Złodzieja zgubiła karta płatnicza

  • 29.12.2021, 19:02 (aktualizacja 30.12.2021, 08:13)
  • red./KPP Lubań
Złodzieja zgubiła karta płatnicza

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Leśnej odzyskali kradzionego opla i zatrzymali dwóch sprawców. 23 i 27-latek około 6. weszli na teren jednej z posesji w Świeradowie-Zdroju skąd wyjechali oplem. Kluczyki do pojazdu zostały ukradzione pokrzywdzonemu tego samego dnia. Policjantów oraz właściciela samochodu na ich trop doprowadziła… karta bankomatowa, pozostawiona w pojeździe.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu z terenu posesji w Świeradowie-Zdroju. Nieznany sprawca najpierw udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego skąd dokonał kradzieży kluczyków samochodowych, które następnie przekazał innej osobie, aby to ona ukradła pojazd. W pojeździe tym pozostawiony został między innymi portfel wraz z dokumentami osobistymi oraz kartą bankomatową znajomego. Wartość skradzionego opla oraz pozostawionych w nim przedmiotów właściciele łącznie wycenili na kwotę około 11 tysięcy złotych.

Właściciel ukradzionego pojazdu wraz ze znajomym rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, a w tym czasie na miejsce zdarzenia przyjechał powiadomiony patrol policji. Dzięki zabezpieczeniu karty bankomatowej ustalono, że próbowano nią zapłacić na jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu lubańskiego. Policjanci udali się na miejsce, gdzie na zabezpieczonym nagraniu widniał wizerunek młodego mężczyzny. Dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie-Zdroju rozpoznał mężczyznę. Dysponując danymi policjanci rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi udając się do jego miejsca zamieszkania, zauważyli jadący z naprzeciwka ukradziony pojazd, którym kierowała kobieta. Policjanci zawrócili i kilka metrów dalej zauważyli cztery osoby wybiegające z auta. Dwie z nich zostały zatrzymane. Na miejsce wezwany został dodatkowy patrol policji. Po kilku minutach udało się zatrzymać pozostałą dwójkę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu lwóweckiego usłyszało zarzuty kradzieży pojazdu, włamania oraz oszustwa. Podejrzani będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Pojazd wrócił do prawowitego właściciela.

red./KPP Lubań

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kanalia
kanalia 31.12.2021, 09:59
Gdyby dostali to co im grozi to by więcej tego nie robili a dobrze wiemy ze za rządów " Zera" to niewiele im będzie . Szkoda czasami Policyjnej roboty .
Japa_pan
Japa_pan 30.12.2021, 18:42
Oczywiście do pierdla ich nie wsadzą bo ziobro-sądy jakoś dziwnie spolegliwe - ukradną kolejne auto i pojadą do Schengen - czyli tyle ich będą widzieć w Świeradowie Zdroju i okolicy/
Broniu
Broniu 01.01.2022, 19:30
Sklej jape koles to nie ziobri i sady tylko prokuratorzy sa nieudolni . Jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj.
panjapa
panjapa 30.12.2021, 16:01
Połamać piszczele dziadom i wysłać do kamieniołomu łupać kamienie, niech własnymi rękami zarobią uczciwie na utrzymanie. Powinni być zadowoleni, bo to przecież praca siedząca będzie. Tak samo traktować pijaków za kierownicą.
Janek
Janek 30.12.2021, 00:39
Wygląda na pikowe rozliczenia ..
Meee meee
Meee meee 31.12.2021, 10:39
Na pikowe rozliczenia co za baran nie wiesz to się nie udzielaj a po drugie to normalnej rodzinie ukradli auto dwóch pozabieranych chłopaków meeeee

Pozostałe