Lubań. Kolejne pomysły na miejsca wypoczynku

  • 18.02.2022, 10:16 (aktualizacja 18.02.2022, 11:04)
  • red.
Lubań. Kolejne pomysły na miejsca wypoczynku

Podziel się:

Oceń:

Na dziś miejscy włodarze deklarują, że brzegi Kwisy jeszcze w tym roku zostaną przystosowane na potrzeby szlaku kajakowego. W tegorocznych planach znalazła się też modernizacja parków położonych wzdłuż Kwisy i deptak zabawowo-rekreacyjny z plenerowymi miejscami wypoczynku oraz oryginalnym placem zabaw.

O zagospodarowaniu miejskich terenów przy rzece samorząd rozprawiał wielokrotnie. Od lat snuje się wizja zagospodarowania Kwisy na potrzeby miłośników wodnych spływów czy to kajakowych, czy pontonowych. Z końcem roku 2021 spotkali się nawet burmistrzowie Lubania i Leśnej oraz wójt Gminy Lubań, aby porozumieć się i wspólnie działać w kwestii budowy wodnej infrastruktury. Na dziś włodarze deklarują, że brzegi Kwisy jeszcze w tym roku zostaną przystosowane na potrzeby szlaku kajakowego.

Tymczasem wraz z wiosną maja ruszyć prace na Błoniach Siekierkoskich. Nad Siekierką jest już kwietna łąka, zakątek miłości, siłownia pod chmurką i boisko do piłki plażowej. Miejski samorząd w ciągu dwóch najbliższych lat planuje całkowitą metamorfozę parków wzdłuż ulic: Łużyckiej, Zgorzeleckiej i Podwale.

W planach przewidziano też coś dla młodzieży - po przejęciu terenów od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, bulwary nad Siekierką obejmą też tereny za miejskim targowiskiem aż do siedziby straży pożarnej. Być może, zgodnie z postulatami lubańskiej młodzieży, ta część stanie się imprezową enklawą – miejscem spotkań, zabawy i integracji.

Ciągnący się wzdłuż rzeki deptak zabawowo-rekreacyjny z plenerowymi miejscami wypoczynku i oryginalnym placem zabaw to dobry pomysł na zagospodarowanie, a mieszkańcy z radością przyjmą kolejne ładne miejsca. Prace maja rozpocząć się jeszcze w tym roku, jak mówi burmistrz Arkadiusz Słowiński, część prac skupiać się będzie na uregulowaniu kwestii własności terenów objętych inwestycją i pracach projektowych.

Jeśli chodzi o istniejące już parki, to prace przy ich rewitalizacji powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Pozostałe tereny muszą poczekać na uregulowanie spraw własnościowych, ale w międzyczasie będą prowadzone prace koncepcyjno-projektowe – zapewnił Arkadiusz Słowiński.

red.

Zdjęcia (5)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ławeczki wzdłuż kwisy i budki z zimnym piwem ...
Ławeczki wzdłuż kwisy i budki z zimnym piwem ... 20.02.2022, 14:16
🍺🍺🍺🍺
Agata
Agata 19.02.2022, 08:13
Może doczekamy się by wzdłuż Siekierki zagospodarują naprawdę piękny kawałek ziemi no może leży bardziej nad dopływem do Siekierki, ale jest godny uwagi. To co jest nad siekierką to tylko kosmetykę zrobić i będzie pięknie. Bardzo boję się że jak zaczną coś montować nad brzegiem to wytną to co się ostało
Jwp
Jwp 18.02.2022, 22:59
Jak czytam słowo rewitalizacja to nóż mi się w kieszeni otwiera. Znów wycięcie drzew, może jakaś kostka brukowa zamiast trawy. I w upalny dzień siedź czlowieku na patelni.
olo
olo 18.02.2022, 20:25
Darmowa inhalacja ze Świeradowa !!!!
oli
oli 18.02.2022, 16:24
Co do łąki kwietnej proponuje włodarzom zwrócić uwagę iż plac tem zasiew kwiatków został mocno rozjeżdżony przez samochody wywożące zielska po czyszczeniu brzegów,czas byłby by to wybronować czy zagrabić bo są b. duże koleiny...tak pod rozwagę podaję...
Podroznik
Podroznik 18.02.2022, 11:59
Świetny pomysł, deptaki nad wodą i wzdłuż rzeki.
Fajnie aby było jeszcze miejsce na odpoczynek i przycinana trawa wzdłuż Warszawskiej/ Robotniczej aż do Różanej aby w spokoju można było odpocząć. Zwłaszcza latem.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 18.02.2022, 11:27
Melineria będzie miała gdzie robić rozpie..ol
Mariusz
Mariusz 18.02.2022, 17:54
Latynosi z Łużyckiej będą zadowoleni

Pozostałe