Pogranicze bezpieczne dla seniorów

  • 17.01.2022, 14:27 (aktualizacja 17.01.2022, 14:59)
  • Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Pogranicze bezpieczne dla seniorów KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Kaja, Milena, Anastazja oraz Konrad to zwycięzcy konkursu w ramach projektu "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

W miniony piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu nagrodzeni zostali laureaci konkursu zorganizowanego w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Pogranicze bezpieczne dla seniorów", który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży powiatu lubańskiego. Ideą zabawy było edukowanie społeczeństwa w zakresie przeciwdziałania przestępczości wobec osób najstarszych. Zadanie, jakie uczestnicy mieli do zrealizowania, to nagranie 60-sekundowego TIK-TOKA informującego o zagrożeniach, na jakie narażeni są seniorzy oraz pokazującego, jak należy się bronić i przeciwdziałać oszustwom popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Jury, w skład którego wchodzili funkcjonariusze z lubańskiej komendy, podjęło jednogłośnie decyzję, aby wyróżnić dwa filmy, w tym jeden z udziałem najmłodszej uczestniczki Kai. Pozostali nagrodzeni to Milena, Anastazja i Konrad.

Nagrody w postaci głośników bezprzewodowych, powerbanków oraz maskotki Policji lubańskiego komisarza Lwa, zostały wręczone laureatom w siedzibie lubańskiej komendy powiatowej.

Lubańska komenda zwycięzcom składa serdeczne gratulacje.

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (4)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lukas
Lukas 18.01.2022, 12:38
Łukasz Pawłowski
@LukPawlowski
Dwa pytania mi się nasuwają:
1. Ile oni na obsługę Pegasusa łącznie wydali - jedna licencja to 500 tys. a oni zdają się je kupować hurtowo.
2. Ciekaw jestem ilu dziennikarzy politycznych inwigilowali żeby sprawdzić, kto im informacje wynosi.
Tweeter
gizmo
gizmo 18.01.2022, 18:00
Jak to się mawia... G.w.o cię to obchodzi ale zapytać możesz.........
Krestencjusz
Krestencjusz 18.01.2022, 09:42
Ale jaja! Doradca premiera w ten weekend ujawnił, na jakiej podstawie rząd oszacował liczbę Polaków, którzy mają zyskać na Polskim Ładzie. Zdaniem PiS beneficjentami ma być 18 mln osób, w tym 8 mln etatowców. Te liczby jednak okazują się jako fałszywe - dowiedział się money.pl. Doszło do fatalnej pomyłki. Pis-Żont z premedytacją stosuje sprytną narrację "uśrednionego podatnika", a średnio ja ze swoim kotem mamy po trzy nogi ...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.01.2022, 07:18
O proszę, a to nowy komendant na zdjęciu...

Pozostałe