Lubań. Radni wypowiedzą się czy zwolnić strażnika miejskiego, który jest radnym

  • 19.01.2022, 13:42 (aktualizacja 19.01.2022, 16:44)
  • red.
Lubań. Radni wypowiedzą się czy zwolnić strażnika miejskiego, który jest… ŁCR Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Dziś na 14. zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Lubań, w trakcie której radni podejmą uchwałę w sprawie rozwiązania stosunku pracy z radnym Rady Miasta Lubań Krzysztofem Jaworskim.

Krzysztof Jaworski od 1997 roku jest strażnikiem miejskim i jednocześnie radnym, od wielu lat sprawującym swój mandat. Rozwiązanie umowy miałoby nastąpić bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że związane jest to z zarzutem naruszenia przez Krzysztofa Jaworskiego, jako strażnika miejskiego, ochrony danych osobowych poprzez wykonywanie prywatnym telefonem zdjęć dokumentów służbowych.

Pracownika będącego radnym trudniej jest zwolnić z pracy niż inne zatrudnione osoby, wynika to z faktu że korzysta on ze szczególnej ochrony.

Rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga uprzedniej zgody Rady Gminy, której jest członkiem.
Rada Gminy:

  • ma obowiązek odmówić wyrażenia zgody na zwolnienie z pracy – jeżeli podstawą rozwiązania stosunku pracy są zdarzenia związane z wykonywaniem mandatu radnego przez pracownika,
  • może wyrazić zgodę na zwolnienie – w pozostałych przypadkach.

Pracodawca bądź radny niezgadzający się z rozstrzygnięciem Rady w tym zakresie mają prawo wniesienia skargi na uchwałę do Sądu Administracyjnego, który ocenia uchwałę pod kątem legalności.

Transmisję z dzisiejszych obrad można zobaczyć pod TYM linkiem.

red.

Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol Drabina
Karol Drabina 22.01.2022, 20:20
Roman Polański też jest wybitnym reżyserem a jednak do dzisiaj sąd (nie wiedzieć czemu) ściga go za pewien incydent sprzed lat. Może po prostu warto być przyzwoitym i poddać się sprawiedliwemu osądowi skoro popełniło się błąd?
😧
😧 24.01.2022, 10:55
Rozwiązać SM jak komendanci nie ogarniają tego co się wyrabia
bolo
bolo 22.01.2022, 18:42
odpie***lcie się od Krzyśka bo to się źle skończy
Ciekawy
Ciekawy 22.01.2022, 17:51
I co? Jaka decyzja bo nie ogladalem
mieszkaniec
mieszkaniec 22.01.2022, 15:11
Praca Straży w zakresie egzekwowania kodeksu drogowego to jest jakaś paranoja. Jadą przez rynek, widzą żle zaparkowane auta i ... jadą dalej, bez reakcji. To jest działanie na szkodę budżetu miasta i zaniechanie obowiązków służbowych. Kto za to odpowiada? Za taką "pracę" swoich podwładnych? Dzieje się tak za pozwoleniem kogo?.
Takie sytuacje są codziennie. Ile pieniędzy z mandatów na wpływa do budżetu miasta rocznie?. Kogo w tej sytacji należy pociągnąć do odpowiedzialności?
Ola
Ola 22.01.2022, 06:46
Jak winny to honorowo sam powinien odejść, ale politycy w Polsce nie mają honoru!!!
Bogusław
Bogusław 22.01.2022, 23:13
Jak za zrobienie zdjęcia dyscypinarka to za zagubienie książki wydarzeń i zjedzenie michalków co najmniej trzy miesiące aresztu także zastępca i jego pseudozastepca areszt w Jeleniej Górze z widokiem na morze
Bogusław
Bogusław 22.01.2022, 09:14
Winę trzeba udowodnić i dopiero podejmować decyzje a szybko to robi królik i ślepe.
Xyz
Xyz 21.01.2022, 20:43
Wy*** tego komendanta i zastępcę na zbity pysk Ps dodaj smoku ten komentarz !
Miś
Miś 20.01.2022, 16:35
Skrytożerca !
😁
😁 21.01.2022, 07:26
Słodyczowy
Onnnnnnna
Onnnnnnna 20.01.2022, 13:02
A moze ten pan ma cukrzyce i szybko musiał posilic sie słodkosciami bo jemu cukier spadł .😲😲😲😲😲😲😲😲😲
😂
😂 22.01.2022, 05:19
Nadwagę i rumiane poliki napewno 😂
👮‍♂️🤮🤮🤮🤮
👮‍♂️🤮🤮🤮🤮 20.01.2022, 12:40
Grześ wstydź się
Bogusław
Bogusław 20.01.2022, 12:21
Widać że chłopczyk stał w dwóch kolejkach i nic nie dostał dlatego chce się wspiąć na stołek aby być zauważonym .
Gregory
Gregory 20.01.2022, 17:22
zastępca zachowuje się jak małe dziecko w sklepie z zabawkami
🤔
🤔 22.01.2022, 05:20
Widocznie komuś zależy na pozbyciu się opozycji
Najpierw Jurek teraz Krzysiek
Wstyd!
Wstyd! 20.01.2022, 12:20
Jest mi wstyd po obejrzeniu sesji. Jak można było doprowadzić do wpłynięcia takiego wniosku? Przecież można było na etapie składania wyjaśnić i zamknąć temat, a nie kompromitować całe miasto i robić sąd nad człowiekiem z takimi osiągnięciami. Radny Iwanow się wstrzymał to tak jakby biernie przyzwalał. Panie Burmistrzu zacytuję fragmenty wiersza: "który skrzywdziłeś człowieka poczciwego"..."gromadę błaznów wokół siebie mając"
wiochal
wiochal 20.01.2022, 15:47
A można wiedzieć jakie ten pan ma "takie osiągnięcia"? oprócz tego, że wykonuje pracę jako strażnik miejski. Proszę zapoznać się w przepisami prawnymi na temat RODO jak również co może funkcjonariusz publiczny. Dobre pytanie ktoś zadał: "ciekawe czy zwycięży przynależność partyjna czy prawo"?.
Murem za Krzysztofem
Murem za Krzysztofem 23.01.2022, 07:33
A jakie osiągnięcie miał wicekomendant że awansował na to stanowisko?
Nie co ponad 100 głosów w wyborach samorządowych? czy więcej? Buhahaha

Brawo Krzysiek nie daj się im.
ChybaZdrowy
ChybaZdrowy 22.01.2022, 22:47
O jakim rodo piszesz?To że wszyscy chcą znać np Twój. Stan zdrowia?Albo dziennie po dwa tel o fotowoltaice ?Słabe to to
😊
😊 21.01.2022, 05:11
Chociażby mandat radnego, jest to również osiągnięcie i świadczy o zaufaniu mieszkańców.
Wstyd!
Wstyd! 20.01.2022, 18:19
A do jakich celów skopiował te dane? Do celów służbowych! A co do pytania to raczej chodziło o to czy zwycięży zdrowy rozsądek, czy niechęć polityczna. Niechęć wnioskującego do radnego. O osiągnięciach nie trzeba pisać wystarczy przeczytać komentarze. Rzadko zdarza się, aby stróża prawa tak bronili mieszkańcy.
👮‍♂️
👮‍♂️ 20.01.2022, 17:46
Rodo pozwala dokumentować wykroczenie w tym wypadku sprawa przywłaszczenia prezentu 😉
Jan
Jan 20.01.2022, 12:15
Dla obecnej władzy Miasta każdy pretekst jest dobry aby pozbyć się każdego kto działa prawidłowo - zgodnie z przepisami ,lecz nie zawsze jak chce GÓRA. Wystarczy przeanalizować ostatnie 8 lat - jedni zostali zwolnieni ,inni "musieli" sami odejść, albo likwidacja wydziału , albo.... - zawsze znajdzie się jakiś sposób.
🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬
🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬 20.01.2022, 08:10
Napiszcie prawde o jakie dane i sytuację chodziło a nie manipulacja.
Maryjan
Maryjan 20.01.2022, 05:17
SM to fikcja gdyż gdyby ona funkcjonowala to nie byłoby takiej samowoli parkingowej ze chodniki zastawione autami, trawniki rozjeżdzone, a przez przejscie strach przejsc bo auta parkują tuż przed i nadjeżdzający pojazd nie widzi pieszego
Wurkos
Wurkos 21.01.2022, 08:00
Gdyż gdyby?😂
mieszczuch
mieszczuch 20.01.2022, 15:50
Oj tam, oj tam spróbuj napić się piwa w bramie lub nie odśnieżyć chodnika przy swojej posesji od razu widzą.
Św.Piotr
Św.Piotr 20.01.2022, 12:05
Święta prawda w 100%.Nic z tym nie robią, ani policja ani straż.
Murem za Panem Krzysztofem
Murem za Panem Krzysztofem 20.01.2022, 05:15
Zwolnić to należy tego strażnika co wziął słodycze. To nieetyczne, że ktoś ma pociąg do tego, co nie powinno być dla niego!

Uczciwy człowiek przekazał by te słodycze znalazcy tych kluczy, tą uczciwością powinien kierować się strażnik, i za tą uczciwość chcą zwolnić Pana Krzyśka który chciał to zgłosić, że ktoś z kolegów połakomił się na paczkę i normalne że po to były te dane Panu Krzysztofowi, a komendant chciał to uciszyć?.

Wstydźcie się burmistrz i komendant bo potwierdzacie że ciągnięcie nieswojego do siebie to dla was normalne zachowanie!!!

Przykład skradzionych pieniędzy na KPP pokazał, że takich nieetycznych funkcjonariuszy należy eleminować, bo dzisiaj to wziął głupi koszyk słodyczy a kolejnym razem może to być coś bardziej wartego.


Smacznego oby ci brzuch tobie jeszcze bardziej się spasł abyś pasów nie mógł zapiąć.

Brawo Panie Krzysztofie i murem za Panem.
sdf
sdf 20.01.2022, 10:11
Czyli jak osoba X coś źle zrobiła to Y też może.
Kuku
Kuku 19.01.2022, 22:29
Jasne....zwolnijcie Jaworskiego - człowieka, który pracuje z pasją i sumiennie wykonuje swoją robotę. Nie popieram zwynoszenia danych ale serio chcecie się go pozbyć? I kogo na jego miejsca dacie? Dajcie spokój....
Uczciwy
Uczciwy 23.01.2022, 21:06
Jak to kogo, następnego złodzieja czyli swojego!
#MuremZaKrzysztofem
#MuremZaKrzysztofem 20.01.2022, 09:55
Chciał zgłosić przywłaszczenie słodyczy przez kolegę, miał prawo udokumentować tym bardziej, że książka zawsze mogła zniknąć a sprawa pójść pod dywan
N.
N. 19.01.2022, 22:19
Wstyd !!!!
Wstyd mi za to miasto, wstyd mi że z niego pochodzę !!!
Wstyd mi za tych, którzy rządzą tym miastem !
Jak czytam coś co dotyczy oszczerstw Pana Krzysztofa to, aż się włos jeży na głowie!
Znam tego mężczyznę od najmłodszych lat swojego życia!
Pamietam go po dziś dzień jako wspaniałego Strażnika Miejskiego i wspaniałego człowieka !
Czlowiek z zasadami!
Człowiek z kulturą!
Człowiek o ogromnej wiedzy!
Oby więcej było takich ludzi w mundurach!
Człowiek, który od kilkudziesięciu lat pełni swoją służbę, jest pomocny dla innych jest oskarżany o takie coś?
Wstyd za Radnych, Burmistrza i cała resztę tej ferajny, którzy pozwalają na takie coś.
Natalia
Natalia 24.01.2022, 16:20
To szczera prawda!!!
miki
miki 20.01.2022, 21:26
TO WYJEDZ Z LUBANIA I BEDZIESZMIAL SPOKOJ>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
???
??? 24.01.2022, 16:19
Sam to zrób może
Ojojoj
Ojojoj 20.01.2022, 11:06
Jak Ci tak wstyd to co tutaj jeszcze robisz? Pakuj torby i wracaj do swojej lepianki
Uważny
Uważny 21.01.2022, 17:43
dobrze napisał nie wiem dlaczego używasz takich słów ?
co się ludzie w Was zepsuło ??
parodia
parodia 19.01.2022, 22:03
gdyby zwalniali każdego kto robi prywatnym telefonem zdjęcia dokumentów służbowych to chyba nikt by pracy nie miał
123
123 19.01.2022, 21:58
Tyle lat chlop dobrze pracował. Ustalcie po co byly mu te materialy. Moze chcial miec pod ręką i potrzebowal do pracy? Bez przesady.... Jakie tajemnicze informacje mógł nagrywac? Kto źle parkuje?
Słodko mu będzie
Słodko mu będzie 19.01.2022, 21:07
Uwaga
Jutro zakładam zrzutkę na słodycze dla jednego głodnego strażnika 😂😂😂
Podajcie tylko który to i robię zbiórkę od mieszkańców 😂😂😂

Pozostałe