• 31.01.2022, 20:30 (aktualizacja 31.01.2022, 22:18)
  • red.
Przegrali na własne życzenie eLubań.pl

Podziel się:

Oceń:

Futsalowcy Łużyc w meczu GOKSiR Dobromierz prowadzili już 5:2. Ponadto przez więcej niż połowę meczu rywale drużyny z Lubania grali bez nominalnego bramkarza. Mimo tego gospodarze nie zdołali wywalczyć nawet punktu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy objęli prowadzenie. Mecz był wyrównany ale później do głosu doszły Łużyce, które do przerwy wygrywały różnicą dwóch bramek. Jedną z nich pięknym strzałem z własnej połowy boiska zdobył Oskar Rymer. Dodatkowo w pierwszej części gry za faul na wspomnianym zawodniku poza polem karnym arbiter odesłał bramkarza gości Miłosza Kudłacza do szatni i wydawało się, że jest po meczu.

Gospodarze chyba za bardzo w to uwierzyli i dopisali sobie w szatni kolejne punkty. Zamiast kontrolować grę po przerwie zespół z Lubania całkowicie oddał inicjatywę. To GOKSiR prowadził grę i podejmował ryzyko. Bramka zespołu z Dobromierza cały czas stała praktycznie pusta. A Łużyce kosztem wyprowadzania składnych akcji i cieszenia się grą decydowały się na nieprzygotowane strzały z własnej połowy boiska. Za każdym razem były one niecelne. A goście krok po kroku ambitnie odrabiali straty. Z wyniku 2:5 odwrócili rezultat na 6:5 i mogli cieszyć się z wygranej - drugiej nad Łużycami w sezonie.

Dodajmy, że zespół z Lubania w końcówce miał jeszcze szansę wrócić do gry. Kamil Sitek fatalnie przestrzelił jednak rzut karny. Zamiast pokazać sportową klasę w tej sytuacji, to kilka chwil później wyleciał z boiska z dwiema żółtymi kartkami. Obie otrzymał w bezsensowny sposób - za krytykę orzeczeń arbitrów. A ci dodajmy prowadzili zawody na bardzo dobrym poziomie.

W przedostatnim meczu sezonu 6 lutego Łużyce podejmą Widawę Kiełczów. Początek o 16.

Łużyce Lubań - GOKSiR Dobromierz 5:6 (4:2)

Bramki: Rymer 2, Sitek, Młynarski, Kusiak oraz Kwiatkowski, Suchecki 2, Sobolewski 2, Gulewicz.

Łużyce: Michał Trzajna - Dominik Szpytma, Łukasz Kusiak, Mykola Chernyschenko, Kamil Sitek oraz Kamil Młynarski, Oskar Rymer, Konrad Mandżejewski, Damian Beliński.

GOKSiR: Miłosz Kudłacz - Kamil Orda, Seweryn Suchecki, Kacper Kwiatkowski, Tomasz Diduszko oraz Bartłomiej Gulewicz, Łukasz Kozłowski, Adrian Sobolewski.