Zagrali po raz siedemnasty

  • 23.01.2022, 10:38 (aktualizacja 24.01.2022, 18:48)
  • red.
Zagrali po raz siedemnasty eLubań

Podziel się:

Oceń:

W sobotę w hali MOSiR w Lubaniu rozegrano XVII edycję turnieju halowej piłki nożnej. Głównym celem zawodów było upamiętnienie Zygmunta Duziaka - wieloletniego pracownika lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji.

W poprzednim roku organizatorom nie udało się zorganizować siedemnastej edycji zawodów z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Tym razem poszczęściło się. W rywalizacji wzięło udział 7 zespołów, a turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym". W sumie odbyło się 21 spotkań, a rywalizacja w sumie trwała blisko siedem godzin. Wiele spotkań dostarczyła kibicom wielu emocji.

Ostatecznie triumfowała ekipa Andi Hucko Team, która wystąpiła w składzie: Mateusz Gilewski, Łukasz Rogalski, Łukasz Misiurek, Sebastian Andruchów, Damian Bojdziński, Mateusz Kuraś, Krzysztof Mazur, Łukasz Kusiak oraz Tomasz Ptaszkowski. Drugą lokatę zajął FC Ulani, którą utworzyli: Kamil Młynarski, Kamil Sitek, Damian Buzała, Hubert Bojdziński, Miłosz Kuriata, Mykola Chernyschenko oraz Michał Trzajna. Trzecie miejsce na podium zajęło Wybrzeże Klatki Schodowej w składzie: Oskar Rymer, Igor Gleb, Damian Berliński, Kacper Rybus, Hubert Kalwasiński, Filip Czuchryta oraz Mikołaj Kuriata. Tuż za podium uplasowali się juniorzy Łużyc Lubań (Oskar Maciąg, Mikołaj Pietroński, Oliwer Misiewicz, Damian Mańkowski, Gracjan Perdon, Oskar Pietruszewski, Jakub Jakubczyk, Bartek Szyszło, Rafał Polerowicz, Marceli Kadłubowski). Piąta rywalizację zakończyła ekipa Ale Jazz, która do Lubania przyjechała ze Szczawna Zdroju. Szósty był GzP Squad, a ostatni III S'90.

Oprócz pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych zespołów organizatorzy przygotowali także upominki dla najlepszych zawodników. MVP turnieju został Oskar Rymer (Łużyce Lubań), najlepszym strzelcem Piotr Kmera (Ale Jazz, a na co dzień piłkarz Zdrój Jedlina-Zdrój), a najlepszym bramkarzem Mateusz Gilewski (Włókniarz Leśna). Nagrody zawodnikom wręczała dyrektor MOSiR Beata Soczyńska oraz prezes Łużyc Lubań Konrad Mandżejewski.

- Bardzo fajna impreza. Cieszymy się, że w trudnym okresie mogliśmy się spotkać i wspólnie pobiegać za piłką. Rywalizując z kolegami wynik oczywiście był ważny ale nie najważniejszy - powiedział Sebastian Andruchów, zawodnik Andi Hucko Team.

Przypomnijmy, że Zygmunt Duziak był wieloletnim pracownikiem lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji, społecznikiem, radnym, organizatorem i animatorem życia sportowego w Lubaniu.

- Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy za ducha walki, sportową rywalizację a przede wszystkim za dobrą zabawę i przemiłą sportową atmosferę. Był pot, trochę bólu i dużo radości z możliwości bycia razem na sportowo. Dziękuję moim współpracownikom za włożoną pracę, Konradowi Rutkiewiczowi za przygotowanie i prowadzenie, sędziom oraz Konradowi Mandżejewskiemu prezesowi KS Łużyce za współpracę. Mamy nadzieję, że „do zobaczenia za rok” na XVIII  już turnieju ku pamięci Zygmunta Duziaka – powiedziała po zakończeniu wydarzenia Beata Soczyńska, dyrektor lubańskiego MOSiR.

Organizatorem cyklicznego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Łużyce Lubań.

red.

Zdjęcia (88)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubań
Lubań 25.01.2022, 12:22
Brawo
Obecny
Obecny 23.01.2022, 19:20
Łukasz r. To jako maskotka na tym pseudo turnieju, przecież nie umie on piłki kopnąć prosto...
Byly 2
Byly 2 23.01.2022, 17:27
Byly Slawoj :) co racja to racja ... Byly "Dyplomata "
Były
Były 23.01.2022, 15:38
Łysy, ale ty się gruby zrobiłeś. Pozdrawiam
PS. Widzieliśmy się na czerniawskiej wieży

Pozostałe