Powiatowa Liga Pływacka

  • 01.04.2022, 10:25 (aktualizacja 01.04.2022, 10:31)
  • Źródło: UKS Orka
Powiatowa Liga Pływacka

Podziel się:

Oceń:

Najmłodsi zawodnicy lubańskiej Orki zadebiutowali w Zgorzelcu, przed nimi jeszcze dwa cykle zawodów.

26 marca br. na krytej pływalni w Zgorzelcu odbyła się Liga Pływacka, w której udział wzięli najmłodsi zawodnicy klubu UKS Orka Lubań. Dwudziesta Powiatowa Liga Pływacka to cykl trzech spotkań, w których każdorazowo zawodnicy rywalizują stylem dowolnym oraz drugim stylem innym dla każdej edycji. W minioną sobotę był to styl grzbietowy.

W sobotnich zawodach barwy klubu UKS Orka Lubań reprezentowały dzieci w kategorii 9 i 10 lat oraz kategorii 8 lat i młodsi. Dla większości z nich były to pierwsze starty na zawodach pływackich czyli tzw. debiut. Jak przyznają sami trenerzy Paweł Kusiak i Bartłomiej Gołdyka:

W obecnej sytuacji nasi najmłodsi podopieczni ze względu na odbywający się remont basenu trenują w Zgorzelcu tylko raz w tygodniu tj. w soboty, ale wykazując się przy tym niesamowitym zaangażowaniem i pasją co udowodnili na minionych zawodach. Stąd też i nasza decyzja o starcie najmłodszej grupy zawodników. Już dziś widzimy u większości z nich ogromną wolę walki, a także talent i potencjał.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych startów. Przed zawodnikami kolejne dwa cykle spotkań, a najbliższy już 30 kwietnia i ostatni zamykający 21 maja.

Źródło: UKS Orka

Zdjęcia (12)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzechu
Grzechu 02.04.2022, 09:11
Czy ktoś może ma jakiekolwiek informacje o postępie prac remontu pływalni w Lubaniu. Czas, mija, pływalnia zamknięta a niewiele widać żeby tam się cokolwiek działo.
lokals
lokals 01.04.2022, 22:22
brawo dla pływaków i zaangażowanych rodziców w rozwój dzieci

Pozostałe