Kwarantanna skrócona do 7 dni i darmowe testy w aptekach

  • 21.01.2022, 12:52 (aktualizacja 21.01.2022, 13:07)
  • red.
Kwarantanna skrócona do 7 dni i darmowe testy w aptekach pap

Podziel się:

Oceń:

Wspólna konferencja Premiera i Ministra Zdrowia nie przyniosła rewolucyjnych zmian w taktyce walki z pandemią. Premier zapowiedział skrócenie kwarantanny do siedmiu dni, a od 27 stycznia w aptekach mają pojawić się darmowe testy antygenowe.

Dzienne w Polsce już choruje ponad 36 tysięcy osób. Nie jest to powód dla rządu do wprowadzania obostrzeń, za to Premier zapowiedział skrócenie kwarantanny do siedmiu dni. Skrócenie kwarantanny wynika z założenia, że chorzy na koronawirusa w piątej fali będą przechodzili chorobę szybciej - wariant omikron ma lżejszy i krótszy przebieg. Pesymistyczny scenariusz zakłada w ciągu najbliższych trzech tygodni nawet 140 tys. nowych zakażeń dziennie, a specjaliści alarmują, że polski system zdrowia nie jest zdolny udźwignąć takiego obciążenia, choć minister zdrowia zapewnia, że jesteśmy do tego przygotowani.

60-70 tys. zakażeń - tego się spodziewamy, ale w tym szczycie może być nawet 140 tys. zakażeń. Musimy przygotować infrastrukturę szpitalną na taki skok zakażeń, którego wcześniej w Polsce nie było - informuje Niedzielski.

Powszechne testowanie w aptekach

Od 27 stycznia każdy kto będzie chciał wykonać szybką diagnostykę w kierunku Covid-19, po wypełnieniu formularza przez stronę internetową lub już na miejscu w aptece, będzie mógł bezpłatnie wykonać test antygenowy. nie będzie potrzebne skierowanie, a wynik testu będzie wprowadzany do systemu EWP. Ten pomysł dotyczy jednak aptek, które obecnie prowadzą szczepienia i będą miały możliwości techniczno-lokalowe do stworzenia punktu testowania. Na dziś takich „gotowych” aptek jest w kraju 1000, więc prawdopodobieństwo, że w Lubaniu któraś z aptek będzie testowała pacjentów jest znikoma.

 

red.

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antypisior
Antypisior 26.01.2022, 14:27
Skąd to przeświadczenie u pisiorów, że jeśli nie podoba mi się ta władza, ich polski nowy bezład to popieram Donalda czy PO. To jest już "tuskomania". Nie lubię tego człowieka ale wkurza mnie taka nagonka na niego. Nie będę na niego głosować ale życzę mu wygranej, niech weźmie się za nich i ich rozliczy ale skutecznie.
!!! YebaćPIS !!!
!!! YebaćPIS !!! 24.01.2022, 06:36
Jest jeszcze ktoś na tym świecie co zniesie słuchania tych pojękiwań Niedzielskiego i kłamliwych wypowiedzi Pinokia? Oni mają nam pomóc? Jest na to lek, aby im w cokolwiek jeszxze uwierzyć?
jasiu
jasiu 25.01.2022, 20:58
Jestes *** czy co ,myslisz ,ze Donald przyjdzie z HOLOwnią i bedzie lepiej .Poknij sie w czoło i to młotkiem ,zeby nie bolało ...!
petro
petro 23.01.2022, 19:44
Przyjdzie Donald ,Schetka i inni i nas ozdrowią a naród wprowadzą w dobrobyt !!! Głosujcie na nich !
MałaMi
MałaMi 24.01.2022, 07:54
Takiego bajzlu, jak zrobiła ta władza, to przez lata nie da się posprzątać. Współczuję tym, co będą rządzić po nich.
jasiu
jasiu 25.01.2022, 21:00
OJ TWÓJ DONALD NARZADZIŁ <POSPRZEDAWAŁ WSZYSTKO <NAWET KOLEJKE NA KASPROWY. A SKOK NA OFE ? MŁOTECZEK I W GŁOWECZKE Pók,pók .!
qwe
qwe 25.01.2022, 23:25
No co takiego jeszcze Donald sprzedał, na przykład Rosjanom albo Arabom?, Lotos? Czy jakieś spółki w upadłości? :D

Wszyscy wiedzą że sprzedał, nikt nie wie co sprzedał, za to lotos przechodzi FUZJE - największa wyprzedaż majątku III RP
dr.who
dr.who 22.01.2022, 21:43
dajcie mi człowieka,a znajdę u niego wirusa..
Janusz
Janusz 22.01.2022, 08:32
Sylwester marzeń kurła!
Bolzga
Bolzga 22.01.2022, 09:42
Sylwester zakażeń!
zulu
zulu 21.01.2022, 22:46
Okazuje się że na darmowym można zarobić.Pojęcie darmowe szczepionki,darmowe testy,darmowa służba zdrowia nie istnieje.Za wszystkie te cuda musimy płacić.Wszystkie koncerny rozdają szczepionki i testy za darmo?
Maryjan
Maryjan 21.01.2022, 21:28
Nasz premier chyba nie widzi różnicy pomiędzy kwarantanną a izolacją
mieszczuch
mieszczuch 23.01.2022, 20:33
On nic nie widzi, a plecie głupoty "testy w każdej aptece" minutę później minister mówi " tylko w aptekach, w których były szczepienia" komu mam wierzyć?
czas na zmiany
czas na zmiany 21.01.2022, 19:44
https://www.youtube.com/watch?…
Korneljusz
Korneljusz 21.01.2022, 19:17
Ze świadectwem covidowym na piwo i knedliczki do Czech! Okazuje się, że państwo w którym już ani śladu komunizmu - jest najbardziej ateistycznym narodem świata. Czesi jeszcze dalej od religii. Dramatyczny spadek liczby katolików
Czechy, choć są państwem z historycznymi chrześcijańskimi korzeniami, którzy nam tę zarazę sprzedali - są jednym z najbardziej zlaicyzowanych krajów na świecie. Ten proces konsekwentnie postępuje. W ostatniej dekadzie z Kościoła katolickiego odeszło ponad 300 tysięcy Czechów. I na tym nie koniec.
=============
https://wiadomosci.wp.pl/czesi…
Kleofas
Kleofas 22.01.2022, 09:51
Czesi to mądry naród! Szkoda że od mądrych nie bierzemy przykładu.
Iza
Iza 21.01.2022, 18:29
Jak zwykle w Lubaniu nic się nie da zorganizować. Zaorać to dziadostwo i nawet nic sadzić nie trzeba, bo buraki już są.
gizmo
gizmo 22.01.2022, 12:57
https://dorzeczy.pl/opinie/253…
Poczytaj sobie opętana covidową nagonką kobieto a może zrozumiesz w końcu, choć wątpię aby takie logiczno-naukowe fakty dotarły do twojej siermiężnej głowy. Cierpisz na covidową paranoję bądź koronaschizofrenię.
Tekla
Tekla 21.01.2022, 16:17
Jedna z lubańskich aptek planuje w najbliższym czasie otworzenie punktu
korona
korona 21.01.2022, 15:50
Boże
hans
hans 21.01.2022, 15:36
Anglicy zmądrzeli i nie mordują ani ludzi ani gospodarki.Nasi zarządcy muszą jeszcze zarobić bo taka okazja może się długo nie powtórzyć.
Pacjent
Pacjent 21.01.2022, 15:11
W Lubaniu to wszystko jest znikome,na testy z gorączką trzeba jechać do innego miasta bo szybciej. W szpitalu nie leczą bo i po co,wolna amerykanka.
Sss
Sss 21.01.2022, 14:58
W Lubaniu wszystko jest znikome
ja
ja 21.01.2022, 14:30
W Zgorzelcu są takie apteki, w Bolesławcu, Jeleniej Górze a Lubań jak zwykle zacofany!!!
Xyz
Xyz 21.01.2022, 16:36
To jedź tam sobie...
W Lubaniu pracownicy aptek mądrze nie dali się wciągnąć w ten proceder...
Sam się podkładaj pod to g#[email protected]&...
Ale cyrk
Ale cyrk 21.01.2022, 20:10
To już farmaceuci stali się diagnostami? Mądry ten minister zdrowia jak nie wiem co. Będą grzebać w nosie przy okienku czy za ladą, a moze w magazynie. Niedługo inny minister każe piekarzowi robić kielbasy, bo to też żywność.

Pozostałe