Samuraje na zgrupowaniu

  • 30.03.2022, 11:17 (aktualizacja 30.03.2022, 11:37)
  • KS Samuraj Lubań
Samuraje na zgrupowaniu

Podziel się:

Oceń:

Po raz trzeci odbyło się Integracyjne Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk. Honorowym gościem zgrupowania był Mirosław Kuświk, legenda polskiego Jiu Jitsu.

W dniach 25-26.03.2022 r. po raz trzeci w ramach KS Samuraj Lubań odbyło się Integracyjne Zgrupowanie Samuraja z Mieszanych Sztuk Walk, które poprowadzili szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań pod kierunkiem gościa honorowego zgrupowania soke płk dr Mirosława Kuświk, legendy polskiego Jiu Jitsu, obecnie posiadającego X DAN w tym stylu. Płk Mirosław Kuświk jest twórcą współczesnego systemu bojowego Modern Combat, był szefem wyszkolenia i wykładowcą w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby więziennej w Kaliszu oraz z-cą Komendanta tego ośrodka, w którym przez wiele lat tworzył cały system i program szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji w Służbie Więziennej w Polsce i niewątpliwie jest legendą tej szkoły, wykładowcą akademickim, autorem wielu publikacji naukowych.
Zgrupowanie trwało dwa dni i tym razem zostało przeprowadzone w innym wymiarze, niż dotychczas. Zgrupowanie odbyło się w piątek w Świeradowie-Zdroju, gdzie prowadzone są na co dzień zajęcia w ramach Sekcji Karate Świeradów-Zdrój w Miejskim Zespole Szkół oraz w sobotę, po raz pierwszy w Nowogrodźcu, dla wszystkich sekcji KS Samuraj Lubań oraz dla nowo powstałego klubu KS Samuraj Nowogrodziec, gdzie prowadzone są treningi w pięknej hali sportowej SP w Nowogrodźcu.

W zgrupowaniu wzięło udział 116 zawodników z Sekcji Karate Lubań, Sekcji Kick-Boxingu i Boksu Lubań, Sekcji Karate Pisarzowice, Sekcji Karate Świeradów-Zdrój oraz KS Samuraj Nowogrodziec. Warto w tym miejscu zauważyć, iż rodzina Samuraja powiększa się i powstał kolejny ośrodek szkoleniowy Samuraja - KS Samuraj Nowogrodziec, założony także przez Jacka Jaworskiego.

W ramach zgrupowania zajęcia przeprowadzono z zakresu mieszanych sztuk walk, w tym Karate, Jiu Jitsu, Modern Combat oraz Boksu i były to treningi tematyczne w poszczególnych grupach wiekowych oraz wspólne treningi integracyjne dla wszystkich uczestników zgrupowania.
Zajęcia tematyczne poprowadził mistrz Mirosław Kuświk oraz trenerzy KS Samuraj Lubań - Jacek Jaworski, Tomasz Podbucki i Kazimierz Rzeszuto w asyście instruktorów klubowych – Sławomira Bartniaka oraz Stanisława Urbańczyka. Płk Mirosław Kuświk nie krył zadowolenia, widząc dorobek i potencjał klubu, nowe możliwości i powstałe nowe ciała, jak też wykwalifikowaną kadrę trenersko-instruktorską, z dużymi osiągnięciami i potencjałem, wspaniałych i zaangażowanych zawodników oraz wiernie im towarzyszącym rodzicom.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, prowadzone z wielką precyzją i różnorodnością, pokazując głębię i piękno sztuk walk, a przy tym mistrz Mirosław Kuświk robił to z wielkim wyczuciem, pasją, przekazując wszystkim pozytywną energią i dobry humor, ku radości najmłodszych uczestników.


Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji szkół, gdzie zostały przeprowadzone szkolenia, jak też osobom i instytucjom, które na co dzień Nas wspierają - Gminie Miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Gminie Świeradów-Zdrój, Gminie Nowogrodziec, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Nadleśnictwu Świeradów, klubowi Victoria Lubań oraz innym osobom... Podziękowania także dla naszej instruktorki Eli za wspaniałe projekty graficzne tej imprezy... oraz szczególne podziękowania niesiemy na ręce burmistrzów Świeradowa-Zdroju - Rolanda Marciniaka oraz Nowogrodźca - Roberta Relicha, za pomoc i wsparcie w organizacji tej imprezy, za obecność.

KS Samuraj Lubań

Zdjęcia (61)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe