W Siekierczynie ruszyły gminne inwestycje

  • 18.04.2022, 12:55 (aktualizacja 18.04.2022, 13:24)
  • Źródło: siekierczyn.pl
W Siekierczynie ruszyły gminne inwestycje Zdjęcia - Gmina Siekierczyn

Podziel się:

Oceń:

Na terenie gminy trwają liczne inwestycje, które wpłyną na poziom bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców. Największą z prowadzonych inwestycji jest zapowiadana już modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego powstającego w miejscu wysłużonego siekierczyńskiego basenu.

Trwają tam mocno zaawansowane już prace ziemne, budowy infrastruktury wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej, wylewanie fundamentów pod skatepark, wiatę biesiadną, budynek z salą taneczną, zapleczem i toaletami oraz nowy pomost. Wytyczane są też ścieżki biegowo - spacerowe. Nowo powstający obiekt pozwoli na aktywne i bezpieczne spędzanie czasu wolnego, jak również będzie stanowić alternatywę dla naszej młodzieży - spędzania czasu na świeżym powietrzu zamiast przed ekranem telewizora, czy komputera. - mówi Dariusz Furdykoń, wójt gminy Siekierczyn.

To nie jedyne prowadzone obecnie inwestycje. Na terenie sołectw Siekierczyna Górnego oraz Zaręby powstają elementy energooszczędnego oświetlenia. W sumie wybudowanych zostanie 69 nowych punktów oświetleniowych.

Prace naprawcze prowadzone są również na terenie dróg lokalnych. Dzięki zabezpieczeniu w gminnym budżecie środków na ten cel, rozpoczęto niezbędne prace naprawcze w zakresie uzupełnienia ubytków w nawierzchniach szutrowych, co wpłynie na bezpieczniejsze ich użytkowanie.

Zostały również zainstalowane trzy nowe wiaty przystankowe, w których mieszkańcy Wyręby (Kolonii), Siekierczyna Górnego oraz Zaręby w sposób bezpieczny i komfortowy oczekiwać będą mogli na transport, który dowiezie Ich zarówno do pracy jak i do szkół.

W najbliższym czasie ruszą również prace związane z modernizacją, konserwacją i wymianą zdewastowanych elementów wyposażenia placów zabaw oraz napraw kolejnych wiat przystankowych zlokalizowanych na terenie naszej gminy.

Zdaję sobie sprawę, że prowadzone prace, zwłaszcza te związane z rozbudową oświetlenia oraz naprawą dróg mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, jednak liczę na Państwa wyrozumiałość oraz cierpliwość, ponieważ wspólne bezpieczeństwo powinno stanowić priorytet dla nas wszystkich. Będę dokładał starań, aby efekt końcowy był więcej niż zadawalający. Jak Państwo widzicie prace na terenie naszej gminy idą pełną parą. Jest to możliwe przy wytężonej pracy wielu ludzi, przychylności Rady Gminy Siekierczyn oraz pozyskaniu środków i dofinansowań, dzięki którym sprawnie prowadzone są prace budowlane i modernizacyjne w tak wielu lokalizacjach i zakresach. - mówi wójt gminy.

Źródło: siekierczyn.pl

Zdjęcia (9)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.04.2022, 18:19
A gdzie obiecany remont ulicy Lipowej w Zarębie??
Szczuply
Szczuply 19.04.2022, 08:48
Niech buduja, kabzin w ponczosze na glowie zas bedzie mial co wyrywac
Walery
Walery 19.04.2022, 07:37
No i bardzo pieknie, ze sie tyle dzieje. Moze na basenie znow bedzie pelno ludzi jak dawniej. Co do oswietlenia to tez dobrze, bo bedzie bezpieczniej, pod warunkiem ze w nocy beda sie swiecic. A jak na razie nocami lampy nie swieca. Ciemnosc! Pytanko o lampy na Kolonii: Czemu lampy beda co 15m? Gesciej sie juz nie da? I czy cala kolonia bedzie oswietlona, bo jak na razie lampy beda na 1/3 kolonii.
Powodzenia z robotami w calej gminie i do zobaczenia na otarciu basenu!
uzytkownik
uzytkownik 18.04.2022, 20:41
szkoda, że rozebrano stary pomost, coś można było zostawić ze starego basenu
kibic
kibic 18.04.2022, 16:28
tylko MIESZKAŃCY CHOREGO LUBAŃIA I ICH WŁADZE SĄ W *** jestem pewien że kolejny baran startujący na burmistrza obieca wszystko z BASENEM NA CZELE i nie będzie chodził w jednym płaszczyku
Pol.
Pol. 19.04.2022, 13:12
Wszędzie tak jest ciemnogród uwierzy i zagłosuje, przykład sklepowa.
saso
saso 18.04.2022, 14:23
A ten Pan co on na wszystkich zdjęciach to on za jeden ?
kibic
kibic 20.04.2022, 17:37
nie to BURMISTRZ CHOREGO LUBAŃIA

Pozostałe