Styczniowy Pstrąg Kwisy. Zainteresowanie zawodami przerosło oczekiwania

  • 07.01.2022, 08:12 (aktualizacja 07.01.2022, 10:53)
  • red.
Styczniowy Pstrąg Kwisy. Zainteresowanie zawodami przerosło oczekiwania PZW Leśna

Podziel się:

Oceń:

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego z Leśnej organizuje zawody nad rzeką Kwisa. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Na liście startowej pojawili się m.in. Mistrzowie Świata!

Koło wędkarskie z Leśnej w ostatnim czasie działa prężnie. Zawodnicy reprezentujący koło w ubiegłym roku wywalczyli sobie prawo startu na Mistrzostwach Polski. Coraz popularniejsze jest także "Rodzinne Wędkowanie", które odbywa się nad Zbiornikiem Leśniańskim. Tym razem działacze leśniańskiego koła postawili na organizację zawodów spinningowych, które odbędą się nad rzeką Kwisa.

Wędkarze wezmą udział w towarzyskich zawodach "Styczniowy Pstrąg Kwisy o puchar Burmistrza Gminy Leśna", które odbędą się w najbliższą niedzielę na odcinku Kwisy w Leśnej i jej najbliższej okolicy. Zainteresowanie imprezą wśród wędkarzy było ogromne.

- W ciągu godziny lista uczestników została praktycznie zamknięta. Wśród startujących są wędkarze, którzy naprawdę potrafią łowić. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Najważniejsza będzie jednak dobra zabawa i możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie - podkreśla Grzegorz Rybaczuk, jeden z organizatorów wydarzenia.

Rywalizacja z udziałem 40 zawodników będzie toczyła się nad rzeką Kwisa na odcinku od zapory leśniańskiej do potoku Grabiszyckiego. Teren będzie podzielony na cztery sektory. Każda ryba, bez względu na wymiar, będzie punktowana, a po złowieniu i zaliczeniu przez sędziego od razu uwalniana.

Początek rywalizacji o 7.45, zakończenie o 16, a uroczyste ogłoszenie wyników 30 minut później.

red.

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

👏👏
👏👏 08.01.2022, 13:22
Nadal w zarządach PZW są byli członkowie SB .
Ale nie w kole w Leśnej i postępy widać. Brawo panowie 👏👏
Michał S
Michał S 08.01.2022, 09:52
Jestem za pomocą ale tylko sklepom które dbają o wodę(zbiorniki,rzeki) nie polskiemu związkowi jeśli sklepy dostaną swoje wody i będa o nie dbać jestem pewien że będzie tej ryby więcej pozdrawiam
Mirek M.
Mirek M. 07.01.2022, 20:38
Super ...
Widac ze chlopakom sie chce działac ....
Nie jedno koło powinno z nich brac przykład...
Działaja az milo patrzeć sam od tego roku jestem u nich w kole....
Oby tak dalej .....!!!
Mirek.B.
Mirek.B. 07.01.2022, 18:17
Super ...
Jedno z preżnie działajacych koł pzw w tym roku sam sie tu przeniosłem ,nie jedno kolo moglo by sie od chlopakow uczyc ,Brawo Panowie tak trzymać !!!!
Precz z komuną i SBkami w PZW
Precz z komuną i SBkami w PZW 07.01.2022, 17:10
Brawo panowie
Koło w Leśnej pokazuje że można znieść ten relikt PRLu z zarządów.
Lubań ucz się 😉
radek
radek 07.01.2022, 16:59
Zarybianie przebiega następująco: rano zarybiają, a po południu łowią.
Tak jak a Związku Radzieckim : rano sadzą ziemniaki, a w nocy już kopi
frank
frank 07.01.2022, 13:57
żeby mi dopłacali, nie zjadłbym trującej ryby z kwisy, przecież ta woda jest trująca.
Precz z komuną i SBkami w PZW
Precz z komuną i SBkami w PZW 07.01.2022, 17:08
Akurat jeżeli chodzi o Grześka i Roberta to od lat wypuszczają 😉
Dzięki takim ludziim jak ty co myślą że ryba = jedzenie tych pstrągów nie ma.
Pat
Pat 07.01.2022, 10:36
Spokojnie dbają o zbiorniki i rzeki w swoim otoczeniu od lat nie było lepszych wladarzy. Dbają o czystość i zarabiają
Pat
Pat 07.01.2022, 11:52
Zarybiają miało być
😊
😊 08.01.2022, 13:23
Mniej alkoholu
stefan
stefan 07.01.2022, 09:35
Już tych pstrągów w Kwisie i jej dopływach prawie nie ma, a wędkarzy i kłusowników coraz więcej.
Po co te "zawody" ?
Koło niech zajmie się odbudową populacji strąga, a nie systematyczną ich likwidacją.
Czy w tym Kole brak ludzi myślących?
Obserwator1
Obserwator1 08.01.2022, 11:54
Jak ryby w Kwisie mają się rozmnażać jak co dzień puszcza się wodę z tamy i raz jest całkiem mało a za parę godzin woda rwie równo z korytem? Ikra ginie.Do tego wydry, norki prawdziwa plaga ,nurogęsi a zimą kormorany i jeszcze Świeradów ma pozwolenie na zrzut ścieków!
Wędkarz
Wędkarz 07.01.2022, 21:43
Stefan napisał: po co te zawody, szkoda, że stefan nie przeczytał zasad organizacji tych zawodów. Co to znaczy zawody na żywej rybie. A odnośnie odbudowy rybustanu kwisy każdy i to bardzo chce, tylko szkoda, że każde koło nic nie może zrobić, wszystko zależy od okręgu PZW jelenia Góra
Robert.
Robert. 07.01.2022, 14:09
Zapraszamy do współpracy bo takich osob jest wiele co narzeka ,ale jak przychodzi do pracy to brak ..a narzekac z boku jest najłatwiej....
Rybakxd
Rybakxd 07.01.2022, 11:36
Nie wiesz co piszesz bezbeku
do  stefan
do stefan 07.01.2022, 11:24
Polska mentalność nic nie robić tylko narzekać .

Pozostałe