Po co Boeing 737 przyjechał do Lubania?

  • 18.01.2022, 14:03 (aktualizacja 18.01.2022, 14:33)
  • red./OSS SG w Lubaniu mjr SG Elwira Szpecht
Po co Boeing 737 przyjechał do Lubania? OSS SG w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Boeing 737 po tygodniu przygotowań i po kolejnych sześciu dniach jazdy w specjalnym konwoju dotarł dziś rano do OSS SG w Lubaniu. Statek powietrzny wkrótce zostanie uzupełniony o brakujące elementy i stanie w specjalnie budowanym hangarze. Rzecznik prasowa Ośrodka wyjaśnia, że dzięki temu będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowych w Europie.

Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu może pochwalić się przedsięwzięciem w postaci budowy hangaru wraz z infrastrukturą towarzyszącą, który będzie służył do prowadzenia szkoleń funkcjonariuszy Straży Granicznej. Obiekt został zaprojektowany dla celów szkoleniowych, związanych z organizacją i przeprowadzaniem powrotów przymusowych cudzoziemców do krajów pochodzenia drogą lotniczą.

W dniu dzisiejszym do naszego Ośrodka dostarczono symulator statku powietrznego na bazie wycofanego z użytku autentycznego samolotu Boeing 737, „głównego bohatera” infrastruktury szkoleniowej, który docelowo będzie umiejscowiony w hangarze. Pozwoli to na prowadzenie szkoleń w środowisku jak najbardziej zbliżonym do realnego.

Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów na skalę europejską, który zapewni możliwość prowadzenia szkoleń w sposób kompleksowy: od momentu zatrzymania do chwili przekazania cudzoziemca służbom w jego kraju pochodzenia. Znajdą się tam miedzy innymi: pomieszczenia dla osób zatrzymanych, symulator dachowania samochodu osobowego, sala do technik interwencji, nowoczesna multimedialna sala wykładowa.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest z projektu nr 1/10-2019/BK-FAMI współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2014-2020.
OSS SG w Lubaniu  mjr SG Elwira Szpecht

 

 

red./OSS SG w Lubaniu mjr SG Elwira Szpecht

Zdjęcia (1)


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Apolinarius
Apolinarius 20.01.2022, 21:56
Tymczasem Markus Antonius Suski palnął - chyba bez konsultacji z Kaczkodanem - że nie ma z czego robić afery - tym Pegasusem to służby specjalne śledziły raptem kilkaset "terrorystów" w skali roku..
Bo to narzędzie do zwalczania terroryzmu ... przecie...!
Kwadratus
Kwadratus 20.01.2022, 21:44
Poufne źródła donoszą że Władimir Władimirowicz P. szykuje oddział specjalny do zniszczenia tego strategicznego obiektu. Niechże tam wystawią stałą całodobową wartę, bo nie znane są dni i godziny.
Podkomisja
Podkomisja 20.01.2022, 04:09
Ciekawe czy dałoby się go wysadzić przy pomocy parówek. Zawsze to samolot, choć niekompletny a nie jakiś blaszak.
Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 19.01.2022, 14:24
Takie szkolenia to na lotnisku i raczej nie te wyleniałe SG.Ale grunt że nowe dodatki będą
***** ***
***** *** 19.01.2022, 13:00
Najwięksi terroryści w tym chorym kraju to pisiory i ich chorzy wyznawcy.
andrzejmc
andrzejmc 19.01.2022, 12:04
Znakomity przykład na marnotrawstwo pieniędzy zagrabionych od podatników , skąd by Ci podatnicy nie pochodzili.
Adam
Adam 18.01.2022, 22:15
Nawiązując do mojego wcześniejszego komentarza widzę, że spotkał się z poparciem, ale i negatywnym odbiorem. Dodam, że zadania straży granicznej są na pokładzie samolotu bardzo ograniczone, które regulują konwencję międzynarodowe i z reguły ograniczają się do skucia i wyprowadzenia delikwenta z samolotu lub odstawienie go na pokład w momencie, gdy odmówiono mu prawa wjazdu do kraju przeznaczenia. Czy do tego typu ćwiczeń potrzebny jest cały samolot? Za potężne unijne pieniądze? A co jak przyjdzie funkcjonariuszom interweniować na pokładzie Airbusa A320 lub A321 neo, gdzie rozkład kabiny i fotele są inne. Wtedy nie będą w stanie?? czy ściągną kolejny samolot??? Śmieszne to trochę wybaczcie...
Git
Git 19.01.2022, 14:36
Z racji tego ze mamy granice morską polsko - radziecką przydałby sie jeszcze Ubot . Okrętem podwodnym to dopiero można robić wałki 😲
D
D 19.01.2022, 10:11
No to ja Ci napiszę tak - a nie przyszło do głowy, że SG nie musi się spowiadać do czego będzie służył ów samolot? Jest to służba mundurowa, część działań jest jawna, część niejawna.
A po powyższym komunikacie, że będzie służył "emigrowaniu" cudzoziemców i postawieniu go w hangarze jestem pewien, że będzie służył ćwiczeniom policyjnych AT, specjalsom wojskowym i być może innym służbom.
2 + 2 = 4
wiochal
wiochal 19.01.2022, 15:47
A tak trochę żartobliwie, aby zaprzestać te komentarze: https://www.wykop.pl/link/4633…
Tu wieża
Tu wieża 18.01.2022, 20:27
PIS bedzie budował lotnisko w Lubaniu. A co skoro można CPK pod Warszawą to dlaczego nie można wybudować portu lotniczego w Lubaniu. Na razie jeden samolot NIELOT ale następne będą nosić imiona członków rodziny Jarosława. Bedzie Lech, Jarosław, Jadwiga a potem Sasinow, Morawieckij, Terleckij, Bejdij i Kamińskij
Wodi
Wodi 19.01.2022, 20:24
To juz drugi 😁
Wydaje ci sie ze cos wiesz i chcesz zabłysnąć a tu ups .
Znowu w zyciu ci nie wyszło....
Git
Git 18.01.2022, 19:29
No czo ,no czo przecież Jarosław mowił że zrobi z Polski mega panstwo militarne ! Putinowi opadnie szczena jak zobaczy takie cacko .😠
Wielki Stach
Wielki Stach 18.01.2022, 18:33
Tyle zachodu nie można było nadać na paczkomat
Jo
Jo 18.01.2022, 17:55
A skad ma niby startowac
*** pis
*** pis 18.01.2022, 16:47
Tupolewa sprowadzili J
Adam
Adam 18.01.2022, 16:17
Gratuluję pomysłu i wydania tysięcy euro na coś co zabiera miejsce. Do celów szkeniowych wystarczyłoby kilka rzędów foteli samolotowych i imitacja kabiny z płyty OSB koszt max. Kilkadziesiąt tysięcy PLN. No, ale skoro UE płaci to przecież nie są nasze pieniądze. Do szkoleń antyterrorystycznych jestem w stanie jeszcze to zrozumieć, ale straż graniczna to nie brygada antyterrorystów. Ktoś napisał projekt, trochę go poniosło, ktoś klepnął i tak wydaje się zbędnie unijne środki, zamiast przeznaczyć dla rolników lub rozbudowę infrastruktury.
Antyhejt
Antyhejt 18.01.2022, 23:24
Specjalista od szkoleń widzę, może zgłosisz się do ośrodka i zaczniesz im pomagać szkolić funkcjonariuszy? Do szkoleń antyterrorystycznych jesteś w stanie zrozumieć to się dowiedz, że SG też takie działania prowadzi... Ja ktoś się nie zna to niech się nie wypowiada.
Xyz
Xyz 18.01.2022, 16:16
Haha a wieśniacy oburzyli się, że to odpad z De
Swetoniusz
Swetoniusz 18.01.2022, 14:56
Niby pod pozorem szkoleń, szykują się na wojnę z Białorusią. Boeing będzie uzbrojony w rakiety powietrze-powietrze typu Iskander aby odeprzeć ataki na polską granicę.
Czapka ze srebrnej folii
Czapka ze srebrnej folii 20.01.2022, 10:02
Drogi Swetoniuszu mylisz się! Ten samolot i projekt to scheda po patronie armii - Antonim co Polskę obroni. Ostatnim rzutem na taśmę w imię patriotyczno narodowego okrzyku - KUPĄ MOŚCI PANOWIE! -Antoni opracował autorski projekt statku abordażowego do przejmowania obcych jednostek latających. Dowodem na to jest fakt o którym mało kto wie, ów Abordażowy Boeing 737 będzie miał specjalnie skrócone skrzydła by mógł zbliżać się do mniejszych jednostek latających!
To pewne!
Jo
Jo 18.01.2022, 17:57
Masakra zlom przyjechał
Logika
Logika 18.01.2022, 17:38
Padłam, ha ha ha... taka teoria spiskowa... dobre, dobre... mało kto by na to wpadł. Tak się składa, że słuchacze OSS SG są szkoleni również do pracy na lotniskach. A taka maszyna raczej nie wystartuje z placu apelowego. Więc gdzie sens i logika uzbrajać tego kolosa w rakiety?
Antytrol
Antytrol 18.01.2022, 16:22
😂😂😂😂 hahahaha nie wiedziałem że ruskie trole nawet Lubańskie strony obserwują ? Co Ty myślisz że w Polsce są takie tumany jak u was i łykają takie tandetne brednie ?
Bodzi
Bodzi 18.01.2022, 15:47
Ale wyobraźnia, mize książki zacząć wato pisać.

Pozostałe