym zakrętem) trzeba z naszych dróg nie tylko dla ich - ale innych użytkowników dobra - eliminować. Jak niektorzy powiadają - szczęście od pana boga, że w tym czasie nikt z przeciwka nie nadjechał.
Zielony
Zielony 25.04.2022, 21:22
Niezły gamoń
Igor ®
Igor ® 25.04.2022, 20:00
Chory przepis skoro nie ma innego uczestnika ruchu w zdarzeniu ani nie wyrządzono szkód w czyimś mieniu.. Jak odleci koło i złapie dacha to też zostanę ukarany czy mandat mam przekazać do stacji kontroli pojazdów, mechanikowi, serwisantowi ogumienia..?
Gienek
Gienek 26.04.2022, 08:50
Durnowaty! Jak ci kolo odleci to wniosek żeś nie mial sprawnego pojazdu i mandat powinien być podwyższony. A jeżeli takim wyjechałeś z warsztatu... to masz regres do mechanika.
Bolzga
Bolzga 26.04.2022, 17:57
Gienek, zdaj na początek prawo jazdy dopiero potem pisz komentarze.
Fq
Fq 25.04.2022, 18:28
I bardzo dobrze że się udało i jakiś "miły" obywatel nie zadzwonił z taką informacją bo takich nie brakuje. Skąd pewność że nie dostosował prędkości ?? moze sarna mu wyskoczyła albo opona strzeliła czy cokolwiek innego ale nie bo przecież lepiej oceniać i dzwonić po policję która przyjeżdża wlepia mandat i kara i tak już pokrzywdzonego kierowcę...
Kierowca
Kierowca 26.04.2022, 16:02
Masz 100% racji, a tu jeszcze Ci łapki czerwone klikają. Jak jeden z drugim sam wyląduje w rowie to co zrobi?, będzie czekał na Policję?.
Gościu szybko załatwił lawetę aby kierowcy nie zatrzymywali się żeby sprawdzić co się stało i tym samym stwarzaliby zagrożenie innym, to źle?.
Walerianna
Walerianna 26.04.2022, 08:52
Policja powinna być zawiadomiona - sprawdzić czy miał przegląd techniczny, ubezpieczenie, czy samochód sprawny i inne okoliczności. A jeżeli mu wyskoczyła sarna czy krowa z Henrykowa - to ma usprawiedliwienie wyłączające ukaranie mandatem. Dostanie też papierek do ubezpieczyciela na odszkodowanie.
szakalaka
szakalaka 25.04.2022, 18:24
Zaoszczędzone 1500pln plus parę groszy za złomka po dachowaniu i będzie na następny gruz śmigający po okolicznych winklach.
obserwator1
obserwator1 25.04.2022, 18:18
Jednak laweciarze są szybsi od policji pewnie jakiś znajomek!A ostatnio dostali nowe auto!
Lw.
Lw. 26.04.2022, 05:12
A może Obserwator chce się przejechać lawetą ?.Na Zakręcie.Brawo KONFIDENCI.
obserwator1
obserwator1 26.04.2022, 19:47
Do lw.Pewnie odezwał się laweciarz .Konfidentem jesteś dla tego co zwiał robisz mu wielką krzywdę a największą innym kierowcom których narażasz na niebezpieczeństwo chroniąc takich nieodpowiedzialnych pseudo kierowców .Pewnie był po narkotykach albo bez uprawnień i musiał wiać.

Pozostałe