Dwaj księża molestowali małoletniego? Sprawa trafiła do sądu

  • 25.01.2022, 12:11 (aktualizacja 25.01.2022, 12:33)
  • red.
Dwaj księża molestowali małoletniego? Sprawa trafiła do sądu

Podziel się:

Oceń:

Do Sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o dopuszczenie się czynów pedofilskich wobec małoletniego poniżej 15 roku życia. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w jeleniogórskiej prokuraturze złożył przedstawiciel legnickiej kurii biskupiej.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanym dopuszczenia się czynów pedofilskich wpłynął do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Oskarżeni w momencie popełnienia przestępstwa byli księżmi jeleniogórskich parafii. Informację podał portal Jelonka.com, który rozmawiał również z prokuratorem Tomaszem Czułowskim, rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ofiarą przestępstw, do których miało dochodzić w latach 2012 – 2013 w Jeleniej Górze była jedna osoba w wieku poniżej 15 lat. Obu oskarżonym zarzucono podejmowanie czynności seksualnych wobec małoletniego poniżej lat 15. Dodatkowo jeden z podejrzanych miał usiłować przemocą doprowadzić osobę małoletnią do podjęcia się innej czynności seksualnej.

Z uwagi na dobro osoby pokrzywdzonej prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

red.

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Violetta
Violetta 30.01.2022, 11:50
Cyt. Z uwagi na dobro osoby pokrzywdzonej prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie.
===============
To jest metoda przemilczania również danych o wielebnych sprawcach. Widocznie takie mają z Episkopatu wytyczne. W przypadku innych sprawców podają imię i literę z nazwiska - tutaj mimo iż to osoby publiczne - nawet mnie wspomną o parafii pochodzenia. A może przy takich danych zgłosiły by się kolejne osoby pokrzywdzone?
Wydaje się że czas już najwyższy aby prokuratura podniosła się z kolan.
Redemptor
Redemptor 28.01.2022, 11:52
Obaj wielebni figurują na liście objętych Akcją Duchowej Adopcji Kaplanów. Na stronie
https://ddak.wordpress.com/kap…
- twórcy Dzieła publikują taką oto treść zawiadomienia, które jak się okazuje wysłano do kilku wielebnych sprawców czynów o charakterze pedofilskim i innej maści seksualnych dewiantów. Pozostają na liście co wskazuje że "adopcja" duchowa nadal trwa - mimo iż Duch Święty i Aniołowie Stróżowie dawno ich opuścili.
+++++
Z radością zawiadamiamy, że został Ksiądz „adoptowany” duchowo w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów. Adopcja Duchowa polega na wspieraniu Księdza przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, dobre uczynki czy udział we Mszy Świętej – tak, aby zanoszone do Ojca błagania przyczyniły się do wzrostu Księdza wiary oraz rozpalania charyzmatu powołania, by przez to Ksiądz każdego dnia stawał się lepszym głosicielem Słowa Bożego i Szafarzem Sakramentów.
Został Ksiądz adoptowany dnia ………………… na stałe, to jest do końca życia osoby adoptującej.
Życzymy Księdzu wielu łask Bożych, Światła Ducha Świętego i wejścia w zmartwychwstanie, nie spostrzegłszy śmierci. Oby św. Piotr na dzień dobry powiedział Księdzu: „dobra robota”!
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Emanuella
Emanuella 25.01.2022, 21:08
Reportaż autorstwa Justyny Kopińskiej, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej, wręcz zatrważa. W sierocińcu w Zabrzu dzieci przez niemal 30 lat przechodziły przez piekło. Siostry zakonne nie tylko biły je do nieprzytomności, czy zamykały w izolatce. Na domiar złego pozwalały, by dzieci gwałcono. Opiekunki jak twierdzą, robiły to w przekonaniu, że w ten sposób hartują ich charaktery.
============
https://citybuzz.pl/zycie/dom-…
Kaczor
Kaczor 28.01.2022, 19:57
Ale kacze jaja!
Pankracy
Pankracy 26.01.2022, 09:06
Te zwyrodniale "małpiszony" na całym świecie tak postępują z dziećmi. (Kanada, Irlandia, USA, Austria, Niemcy...) Ludzie! Ustawowo (konkordatowo) zakazać tej zdemoralizowanej sekcie zbliżania się do dzieci i młodzieży - na odległość bliższą niż 100 metrów.
M
M 26.01.2022, 20:10
Rodzice nie powinni posylac dzieci ani na religie ani do kosciols.
Celsus
Celsus 26.01.2022, 23:04
Religia jest obrazą godności człowieka. Koń wykorzystywany od wczesnej młodości do ciągnięcia wozu, sam, dobrowolnie, gdy przyjdzie pora przychodzi i czeka aż mu jarzmo nałożą. Nie zna innego życia. To samo dzieje się z indoktrynowanymi czyli ogłupianymi ideologią religijną od wczesnej młodości ludźmi. Nie mieli okazji ani sposobności aby wykorzystać najcenniejszy "dar od ich Boga" jakim jest ich rozum i wolna wola.
W imię Pańskie
W imię Pańskie 25.01.2022, 19:54
Prokuratura mam nadzieję umieści pedofilów w więzieniu będą mogli odpokutować, a rozgrzeszenie otrzymają od współwięźniów którzy na wolności mają dzieci
Końca nie widać
Końca nie widać 25.01.2022, 19:47
Widzę, że ludziom już nawet nie chce się komentować tego. Nie dziwię się, poprostu brak słów........
Redemptor
Redemptor 25.01.2022, 18:21
Oskarżeni to Grzegorz B. (ur. 1986 – święcenia 2012) i Łukasz D. Zagrożenie dla pierwszego z oskarżonych wynosi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności; dla drugiego – od 5 do 15 lat. Wobec podejrzanych stosowane były środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego
Prokurator Czułowski potwierdził, że obaj mężczyźni w czasie, gdy dopuszczali się przestępstw pedofilskich byli czynnymi księżmi. Prokuratorskie postępowanie było prowadzone od 2020 r.
Ignac
Ignac 25.01.2022, 18:09
Sodoma hipokryzja władza nietykalność według śledztwa Włoskich śledczych w Watykanie 65 procent duchownych to geje największą na świecie grupa gejów jest fajny dokument Sekielski Watykan dla mnie ksiądz to szarlatan.
Lucek
Lucek 26.01.2022, 23:08
Przecież nikt o zdrowej osobowości i orientacji seksualnej nie idzie do seminarium. To nie przypadek że w tej zdemoralizowanej kaście jest najwięcej dewiantów.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 25.01.2022, 18:02
Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
Pis-mak
Pis-mak 26.01.2022, 17:58
O Herakliusz się odezwał! Wypuścili cię!? Cholera!!! Prosiłem ich żeby się w twojej sprawie konsultowali z consylium lekarskim z Al.Tysiaclecia w Bolesławcu!!! Ktoś tego nie dopilnował!!!
Redemptor
Redemptor 26.01.2022, 09:11
To z powodu tych zwyrodnialców pan biskup Kiernikowski Zbigniew uciekł na emeryturę. Kara go nie ominie - nawet jak przeniesie sie do Domu Ojca. Chyba, że - co wielce prawdopodobne - w ten Dom Ojca już dawno przestał wierzyć.

Pozostałe