Mieszkaniec powiatu lubańskiego zatrzymany w Gryfowie Śląskim

  • 31.03.2022, 08:51 (aktualizacja 31.03.2022, 08:59)
  • red./sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski
Mieszkaniec powiatu lubańskiego zatrzymany w Gryfowie Śląskim

Podziel się:

Oceń:

Gryfowscy policjanci patrolując nocą ulice miasta zwrócili uwagę na Audi, którego kierowca wykonywał na drodze nietypowe manewry. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego jest pod wpływem narkotyków.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Gryfowa Śląskiego zwrócili uwagę na auto osobowe, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na drodze. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych więc, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności 29-letni kierowca zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem substancji psychotropowych. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującemu prawo jazdy. - informuje sierżant Olga Łukaszewicz, oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim

To jednak nie koniec kłopotów 29-latka z powiatu lubańskiego. Podczas kontroli policjanci znaleźli woreczek foliowy z narkotykami, w związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to metamfetamina. Mężczyźnie pobrano również krew do badań laboratoryjnych.

29-latek już usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wys. co najmniej 5 tys. zł.

red./sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mezo
Mezo 31.03.2022, 12:13
Napewno Z Lubańskiej Kuchni...
Moni
Moni 31.03.2022, 09:40
Pewnie odwiedzał zmarłych w lubaniu gdzie jest wylęgarnia tego typu kamyczków krystalicznych
Kuchcik
Kuchcik 31.03.2022, 09:13
Od lat powtarzam: ryż z mojej kuchni na ksieginkach wielką moc posiada. Kto za dużo zje, za kółko wsiada, temu biada. I policja go doapada.
oks
oks 31.03.2022, 09:10
brawo ❤️ jednego pikoluda mniej
panjapa
panjapa 31.03.2022, 12:51
Byłoby mniej, gdyby policja miała prawo do zatrucia takiego ***a ołowiem. Dostanie w zawiasach i dalej będzie jeździł naćpany, aż komuś krzywdę zrobi.
Malgorzata
Malgorzata 01.04.2022, 07:32
Prawda. Takich sie nie tyka.
Za chwile znow pocpa i w auto wsiadzie.
Ale kogo to obchodzi. Policja sie nie interesuje oni czekaja na grube ryby, a tym czasem pelno pionkow nacpanych .

Pozostałe