Ruszów. Zderzenie szynobusu z dwoma ciężarówkami [WIDEO] Aktualizacja

  • 09.03.2022, 09:23 (aktualizacja 09.03.2022, 13:37)
  • red.
Ruszów. Zderzenie szynobusu z dwoma ciężarówkami [WIDEO] Aktualizacja Zdjęcie: OSP Jagodzin. Wideo: YT Jacek Łabiszewski

Podziel się:

Oceń:

Dziś o 5:20 na przejeździe kolejowym w Ruszowie doszło do zderzenia szynobusu Kolei Lubuskich z dwoma ciężarówkami. Mimo że groźnie to wyglądało zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Informacja o zderzeniu pasażerskiego szynobusu relacji Zielona Góra – Węgliniec, wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania PSP w Zgorzelcu o 5:20. Po dojeździe na miejsce okazało się, że szynobus zderzył się na przejeździe kolejowym z dwoma ciężarówkami.

Z informacji przekazywanych przez dowódcę zastępu PSP, który pracował na miejscu wynika, że kierowcy ciężarówek zatrzymali się na przejeździe. W pewnym momencie jeden z nich ruszył widząc, że nadjeżdża szynobus i wjechał wprost pod pociąg. Szynobus uderzył między ciągnik siodłowy i naczepę ciągnąc zestaw za sobą.

Mimo że zderzenie groźnie wyglądało, obeszło się bez poszkodowanych i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Na miejscu pracowały: zespół ratownictwa medycznego, policja, OSP Jagodzin ( 5 strażaków), OSP Ruszów (6 strażaków) i 2 x JRG Zgorzelec (8 strażaków). Działania w miejscu zdarzenia zakończono przed 9.

Aktualizacja

Kierujący ciężarowym DAF-em, 44- letni mieszkaniec powiatu żagańskiego nie ustąpił przejazdu prawidłowo jadącemu szynobusowi, czym doprowadził do zderzenia. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ oczekujący przed przejazdem samochód marki Scania. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Jak wynika z wyjaśnień oficer prasowej KPP w Zgorzelcu kierowca DAF-a wjechał na przejazd przy czerwonym świetle i zatrzymał się. Zatrzymał się również kierowca Skanii, ale przed przejazdem. Gdy kierowca ciężarówki stojącej na przejeździe kolejowym zobaczył szynobus ruszył z miejsca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 09.03.2022, 19:06
Kierowca Scanii też czekał na przejazd w nieodpowiednim miejscu. Na zdjęciach dokładnie widać gdzie się zatrzymał. A gdzie trzeba się zatrzymać? Przed sygnalizatorem, krzyżem św. Andrzeja.
Kierowca
Kierowca 09.03.2022, 17:25
Kierowca SCANI też powinien stać przed światłami a nie przed przejazdem samym. Zawsze mu też sie śpieszy
belzebub
belzebub 09.03.2022, 16:20
kolejny niedzielny kierowca- połowa tych pseudo zawodowych kierowców powinna maksymalnie taczką na budowie powozić
Jaaaaa
Jaaaaa 09.03.2022, 16:13
Prawidłowo jadący szynobus??????? nie no hit tygodnia
Tupolew
Tupolew 09.03.2022, 12:31
Nie ma czegoś takiego jak Koleje Lubuskie - to jest Polregio...
Obserwator1
Obserwator1 09.03.2022, 12:26
Jednak nadal nie brakuje takich głupich kierowców i to tym bardziej że to niby kierowcy zawodowi.Wysłać takich na badania psychologiczne czy nadal nadają się do takiej pracy .Drugi za nim też nie lepszy też chciał zdążyć .Ciemno i nie widzieć świateł tak sygnalizacji czy pociągu .Odebrać takiemu lejce na zawsze .Dobrze że pasażerom pociągu nic się nie stało.Tak samo robią zawodowcy i inni na przejazdach do Leśnej.Mimo że widzą pociąg i maszynista trąbi to taki głupek jedna z drugim na żywca przejeżdża przed samym pociągiem.
Xyz
Xyz 09.03.2022, 11:12
Po 1. Nie ma czegoś takiego jak "Koleje Lubuskie"... W tym województwie jeździ PolRegio S. A. ... Oddział Lubuski jak już chcemy być konkretni.
A po 2. kierowcy ciężarówek na blachach FZG, FZ.... W Większości stanowią zagrożenie na drodze... Polecam szczególnie nad ranem przejechać się do weglinca i spowrotem... Będzie wiadomo o czym pisze...
Cezary Cezary
Cezary Cezary 09.03.2022, 09:58
Zawsze jest zderzenie "pociągu z samochodem" a o ile mi wiadomo maszynista nie ma wpływu na tor jazdy xD , czyli to jednak samochód wjechał w pociąg?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.03.2022, 09:51
Tirowcy to banda ignorantów łamią wszelkie przepisy narażając innych. Na przejazdach przez Koscielniki nie zatrzymywanie się to norma. A urzędasy i policja zamiast doprowadzić do przerwania tej patologi czekają na wypadek lub śmierć.

Pozostałe