30 Finał WOŚP - Lubań, Olszyna, Leśna, Siekierczyn, Świeradów-Zdrój

  • 30.01.2022, 13:36 (aktualizacja 30.01.2022, 15:24)
  • red.
30 Finał WOŚP - Lubań, Olszyna, Leśna, Siekierczyn, Świeradów-Zdrój

Podziel się:

Oceń:

Dziś 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórki trwają w Lubaniu, Świeradowie-Zdroju, Olszynie, Leśnej i Zarębie. Poniżej znajdziecie informacje o organizowanych wydarzeniach.

Pandemia wymusza zmianę formuły tej największej akcji charytatywnej, dlatego przygotowaliśmy eSkarbonkę, gdzie bez wychodzenia z domu możecie przekazać datek i wesprzeć 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku gra "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci". Link do eSkarbonki znajdziecie TUTAJ bądź przejdziecie do niej klikając baner poniżej.

Poniżej planowane wydarzenia. (Jeżeli nie wspomnieliśmy o organizowanym przez Was wydarzeniu prześlijcie informacje na adres [email protected])

Świeradów-Zdrój zaprasza na 30. Finał WOŚP, który odbędzie się na tarasach oraz hali spacerowej Domu Zdrojowego.  Będzie się działo! Szczegóły na plakacie.

Lubań, Leśna, Olszyna, Zaręba

Czas najwyższy, aby odkryć karty dotyczące 30. Finału WOŚP w Lubaniu. Przygotowania do Jubileuszowego Finału trwają od kilku miesięcy. Mieliśmy wiele pomysłów i przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych atrakcji. Niestety jak wszyscy wiemy od kilku dni sytuacja w kraju odnośnie pandemii COVID-19 drastycznie się zmienia, dlatego dla dobra nas wszystkich podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu stacjonarnego i przeniesiemy go do internetu. 

Chcemy aby wszystkie zespoły, które się przygotowują do tego finału, tego dnia były z nami i uświetniły swoimi występami ten jubileusz. Dlatego zapraszamy Was w niedzielę na nasz profil na FB (www.facebook.com/WOSPLuban), gdyż tam będzie emitowany koncert zgodnie z harmonogramem na plakacie. Prosimy Was też o zrozumienie, bo sytuacja epidemiczna się zmienia z dnia na dzień i jeśli powstaną małe zmiany w programie to z góry przepraszamy. Już dziś zachęcam Was do udziału w licytacjach jakie dla Was przygotowaliśmy, a dostępne są na stronie: allegro.pl/uzytkownik/wyloguj_sie Znajdziecie na niej wiele ciekawych voucherów i nietypowych przedmiotów.

Szczególne zaproszenie kieruję do firm, instytucji i prywatnych przedsiębiorców na najważniejszą licytację, która odbędzie się o godz. 19:30 na naszym profilu na FB i licytować będziemy po raz pierwszy w historii naszego miasta „Złotą Kartę Telefoniczą” – a w całej Polsce w bieżącym roku takich kart jest tylko 100. Dla przypomnienia naszych wolontariuszy będziecie mogli spotkać na ulicach Lubania, Leśnej, Olszyny i przyległych wiosek. Wolontariusze będą dostępni od godz. 8:00 do 17:00. Szukajcie ich w okolicach centrów handlowych, rynków czy kościołów.

W niedzielę zapraszamy Was od godz. 12:00 na Stadion Kartingowy przy ul. Działkowej w Lubaniu, gdzie będzie można przejechać się specjalnym autem typu „buggy”.

O godz. 13:00 w Zarębie przy ul. Osiedlowej odbędzie się marszobieg zorganizowany przez GOKiS Siekierczyn, gdzie każde okrążenie będzie przeliczone na złotówki zasilające naszą puszkę.

Od godz. 14:00 przy ratuszu w Leśnej będziecie mogli zjeść pyszną grochówkę i nabyć jeszcze pyszniejsze ciasto. Wydarzenie w Leśnej współorganizowane jest z Urzędem Miasta Leśna.

W ciągu całego dnia będziecie mogli również wrzuci datki do puszki, która znajdować się będzie w biurze Sochacki Nieruchomości przy ul. Dąbrowskiego. Zebrane środki tradycyjnie będą przekazane na licytację Złotego Serduszka, w której udział bierzemy jako „Mieszkańcy miasta Lubań”. Dla osób, które z różnych względów nie mogą wyjść i wrzucić do puszek zachęcany do zasilenia naszej eSkarbonki, która znajdziecie tutaj - eskarbonka.wosp.org.pl/q1l1tf.

W tym roku zbieramy środki na leczenie okulistyki dziecięcej. Jest to troszkę zaniedbany temat a jakże ważny w roli rozwoju dziecka. Dlatego zachęcamy Was do zasilania naszych skarbonek. Każdy grosz się liczy a dobro zawsze wraca.

Szef Sztabu WOŚP Lubań

Jarosław Grzegrzółka-Rydzewski

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa
Teresa 30.01.2022, 22:32
Mam pytanie jaki jest sens koncertu online? Przecież z tego na rzecz WOŚP nic nie wpłynie.
Ola
Ola 30.01.2022, 19:34
Burmistrz leśnej się nie popisał większość naszych mieszkańców widziałam w Świeradowie bo nasi włodarze wymyślają coś w ostatniej chwili
.....
..... 30.01.2022, 19:25
Ktoś tu napisał w komentarzu, że Owsiak to "zlodziej". Ukradł ci cos? Włożył rękę do twojej kieszeni i wyciągnął kasę? Myślę, że nie, więc hamuj piętą. Każdy darczyńca robi to z wlasnej i nieprzymuszonej woli i guzik ci do tego kto i co robi ze swoją kasą. Za to twórcy polskiego ładu spowodowali, że szlak trafił mi trochę grosza ze styczniowej wypłaty. I kto tu jest złodziejem?
W tym roku pieniądze z WOŚP zostaną przeznaczone na leczenie wzroku u dzieciaczków. I dobrze, niech zobaczą na własne oczy jacy bezduszni ludzie chodzą po tym świecie.
Uwaga: niektóre zwroty pisane małą literą, bo na duże trzeba sobie zasłużyć. Bez odbioru.
Zaczarowany ołówek
Zaczarowany ołówek 30.01.2022, 15:34
Najpierw wolontariusze z piorunkami na maskach razem z Lempart krzyczą W*********Ć !! A teraz pod kościołami zbierają pieniążki !!! Głupi Naród!!
321
321 31.01.2022, 09:35
I prawidlowo. Skoro kobiety muszą rodzić chore dzieci to w konsekwencji trzeba robić zrzutke na ich leczenie.
Teo
Teo 30.01.2022, 12:55
Dzień dobry ,ja tylko chciał bym zapytać czy sobota i pełna sala MDK podczas kolędowania Bukowinczykow a niedziela i finał WOŚP online na tejże sali to nie jest farsa i obłuda ,takie sobie czarowanie ?!?
marc55
marc55 30.01.2022, 11:38
Zarobki Owsiaka, 45 000zł miesięcznie, dziękuję nie skorzystam....
jas
jas 01.02.2022, 10:16
Nie udawaj kretyna . Zajrzyj do sprawozdania z rocznej działalności WOŚP . To nie boli . Siejesz zamęt i wszczynasz burzę .
Uważny
Uważny 31.01.2022, 21:59
Ale Jurek nie zajmuje się jedynie WIELKĄ ORKIESTRĄ ! i to jest raz w roku ... najpierw poznaj wszystkie składowe a potem się wypowiadaj i to w taki sposób.
... najlepiej leżeć prze TV i liczyć innym
Paulina
Paulina 29.01.2022, 18:18
Ktoś słusznie zauważył, że:
Qurfa wypowiedziana do mikrofonu przez Jurka Owsiaka jest więcej warta niż z ambony "szczęść Boże" z ust ojca Rydzyka.
Jagoda
Jagoda 28.01.2022, 16:48
Lubań koncert online ??? przecież sala widowiskowa może pomieścić kilkaset osób. Szkoda koncert online to nie to samo co było kiedyś.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2022, 09:36
Obowiązują przecież limity a w Lubaniu jest dużo osób nie zaszczepionych i zapewne dlatego taka decyzja. Trzeba też organizatorów rozumieć. Każdy z nas liczył na koncert na sali ale sytuacja jest jaka jest. Dobrze, że w ogóle cos jest.
Spoko
Spoko 30.01.2022, 09:56
I kazdy kto nie przyjal preparatu experymentalnego jest mądry i wie że nie ma pandemii i owsiak to złodziej
Pol..
Pol.. 29.01.2022, 17:29
Dziwnym trafem dziś w Mdk w sali teatralnej … XIII kolędowanie u Bukowińczyków

Oj dzieje się dzisiaj w lubańskim MDK. Po roku przerwy wróciło Kolędowanie u lubańskich Bukowińczyków. Choć trzynaste to bynajmniej nie pechowe. Na scenie zaprezentuje się osiem zespołów zaproszonych przez gospodarzy imprezy 😀 Na sali widowiskowej jest kolorowo - czasem skocznie, czasem sentymentalnie.
Fundacji Bukowińskiej "Bratnia Pomoc" i dyrekcji MDK w Lubaniu dziękujemy I gratulujemy. Jak widać można …
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.01.2022, 11:15
A jak myślisz czyja to wina? Bo jak znam ludzi ze Sztabu to zrobili wszystko by ten koncert się odbył. Po prostu w Lubaniu są równi i równiejsi. A kto był gościem kolędowania czy nie sam BM AS? Masz odpowiedź.
30 finał
30 finał 28.01.2022, 08:52
A czy w którejś z tych miejscowości organizowany jest bieg policz się z cukrzycą???
Cezary Cezary
Cezary Cezary 28.01.2022, 10:58
Nie, będą na WOŚP sprzedawać czarne jeansy i colę zero.
lubek
lubek 27.01.2022, 23:39
zespół RAZEM ??? ten stary ?
chico
chico 28.01.2022, 21:34
RAZEM 1981
chico
chico 28.01.2022, 12:01
RZEM 1981
Ja nr1
Ja nr1 27.01.2022, 21:29
A czy ci wolontariusze w pobliżu kościołów wystąpią z w maseczkach z błyskawicą czy ośmioma gwiazdkami?
Himalaje hipokryzji w wydaniu Owsiakowych Ludzi...
Jwp
Jwp 30.01.2022, 17:17
Większość pewnie popiera niejaką Martę L., tę od błyskawicy. Hipokryci.
Lawanda
Lawanda 29.01.2022, 19:25
Nie ma większej hipokryzji jak ta rzymsko pedofilno-katolicka zaraza, której dni już są policzone - tylko że ona jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy.
Ja nr2😜
Ja nr2😜 29.01.2022, 17:25
To Rydzykowi do skarboneczke uzupełnij, a daj żyć innym
!!! YebaćPIS !!!
!!! YebaćPIS !!! 29.01.2022, 11:19
Tym razem tak nie będzie. Będą mieli wyraźnie napisane "*** PIS i Marię zawsze dziewicę". Zadowolony?
Obserwator1
Obserwator1 29.01.2022, 17:26
Hasło WOŚP to ,,przejrzyj na oczy,,.Myślę że jak mówi Twój idol przejrzyj na oczy i pomyśl co wypisujesz.A tak w ogóle to dziwię się moderatorowi że daje takie obrzydliwe teksty.Jak nieraz kasuje teksty zupełnie w miarę normalne to może.Tak to zbierają na leczenie dzieci,a to popierają aborcję razem z Lempart.Gdzie tu sens gdzie logika . Chyba że chodzi za wszelką cenę zaistnieć w TVN.
Chyba jesteś Nr 1 pod względem głupoty
Chyba jesteś Nr 1 pod względem głupoty 28.01.2022, 09:42
Sam jesteś hipokrytą. Nie wrzucaj do puszki i nie ujadaj!
Ja nr 1
Ja nr 1 28.01.2022, 22:29
To informacja, że Strajk Kobiet gra z Orkiestrą jest nieaktualna?
Tom
Tom 27.01.2022, 17:27
Leśna do niczego w tym roku dobrze że prywatny przedsiębiorca coś organizuje na swojej posesji więc coś będzie się działo. Burmistrz chyba zapisał się do PiS
Gość
Gość 31.01.2022, 06:41
Grochówka była super 👌
Michał
Michał 29.01.2022, 09:38
To właśnie Burmistrz w Leśnej zainicjował by coś się tam działo. Wiec do pis się nie zapisał.
Fredek
Fredek 29.01.2022, 06:30
Burmistrz z Leśnej uczuciowo jest związany na śmierć i życie
z Adrianem Zandbergiem. Zresztą po co PIS-owi taki typek, który sknoci wszystko.

Pozostałe