Kierowcy rozjeżdżają trawniki wokół nowego parkingu

  • 05.01.2022, 13:26 (aktualizacja 05.01.2022, 13:33)
  • red.
Kierowcy rozjeżdżają trawniki wokół nowego parkingu

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Osiedla Piastów w Lubaniu od paru miesięcy cieszą się nowym parkingiem, który został wybudowany przy ul. Mieszka II wspólnymi siłami samorządu i Spółdzielni Mieszkaniowej. Niestety część kierowców bardzo swobodnie porusza się autami po osiedlu rozjeżdżając przy okazji grząskie o tej porze roku trawniki.

Zrobili nam piękny parking, a już jest niesamowita dewastacja. Rozjeżdżone trawniki, pełno kolein. Niektórzy kierowcy robią sobie skrót, bo nie chce im się objeżdżać dookoła i z ul. Bolesława Chrobrego jadą prosto na parking. Wystarczy postawić parę słupków i problem zostanie rozwiązany. - usłyszeliśmy od mieszkańca osiedla.

Burmistrz pytany o sprawę twierdzi, że akurat do niego sygnał o tej sytuacji nie dotarł, ale potwierdza, że pomysł naszego czytelnika będzie najprostszym rozwiązaniem.

Niestety są ludzie i ludziska. Faktycznie postawienie na chodnikach kilku słupków rozwiąże problem. - usłyszeliśmy od Arkadiusza Słowińskiego.

Wspólna inwestycja samorządu i Spółdzielni Mieszkaniowej obejmowała budowę parkingu na 60 samochodów, przebudowę ul. Mieszka II i budowę małej infrastruktury. Szkoda, aby trzy miesiące po oddaniu parkingu do użytku teren wokół niego ulegał dewastacji.

red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bożena
Bożena 06.01.2022, 22:51
Widać nie kierowca projektował ten parking, laik jakiś
Władysław
Władysław 06.01.2022, 14:52
A spółdzielnia kiedy zakopie dziurę miedzy zusem a Łokietka? I te materace pod drzrwem dlugo beda jeszcze leżeć? Wstyd a pieniądze biora za wszystko
MMNMNM
MMNMNM 06.01.2022, 18:53
Spółdzielnia na pewno nie bierze pieniędzy za wywóz śmieci wielkogabarytowych. Ten kto wyrzucił te materace powinien zostać ukarany mandatem.
Olo
Olo 07.01.2022, 21:14
Przeciez po osiedlu i okolicach te materace rozklada pan w okularach grubych na 3 palce i zadawala tam znana na osiedlu młoda mausie ktorej dzieci po cichu babcia oddaje do domu dziecka
słowacki
słowacki 06.01.2022, 10:27
tak samo trawnik obok podkowy gdzie zrobiono nowy chodnik już bagno
Jadwiga
Jadwiga 06.01.2022, 09:35
Teren przy paczkomacie i sklepiku warzywniczym to dopiero horror
o.
o. 06.01.2022, 17:35
tam teren jest prywatny
avanti
avanti 06.01.2022, 01:33
Mieszkancow, ktorzy widza parking zew swoich okien zachecam do robienia zdjec takim delikwentom i wysylania ich adresy emailowe. odpowiednich sluzb
Ktos moze powiedziec, ze to donosicielstwo, ale niestety jest to jedyny sposob na chamstwo leniwych pseudokierowcow, ktorzy Prawo Jazdy znalezli w chipsach.,
parkingowy
parkingowy 05.01.2022, 22:52
Nie tylko w Lubaniu. W Leśnej też takie chamstwo się dobywa. Inteligencja parkuje na trawnikach na nic nie zważając
Jadwiga
Jadwiga 05.01.2022, 20:28
Słupki po co ? Zamiast 2 miejsc parkingowych jedno i słupki po jednym dniu wyrwany wstawiony znowu wyrwany stoi małe zielone autko farba od słupków czerwona biała na nim i jest ok a wystarczyło jedno miejsce dodatkowe zrobić
Jwp
Jwp 05.01.2022, 22:22
Znaki informacyjne - co to takiego?
MNMNNM
MNMNNM 05.01.2022, 22:05
Piłaś, nie pisz.
Mieszkaniec Józef
Mieszkaniec Józef 05.01.2022, 20:25
A może tu nie ma winy kierowców ? Panowie którym się nie chce przenieść parę gałęzi a mają czas jeździć po szefowa żeby nie zmarzła słozbowym autem które jeździ za pieniądze lokatorów może powinni przestać wjeżdżać gdzie chcą robią koleiny wszedzie.
Marjan
Marjan 05.01.2022, 20:15
A może niech Panowie że spółdzielni przestaną wjeżdżać ciężkimi pojazdami gdzie chcą i kiedy chcą załadowane auta robią koleiny. Słupki bez sensu i tak dewastują te słupki ludzie którzy nie wiadomo w jaki sposób zdali prawo jazdy tak samo jak na Chrobrego zrobili jedno dodatkowe miejsce i słupki po jednym dniu słupek rozwalony przysłali kolesia cieszył się jak to wstawiał jak to zrobił bez komentarza znowu wyrwane nie lepiej było jeszcze jedno miejsce zrobić zamiast tych słupkow stoi jak byk zielone małe autko pełno farby czerwono białej na nim od tych słupkow i jest Marjab
avanti
avanti 06.01.2022, 01:28
NIe bardzo wiadomo o co ci chodzi, ,ale najwazniejsze, ze udalo sie wszystko zmiescic w dwoch zdaniach! :)
Człek
Człek 05.01.2022, 19:20
A o stojakach na rowery pod sklepami to nikt sie tym nie zajmnie jak sa powiginane przez samochody ?!?!
regent
regent 05.01.2022, 19:04
Podsumowując wpisy poniżej: tak to jest, gdy projekt i założenia urzędników wdraża się bez konsultacji z tymi, którzy mają z tego korzystać.
Maryjan
Maryjan 05.01.2022, 18:41
Na ul Torowej pojawły sie ograniczenia postoju wytyczone oznakowaniem pionowym a kto bedzie je egzekwował? Kiedy na ul Kopernika skończy sie parkowanie na strefach wyłączonych z ruchu w strefie przejsć dla pieszych?
12414
12414 05.01.2022, 18:39
A nie lepiej było zrobić tam normalny przejazd? XD
Cezary Cezary
Cezary Cezary 05.01.2022, 18:28
Postawić kilka pachołków albo wkopać tablicę upamiętniającą jakiegoś nauczyciela z 1900r, taki mamy klimat :D
Stanisław007
Stanisław007 05.01.2022, 18:11
Niech się cieszą, że im zrobili ten parking na innych osiedlach parkują na trawnikach, kopertach lub zastawiają sobie auta bo ludzie nie mają gdzie postawić swojego samochodu. Tylko potrafią podwyższać rachunki, ale czego wymagać od administracji ze spółdzielni, która robi nawet problem z zapchanymi rurami bo nie chcą ich odtykać i szambo stoi i wybija. Dopiero coś robią jak im się mówi, że to szambo im się wiadrze zaniesie i wyleje w ich biurze. Chociaż to szambo więcej warte jako nawóz na pole niż ten prezes i administracja razem wzięci.
Xyz
Xyz 06.01.2022, 18:38
Zgadzam się.... Banda darmozjadów i tyle....
Pozdrawiam panią od zieleni... Ona swoją kompetencja bryluje... 😂
Do zamiatania się nadaje co najwyżej, a i tak pewno by knocila wszystko... Ot taki mamy tam cyrk...
P. S. Wolność słowa redakcjo....
cc2
cc2 05.01.2022, 17:56
Nie mogli zrobić szerzej aby dało się przejechać autem?
Słupki nie są dobrym rozwiązaniem, ale poszerzenie tego aby przejazd samochodem był możliwy. To samo zrobili na ulicy łącznej zrobili drogę i chodniki, ale tam gdzie stoją auta już nie zrobiono parkingu, który by się przydał dla mieszkańców ulicy Łącznej. Tylko są dziury i koleiny, a auta i tak tam parkują bo nie ma gdzie i co tam też wstawią słupki aby utrudnić życie? bo przecież to łatwiejsze niż pomyśleć i zrobić coś dobrze.
Widzę
Widzę 05.01.2022, 16:41
Ostatno zwróciłem uwage Pani z niebieskiej audi to usłyszałem żeby nie wtrącać sie w nie swoje sprawy , będzie jeździc tak żeby było jej dobrze. Nie wazne ze innym szkodzi.
h43
h43 06.01.2022, 17:35
A co jej powiedziałeś że pomyliła samochód ze zmywarką?
Widzę
Widzę 07.01.2022, 21:19
Co z czym ?
Nie wiem co ta Pani musi robic zeby było jej dobrze , ale po odpowiedzi wnioskuje ze nie tylko trawnik w jej przypadku tak rozjechany .
zwykły Kowalski
zwykły Kowalski 05.01.2022, 14:51
Jak zwykle zasieki, płoty i ograniczenia trzeba stawiać bo znajdzie się jeden z drugim bez minimalnych ograniczeń
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.01.2022, 14:08
Prosze o wskazanie drogi dojazdowej do tego budynku np. w celu transportu chorego do lekarza, na niezbedne badania, czy dowiezienia duzego sprzetu agd, mebli.
avanti
avanti 06.01.2022, 01:27
To ze chcesz chorego zabrac bezposrtednio z pod klatki w bloku usprawiedliwia jazde wzdluz po chodniku?!? To, ze cofajac mozesz z kogos przypadkowo zrobic inwalide (albo nawet zabic) juz ci tak bardzo nie przeszkadza?
Jak sie do tego bloku wprowadzales tez zapewne nie zauwazyles, ze nie ma dojazdu bezposrednio pod same drzwi .Lodowke wstaw sobie na wozek, chyba ze chcesz zaplacic za naruszenie art. 26 ust. 3 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Od nowego roku taka przyjemnosc kosztuje 1500 do 3000 zlotych, i piec punktow karnych wiec mam nadzieje, ze jak dostraniecie po kieszeni to sie czegos nauczycie! :)
przykrealeprawdziwe
przykrealeprawdziwe 06.01.2022, 17:43
Wyobraź sobie, że na tych osiedlach, gdzie są bloki brakuje nowych dróg i połączeń. Zrobili parking chwała im za to i szampan się należy, ale nie pomyśleli o tym aby jednak droga i połączenie pomiędzy tymi blokami była. To nie tylko dla mieszkańców, ale także dla waśnie karetki w przyszłości, która może skorzystać z tego. Tak samo jest z tą szkołą Liceum Ogólnokształcące Im. Adama Mickiewicza na osiedlu... zdarzył się kiedyś wypadek na boisku i karetka nie miała jak wjechać bo główna brama zamknięta.. Gdyby nie wandale, którzy wywalili w siatce dziurę to nawet nie mieliby jak chłopaka zabrać z boiska na noszach bo jakiś tłumok nie myślał, ale w tym państwie to nawet po szkodzie niczego się nie uczą.
Pepe
Pepe 05.01.2022, 13:49
Na wrocławskiej jest to samo , na chodniku postawili klomby a i tak jeżdżą przez chodnik , który jest cały zabłocony. Także przy murach obronnych trawniki zdewastowane i pełno kolein.
Jwp
Jwp 05.01.2022, 19:25
Seba jeden z drugim nie będzie szukał miejsca na parkingu bo jemu można i należy się miejsce. Przecież może na trawie, bo co?
,.,
,., 05.01.2022, 16:10
Na Wrocławskiej jest przez tą pseudo hurtownię motoryzacyjną.Stawia kto chce i jak chce pod okiem Straży Miejskiej, a reakcji brak.
Xyz
Xyz 06.01.2022, 18:40
Staż miejska ma rabat w hurtowni... 😂😂😂

Pozostałe