Z promilami za kółkiem. Wpadła podczas dwóch kontroli

  • 18.01.2022, 17:13 (aktualizacja 19.01.2022, 10:31)
  • Źródło: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski
Z promilami za kółkiem. Wpadła podczas dwóch kontroli KPP Lwówek Śl.

Podziel się:

Oceń:

Takie historie nie powinny mieć miejsca. A jednak się zdarzają. 34-latka w ciągu dwóch dni dwukrotnie została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku została zatrzymana przez funkcjonariuszkę lwóweckiej policji.

Kierująca samochodem marki Renault pierwszy raz wpadła 16 stycznia. Została zatrzymana przez policjantkę z lwóweckiej KPP, która wracała ze służby. Funkcjonariuszkę zaniepokoił styl jazdy samochodu, który mógł wskazywać, że osoba kierująca pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu.

- Samochód zjeżdżał na pobocze, po czym wyjeżdżał na środek jezdni, o mały włos nie doprowadzając do zdarzenia drogowego. Policjantka wykorzystując odpowiedni moment gdy pojazd zatrzymał się na parkingu przed marketem w miejscowości Wleń, podbiegła do pojazdu udaremniając kontynuację dalszej jazdy. Policjantka w trakcie ujęcia wyczuła od kierującej silną woń alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiła Oficera Dyżurnego - czytamy w policyjnym komunikacie.

Po przyjeździe na miejsce patrolu mającego tego dnia służbę i przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu okazało się, że 34-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zdarzenie w żadnym stopniu nie wpłynęło na 34-latkę, która kolejnego dnia kolejny raz wsiadła za kółko będąc pod wpływem procentów. Na szczęście kolejny raz spotkała się z mundurowymi.

- Dzięki otrzymanej informacji od kierującego, który jechał za kierującą osobowym Renault, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali kobietę. Mimo zatrzymanego prawa jazdy mieszkanka Bolesławca ponownie wsiadła za kierownicę. Podczas badania stanu trzeźwości wydmuchała 1,5 promila alkoholu. Jak tłumaczyła chciała tylko dojechać do Bolesławca, gdzie mieszka - informuje oficer prasowa sierż. Olga Łukaszewicz, która dzień wcześniej zatrzymała nietrzeźwą kierującą.

W związku z popełnionym przestępstwem kobiecie grozi zaostrzony wymiar kary oraz wydłużony w czasie zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tygrysek
Tygrysek 18.01.2022, 22:42
Zawsze powtarzam widzicie Dlw wyprzedzac nawet jak jest linia ciągła, albo zatrzymac sie na 5 inut i przeczekać to jest tzw, regonalizm inna kultura inne nalecialosci inklinacje w każdym razie delikatnie mowiac ciekawi ludzie.
Obcy
Obcy 19.01.2022, 11:32
Pie.....sz
marc55
marc55 18.01.2022, 21:38
Nie rozumiem, policjant zatrzymuje jednego dnia z 2 promilami, a na drugi dzień kierowca na wolności dalej jeździ ? Przecież ona powinna w wytrzeźwiałce czekać na wyrok
Krzysiek
Krzysiek 18.01.2022, 19:56
Na pewno przejmie się wyrokiem. Pobłażajmy dalej i okazujmy miłosierdzie patologii.
...
... 18.01.2022, 19:42
Zabrać auto. Będzie chodzić pieszo.

Pozostałe