Wideo. Jadą po śmierć - kierowcy ignorują zasady bezpieczeństwa

  • 25.01.2022, 11:24 (aktualizacja 25.01.2022, 11:57)
  • red.
Jadą po śmierć. Kierowcy ignorują zasady bezpieczeństwa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Są miejsca gdzie do wypadków dochodzi częściej niż zwykle, jednym z takich miejsc jest wzniesienie na DK30 w Pisarzowicach na wysokości ogrodnictwa i hurtowni pokryć dachowych. Otrzymaliśmy nagranie, na którym widać dlaczego w tym miejscu dochodzi do wypadków drogowych.

Powodem częstych zdarzeń drogowych w tym miejscu jest wzniesienie, na którym droga krajowa skręca lekkim łukiem. Pojazdy jadące z dużą prędkością w kierunku Lubania, zdarza się, że na wzniesieniu tracą przyczepność - w efekcie kierowcy tracą kontrolę nad swoimi bolidami i lądują w przydrożnych rowach.

Jeden z naszych czytelników przesłał nagranie, na którym widać jak dochodzi do podobnych zdarzeń.

Witam, czytając Wasz artykuł o dachującym BMW przypomniał mi się incydent z grudnia ubiegłego roku (filmik w załączniku) jak jadąc w kierunku Lubania mijało nas auto którego kierowca najwidoczniej się gdzieś śpieszył. Czy w tym miejscu musi stanąć kolejny przydrożny krzyż żeby ktoś w końcu zareagował??

Na nagraniu z wideorejestratora możemy zobaczyć zachowanie jednego z kierowców, który wykorzystując, że na długiej prostej przed wzniesieniem ma niczym nieograniczoną widoczność, decyduje się wyprzedzać na trzeciego łamiąc zakazy wyprzedzania i przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Tym razem wszystko dobrze się skończyło, jednak nie wszyscy mają szczęście w tym miejscu. Świadectwem są stojące tam przydrożne krzyże.

Ten sam czytelnik wysłał nam nagranie z wideorejestratora, zarejestrowane tego samego dnia w miejscu oznaczonym jako Czarny Punkt na DK30 w Olszynie. Kierowca innego auta wyprzedza na skrzyżowaniu, gdzie również zginęli ludzie.

Zgubnym dla piratów drogowych jest fakt, że wideorjestratory w autach są coraz bardziej popularne, a jak wynika z danych przekazanych przez policję akcja STOP AGRESJI DROGOWEJ cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku na adres policji zostało przesłanych niemal 24,8 tys. nagrań niebezpiecznych zachowań na drogach, to o 50% więcej niż w roku 2020.

Rekord padł w województwie mazowieckim - 5394, ale na drugim miejscu była komenda Policji we Wrocławiu, która otrzymała 4305 takich nagrań. Najmniej filmów otrzymała komenda w Białymstoku – 359.

Link do skrzynki Stop Agresji Drogowej znajduje się na stronie każdej komendy Policji w Polsce.

red.

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patrz też na siebie!
Patrz też na siebie! 26.01.2022, 07:15
Dobre.....A nagrywający na pewno jechał mniej niż 70km/h.......))) Sam zapie....ał. Tamten totalny ***, ale sam czasami człowieku zobacz na swój licznik!
Kierowca
Kierowca 26.01.2022, 05:50
Standard na tej drodze i zwykla codziennosc. Policja chowa sie w Pisarzowicach w choinkach i mysla ze juz jest bezpiecznie. A powinien czesciej jezdzic tam nieoznakowanym radiowoz z wideorejstratorem :)
Emil
Emil 25.01.2022, 22:26
Ormowcy kupili sobie kamery i zgodnie z doktryną państwa socjalistycznego zajęli się donosicielstwem i to za własne pieniądze. Denuncjatorzy-pasjonaci.
BMW Driver
BMW Driver 25.01.2022, 19:19
Gdzie tu jest wyprzedzanie na trzeciego ? Bo ogladam kolejny raz i nie widze. A moze autor nie wie co to jest wyprzedzanie na trzeciego :D
Arek
Arek 26.01.2022, 00:31
Po twojej wypowiedzi widac i czuć Dzban z BMW pewnie z trójki za 15tys zł max idz skarbonke poleruj dziadu.
Arabela
Arabela 25.01.2022, 23:41
Nie widzisz, bo tacy jak ty nic nie widzą na drodze, tylko czubek własnego nosa. Koleś z dostawczaka zjechał na pobocze przecinając linię ciągła bo tamten z czarnego auta leciał na "trzeciego" na podwójnej ciągłej. Jeśli jesteś kierowcą takim jak patrzysz na sytuację, a prawko znalazłeś w chipsach to życzę powodzenia. Siebie możesz zabić, tylko nie krzywdź innych, co też maja prawo jeździć po drogach.
Postronny
Postronny 26.01.2022, 11:27
leciał "na trzeciego" a wyprzedzał "na trzeciego" to różnica. BMW driver ma rację. Ocenił tylko technicznie sytuację a wy się nakręcacie i jedziecie po nim.
Xx
Xx 25.01.2022, 16:46
***a z czarnego eclips który stoi na spółdzielczej,też się niedługo przeliczy swoim starym paździezem mijałem go kilka razy Lubań-Olszyna i obyśmy się nie spotkali więcej
Harry
Harry 25.01.2022, 16:13
W Tym kraju to norma i nie ma na to żadnego bata , takie coś po nadesłaniu do Komendy powinno skutkować sprawą karną i odebraniem Prawa jazdy ale ..pomarzyć fajna rzecz a zjebowi nic nie będzie . Kolejny " Frog " bezkarny .
Śpiesz się powoli
Śpiesz się powoli 25.01.2022, 12:53
Ten kierowca śpieszyl się na Wrocławską, ale tym razem udało się. Jak ma zamiar nadal tak jeździć, to proponuję zarezerwować kwaterę, bo szybko się zapełniają.
Stop piratą drogowym
Stop piratą drogowym 25.01.2022, 12:14
Trasa Zgorzelec-Lubań te BMW cały czas zapierda*a, właściciel lombardu na Daszyńskiego, pewnie ma znajomosci bo żadnych konsekwencji z tego nie ma.
Bartek
Bartek 25.01.2022, 19:07
Hyundai i 30
Tygrysek
Tygrysek 25.01.2022, 12:08
System mandatów w Polsce jest wyjątkowo glupi kasa jest zdzierana i latanie inne dziury itp. Jest takie nagranie dzban przecholowal i to strasznie więc 5 tys kary na rok czasu zabrać lejce, a Pan który nie co, że ustąpił mu pasa bo zjechał bo wysłał w media taki filmik powinien dostać 10 procent wartości mandatu wtedy to durnowate oszolomy co tak szaleją jeździli by taxi albo komunikacja miejską, a jak by policja zlapala takiego gagadka bez prawka to bezwarunkowo bez sądu rok pozbawienia wolności podjeżdża bus policyjny i kleczkowska1 Wrocław.
Krzysiek
Krzysiek 25.01.2022, 21:17
I to wszystko w dwóch zdaniach. Zwięźle i zrozumiale :)

Pozostałe