Styczeń miesiącem przetargów

  • 14.01.2022, 09:12
  • red.
Styczeń miesiącem przetargów eLubań

Podziel się:

Oceń:

Sporo na początku roku dzieje się w zakresie inwestycji miejskich. Wkrótce poznamy oferty na wykonanie modernizacji "kartingów" oraz miejskiego oświetlenia.

Pierwsze zadanie, które zostanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,5 miliona złotych, powinno być zrealizowane jeszcze w roku bieżącym. Chodzi o modernizację sportowego obiektu - popularnych "kartingów". Oferty firm, które chcą podjąć się zadania modernizacji obiektu poznamy 17 stycznia.

Z kolei 21 stycznia nastąpi otwarcie ofert w przetargu na modernizację oświetlenia przy drogach publicznych w Lubaniu. Wykonanie zadania rozłożono na kilkanaście miesięcy. Większość prac powinna być jednak zrealizowana w bieżącym roku. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE w ramach RPO Dolnego Śląska na lata 2014-2020.

Tymczasem w czwartek ogłoszony został przetarg na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na obiektach dwóch szkół miejskich: SP nr 3 oraz SP nr 4. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na 28 stycznia. Także to zadanie realizowane będzie z dofinansowania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pozyskał samorząd Miasta Lubań.

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DDM
DDM 14.01.2022, 11:17
No dobra, ale to kosmetyka, baterie słoneczne na starych szkołach wybudowanych za komuny, czy oświetlenie na ulicach wybudowanych przez Niemców. Można dbać o stare centrum, ale trzeba rozbudowywać miasto, nowe ulice i mieszkania, jak ludzie mają nie wyjeżdżać, kiedy nie ma dobrej oferty mieszkaniowej. Rozwój! a nie tylko styropian i farba.
Defi
Defi 16.01.2022, 11:57
Tak jest towarzysze, pomozecie? Plan 6 letni jest do wykonania i partia wybuduje wam klaso robotnicza mieszkania, skladajcie już wnioski na nowe maluchy... tylko musicie się zjednoczyć ludu pracujacy miast i wsi
Murarz
Murarz 14.01.2022, 13:22
Masz rację, za Gierka to był rozwój, nawet w latach 90-tych więcej robiono, (całe centrum nowe), a teraz to tylko malują i żarówki wymieniają. Wzięli by się za budownictwo mieszkaniowe, pobudziło by to gospodarkę, ludzie by mieli pracę na długie lata. Jeżeli brakuje 5000 mieszkań to rozłożyć to na 20 lat, po 250 rocznie,potem na następne 20 lat. Praca dla tysięcy ludzi w różnych zawodach, perspektywy dla przyszłych pokoleń i szansa na dobre życie. Rozwój i jeszcze raz rozwój. Miasteczka i wsie to nasze małe ojczyzny, trzeba to szanować skąd się pochodzi, szczęścia nie trzeba szukać gdzie indziej, tylko niech ci politycy nam pomogą.
Falka
Falka 14.01.2022, 13:08
mało nowych bloków powstaje w tym mieście? Jeszcze brakuje tego żeby publiczne środki był marnowane na budownictwo mieszkaniowe. Mieszkania są tylko kupować nie ma komu - chyba że by się chciało "za darmo" dostawać
Krzysiek
Krzysiek 16.01.2022, 21:40
Nie chodzi o to by za darmo, ale aby uniezależnić się od rynkowych hien, tj. tych pseodoagencji nieruchomości i ***ch spekulantów. Tym ćwokom wydaje się, że będą żyć po dwieście lat i nigdy się nie napasą.
Murarz
Murarz 16.01.2022, 16:13
O jakich mieszkaniach mówisz? O starych kamienicach poniemieckich gdzie strach wejść, chyba że chodzi Ci o inny lubań gdzieś w Hiszpanii.
DDM
DDM 15.01.2022, 12:34
Gdzie się buduję, gdzie są te mieszkania? Co ty za głupoty gadasz, budowanie mieszkań to marnowanie pieniędzy? Chyba pomyliłaś Wrocław z Lubaniem. I nie mówię o kupowaniu od deweloperów, ale o mieszkaniach socjalnych na wynajem z możliwością kupna i nie chodzi o to że zbudują coś między kamienicami, albo jeden blok w polu bez drogi, mówię o rozbudowaniu miasta z uliczkami, i gęstą zabudową, parkingami podziemnymi, lokalami na sklepy, biura, gastronomię etc. Znam się na architekturze, podróżuje i mógł bym Ci pokazać miasta z 20 tys mieszkańców, a wyglądają jak mała barcelona, tętniące życiem. A nie jak te bloki budowane za komuny na obrzeżach gdzie strach przejść bo można zostać pobitym. Lubań jest taki jak go Niemcy zostawili, to smutne, ale prawdziwe. Brak architektów, brak pomysłów, tylko chodniki robią i wymieniają żarówki, parodia, syf, polski ład.
zdun
zdun 16.01.2022, 00:06
Ty chyba sie z ch*** na łby zamieniłeś. Państwo ma Ci mieszkania budować? Do roboty ***j nierobie.
DDM
DDM 17.01.2022, 08:12
Dlaczego nierobie? Na pewno pracuje więcej od ciebie palancie zacietrzewiony, gdzie na świecie ludzie budują sobie domy, chyba tylko w Polsce zacofanej. Nieporadne państwo. W niemczech czy austri mieszkania są państwowe na wynajem, tak się dba o ludzi. Według ciebie wszyscy Polacy muszą znać się na murarce, puknij się w łeb kwadratowy. Jak ten pomysł na domy bez pozwolenia to dowód na nieporadność rządu. Czyli teraz piekarz, czy sprzedawca będzie sobie sam budował dom, parodia!!!
Piekarz i sprzedawca
Piekarz i sprzedawca 17.01.2022, 15:36
A dlaczego nie mogę sobie domu zbudować? Parę płyt na wkręty mym myk myk, wodę na plastikowych rurkach, kabelki podkręcać. Potem że szwagrem wykończyć i można wynająć Ukraińcom.

Pozostałe