Sobotnia obława lubańskich policjantów. Zatrzymano kilku poszukiwanych

  • 08.02.2022, 14:43 (aktualizacja 08.02.2022, 14:54)
  • red./asp.szt. Grzegorz Szewczyk KPP Lubań
Sobotnia obława lubańskich policjantów. Zatrzymano kilku poszukiwanych

Podziel się:

Oceń:

W sobotę informowaliście nas o szeroko zakrojonych działaniach lubańskiej policji, które prowadzone były między innymi w Pisarzowicach. Dziś dowiadujemy się, że prowadzono obławę na mężczyznę, który był poszukiwany i postanowił uciekać. Ostatecznie zatrzymano kilka osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości i jednego kierowcę łamiącego zakazy.

W minioną sobotę policjanci ruchu drogowego, patrolując drogi dojazdowe do DK30, zauważyli ciągnik rolniczy w którego kabinie przebywał pasażer, a w ciągniętej przyczepie siedziały kolejne dwie osoby. Policjanci niezwłocznie przystąpili do kontroli, podczas której okazało się, że pojazd i ciągnięta przyczepa nie są dopuszczone do ruchu, a ciągnik nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. Po sprawdzeniu kierowcy i pasażerów ciągnika (mieszkańców powiatu lubańskiego) okazało się, że 34 - letni kierowca załamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak się po chwili okazało, był to dopiero początek rozgrywającej się tego dnia historii.

Przeprowadzane czynności przez policjantów z udziałem kontrolowanych wzbudziły w nich silne emocje, niepokój i zdenerwowanie próbując na wszelkie sposoby odciągnąć lub uniemożliwić wykonanie czynności przez policjantów. W pewnym momencie 27 - letni uczestnik kontroli oddalił się z miejsca wykonywanych czynności. Jak się okazało, dwóch pasażerów było osobami poszukiwanymi przez Sąd Rejonowy w Lubaniu do odbycia kary pozbawienia wolności. - informuje asp. szt. Grzegorz Szewczyk z KPP w Lubaniu.

Z uwagi na brak wystarczających sił na miejscu kontroli policjanci lubańskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciągnika oraz poszukiwanego 28 – latka i zabezpieczyli miejsce popełnionego przestępstwa.

W związku z ucieczką 27-latka pełniący tego dnia służbę funkcjonariusze przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania, podczas których w okolicy Pisarzowic ujęto poszukiwanego. To właśnie te poszukiwania zwróciły uwagę mieszkańców, którzy pytali redakcję co się dzieje.

Tego dnia policjanci dodatkowo zatrzymali kolejnego mężczyznę, 55-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego również poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lubaniu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności, natomiast kierujący ciągnikiem za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. - informuje policja.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci patrolujący ulice Lubania w nocy 7 lutego. Około 1. zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony kolejno do policyjnego aresztu i zakładu karnego.

red./asp.szt. Grzegorz Szewczyk KPP Lubań

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dzielnicowy z PRL-u
Dzielnicowy z PRL-u 10.02.2022, 08:56
Co za urzędowy bełkot...!
============
Policjanci niezwłocznie przystąpili do kontroli...
A dlaczego by mieli w tej sytuacji trwać w jakiejś zwłoce?
=============
.... wzbudziły w nich silne emocje, niepokój i zdenerwowanie próbując na wszelkie sposoby odciągnąć lub uniemożliwić wykonanie czynności przez policjantów.
===============
... funkcjonariusze przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania,
Na szeroką skalę działania?
Ludzie! Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam... i popuszczę!
😉
😉 09.02.2022, 11:53
Po wypowiedzi nie ma wątpliwości , że nowy Rzecznik prasowy jest lepszy i lepiej przekazuje informacje.
cww2s
cww2s 09.02.2022, 09:50
Spektakularne akcje przeprowadzone na szeroką skalę. Jakby złapano szefów groźnych gangów, a ONI zatrzymali kierowcę ciągnika xD
Uczestnik
Uczestnik 09.02.2022, 01:18
Nie mieli dowodów osobistych - podali swoje prawdziwe imiona i nazwiska !!! Mogli sklamac i podac sie za kogos innego !!!! ... chlokaki nic nikomu złego nie nie zrobili !! Pan J******* niech teraz chodzi z głową do gory uniesioną !!! Brawo Panie ********!!! Szkoda ze wymiar kary za poturbowanie synka nie zalatwil Pan jak ojciec tylko pies !!!! Wstyd !!!
Luban
Luban 09.02.2022, 16:34
A kto to taki
Uczestnik
Uczestnik 08.02.2022, 21:04
Koledzy podal swoje imie i nazwisko . Grzecznie stali i liczyli na to ze list gonczczy nie zostal jeszcze przeslany do polivji. Ale skoro był.... to policja nie wiedziala kogo szuka ?? Kpina !!!!
Krzysiek
Krzysiek 08.02.2022, 20:48
To pokazuje skalę rozprzestrzeniania się tego robactwa. Brawa dla policji a nie papug, które za kasę bronią takich degeneratów.
Mieeetek
Mieeetek 08.02.2022, 20:24
Obława, obława... Na stare ćpuny i żule obława...!
Brawo Policja! Tak trzymać i nie popu-szczać!
Leonidas
Leonidas 08.02.2022, 18:23
Jak dla mnie oki , teraz wziąść sie za ćpunów z ul. Tkacka
😃
😃 09.02.2022, 08:04
Widocznie któryś dobrze z ucha strzela że nikt ich nie rusza😃
Uczstnik
Uczstnik 09.02.2022, 09:34
Jak strzela z ucha skoro ich pozamykali. ... polecam wziąc sie za nauke czytania ze zrozumieniem .
Mecenas
Mecenas 08.02.2022, 17:48
W pierwszej kolejności policjanci powinni zrobić obławy na samych siebie a później bezkarni policjanci powinni zająć się przestępczością.
Kradzieże na komisariacie ,czy wywiązywania się ze swoich obowiązków to codzienność lubańskiej policji
Brawo policja
Brawo policja 08.02.2022, 16:13
Nowy komendant i są wyniki. Nowy Rzecznik prasowy też jakoś lepiej potrafi opisać sytuacje.
Tylko zapomnieliście zapytać czy oby przypadkiem nie ujęto go dzięki czworonożnemu funkcjonariuszowi?🤔🤔
Uczestnik
Uczestnik 09.02.2022, 01:11
Lepiej potrafi opisac sytuacje ??? Nawet nie bylo tam tego rzecznika !!! To sciema co tutaj piszą !!
1.jakim chu**m nazwali ich poszukiwanymi skoro od tygodnia Psy Lubanskie przejeźdżały obok chłopaków nie reagując kompletnie ???
2. Jak mozna poszukiwac kogos nie wiedzac jak ten ktos wygląda ???
3. Gdyby chlopaki byli tacy zli za jakich ich macie to pewnie sralibyscie na widok. .
Oko
Oko 09.02.2022, 20:29
Co za bełkot... Nie kazdy musi każdego znać- nawet policjant. Jeszcze pis nie wprowadził kontroli w kazdym domu zeby policjanci mogli poznac kazdego mieszkańca. Wstap do policji i pokaz jak to sie robi cwaniaczku. Chojrak w necie pi.. a w świecie. Pozdrawiam Cie ozięble
Obywatel2
Obywatel2 10.02.2022, 12:56
Podejrzewam, ze napisal to wlasnie policjant. Ludzie wam nie ufaja za to co co sie dzieje. Gdzie jest sprawa pana J...... zamilkla teraz nalapali troszke zeby ucichlo co zgninelo z komendy. Mamy nadzieje, ze nowy komendant zrobi to co sluszne w tej sprawie

Pozostałe