22-latek z powiatu lwóweckiego złapany na kradzieży w Lubaniu

  • 04.02.2022, 11:48 (aktualizacja 04.02.2022, 12:22)
  • red./KPP Lubań
22-latek z powiatu lwóweckiego złapany na kradzieży w Lubaniu KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

O sprawie kradzieży kilku konsoli do gier informowaliśmy już wczoraj. Dziś więcej szczegółów tej interwencji podaje lubańska policja. Jak się okazało, podejrzany był nietrzeźwy oraz poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem ustalenia miejsca pobytu. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w czwartek (03.02.br) przed 15. w sklepie z elektroniką w galerii handlowej w Lubaniu. Młody mężczyzna wybiegł ze sklepu trzymając w rękach trzy konsole do gier. Natychmiast w pościg ruszyli za nim pracownicy sklepu, wcześniej powiadamiając o zdarzeniu dyżurnego lubańskiej komendy.

Natychmiast w rejon został wysłany patrol policji. Na ulicy Warszawskiej w Lubaniu patrol zmotoryzowany zauważył uciekającego mężczyznę oraz biegnących za nim młodych ludzi. Osoby te wbiegły w podwórko, gdzie ujęły złodzieja. W celu zapobieżenia dalszej ucieczki mężczyzna został przekazany mundurowym, a następnie doprowadzony do jednostki policji. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Złodziejem okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem ustalenia miejsca pobytu.

22- latek po spędzonej nocy w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Niebawem stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Skradzione konsole zostały odzyskane.

red./KPP Lubań

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Air
Air 04.02.2022, 15:43
I Adios muczaczos półgłowku...pewnie pojdziesz siedziec...*** co nie ??? Cieszysz sie ? Bo ja tak
Lukrecjusz
Lukrecjusz 04.02.2022, 15:31
A co ta przebrzydła kanalia na swoim terenie nie ma co kraść? Najczęściej jak się wypada na gościnne występy to się wpada.
Dora
Dora 04.02.2022, 12:59
Brawo dla Pracowników. Za ich wzorową postawę! Powinni otrzymać nagrodę
od Pana Burmistrza i od Pracodawcy. Zatrzymanie na gorącym uczynku i z tego co czytam ,to musieli długo biec za sprawcą. Brawo,brawo,Dora

Pozostałe