Co Lubań ma wspólnego z Watykanem?

  • 21.01.2022, 13:21 (aktualizacja 21.01.2022, 13:33)
  • red.
Co Lubań ma wspólnego z Watykanem?

Podziel się:

Oceń:

Poprószył śnieg i w połączeniu ze świątecznymi ozdobami, które wciąż zdobią miasto, Lubań szczególnie wieczorem wygląda bardzo urokliwie. Sprawdziliśmy do kiedy mogą stać świąteczne ozdoby.

W polskiej tradycji przewidziano trzy terminy, w których rozbierane są bożonarodzeniowe drzewka. Pierwszy to święto Trzech Króli przypadające na 6 stycznia. Druga to Niedziela Chrztu Pańskiego, przypadająca zawsze w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli.

Oba terminy są już za nami, a choinki zdobiące miasto wciąż pozostają na swoich miejscach. W związku z tym Zakładowi Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, który odpowiada za przystrojenie miasta, na zdemontowanie świątecznych ozdób pozostał już tylko trzeci z terminów.

2 lutego w Kościele Katolickim celebrowane jest Święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. To ostateczny termin na zdjęcie świątecznych ozdób. Tego dnia robi się to właśnie na placu Św. Piotra w Watykanie i ostatecznie żegna z obchodami świąt Bożego Narodzenia. O ile ozdoby z centrum miasta nie znikną wcześniej, będziemy nawiązywali bezpośrednio z tym co będzie się działo tego dnia w Watykanie.

Co ciekawe, gdy na ulicach Lubania wciąż panuje bożonarodzeniowy klimat w niektórych dyskontach pojawiły się już symbole Świąt Wielkanocnych – owinięte kolorowym sreberkiem czekoladowe zające.

red.

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 23.01.2022, 00:52
Mamy w Lubaniu paru sukienkowych pasibrzuchow, ktorzy tak naprawde reprezentuja Watykan, udajac przy tym, ze sa gorliwymi patriotami
Tak wiec z Watykanem laczy nas danina, ktora jego namiestnicy probuja gorliwie sciagac z lubanskich owieczek.
Choinka to symbol zawlaszczony od pogan, wiec nikogo nie powinno raczej obchodzic, czy ktos chce ja trzymac az do sierpnia lub dluzej.
hebel
hebel 22.01.2022, 22:46
Raz kupiłem wielkanocnego zająca w lidlu a po zdjęciu folii w środku był czekoladowy mikołaj w folii mikołajowej z datą przydatności dłuższą niż na zewnętrznej folii zającowej.
Solidne niemieckie podejście do tematu.
Jaaa
Jaaa 22.01.2022, 17:24
I niech tak jeszcze zostanie, ładnie jest
Lukianus
Lukianus 22.01.2022, 11:47
Brawo HENKEL! We Wrocławiu pojawiła się druga w Polsce pralnia społecznie odpowiedzialna, której sponsorem była firma Henkel. Znalazł się w niej zapas proszków do prania, a także nowoczesne urządzenia. Miejsce miało służyć bezdomnym, ale podczas oficjalnego otwarcia firma nie zgodziła się, aby pralnię poświęcił biskup. W odwecie placówka zdecydowała się zwrócić "przekazane środki na wsparcie nowej pralni celem zachowania tożsamości w działaniu stowarzyszenia katolickiego".
=============
Wszędzie gdzie tylko pod publikę ta zaraza chce swoje macki wcisnąć.
https://wiadomosci.wp.pl/nie-c…
Iza
Iza 21.01.2022, 23:37
W zeszłym roku w Lubaniu choinki stały jeszcze wiele dni po święcie Matki Boskiej Gromnicznej 😄
orzech
orzech 21.01.2022, 20:32
ciemno wciąż za oknem mimo pełni

prąd drożeje, więc może niech poświeci jeszcze parę dni na koszt miasta
Temat Dnia
Temat Dnia 21.01.2022, 17:19
Widać brak tematów na eLubań, to się autor wysila aby coś wynaleźć.

Pozostałe