Uwaga Konkurs

  • 29.12.2021, 13:51 (aktualizacja 29.12.2021, 14:04)
  • red./MiPBP
Uwaga Konkurs

Podziel się:

Oceń:

Rok 2021 był rokiem Stanisława Lema. Informacje o autorze i jego dziełach mogliście spotkać prawie wszędzie. Czas na sprawdzian wiadomości!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu z okazji roku Stanisława Lema przygotowała konkurs z nagrodami!

Czas na sprawdzian wiadomości!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, z nagrodami!

Zeskanujcie kod QR w aplikacji ActionTrack i odpowiedzcie na pytania z twórczości i życia Stanisława Lema Spieszcie się rozstrzygnięcie 10 stycznia

POWODZENIA!

 

red./MiPBP

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Don_Izydorro
Don_Izydorro 02.01.2022, 11:44
Z okazji Sylwestra 2021 wszystkich PiS-dzielcom życzę Szczęśliwego Nowego Wyroku w 2022
Redemptor
Redemptor 01.01.2022, 14:29
Lem jak wiadomo w Boga nie wierzył. Natomiast przy okazji Nowego Roku papież Franciszek rzekł był urbi et orbi, że "Pokój jest zarówno darem Bożym, jak i owocem wspólnego zaangażowania”."To dar z góry, trzeba o niego błagać Jezusa, bo sami nie jesteśmy w stanie go strzec" - mówił papież."
===============
Wygląda na to że Pan na Watykanie dawno nie czytał Pisma zwanego Świętym gdzie to sam bóg Jahwe-Adonai opisuje jak to żydów odwodził od wojen i jak zaprowadzał na Ziemi Świętej pokój.
Podobnie w nowszym Piśmie też nie mniej świętym Jezus zwany Chrystusem rzekł był: "Nie myślcie, że przyszedłem przynieść na ziemię pokój; nie przyszedłem przynieść pokoju, tylko miecz.” „Ogień przyszedłem rzucić na ziemię, a czego chcę, jeno aby zapłonął”
I żeby nie było wątpliwości dodał:
„Jeśli kto idzie do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, jeszcze też i duszy swojej, nie może być uczniem moim”.
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Kościół chrystusowy - naczelny sprawca wojen, zbrodni przeciwko ludzkości i innych nieszczęść.
Laluś
Laluś 04.01.2022, 12:02
...sam bóg Jahwe-Adonai opisuje jak to żydów odwodził od wojen i jak zaprowadzał na Ziemi Świętej pokój.
===========
HA-ha-ha! No jakoś do dzisiaj to ich bóstwo nie może zaprowadzić pokoju na Ziemi Wybranej zwanej Świętą.
Katecheta
Katecheta 07.01.2022, 11:40
Ponieważ katolicy nie czytają Pisma zwanego Biblią pozwolę sobie z tej świętej księgi zacytować kilka wybranych przez siebie fragmentów. Dla porządku przypominam - szczególnie apologetom - że chrześcijaństwo to religia miłości bliźniego a całe Pismo Święte zostało natchnione przez samego Boga, który jest niewyobrażalną miłością i bardzo kocha wszystkich ludzi.
====
Tego na religiach w szkole nie uczą. Z jednej strony w Dekalogu, Bóg mówi (nakazuje): „nie będziesz zabijał”, ale zaledwie dwanaście rozdziałów dalej, żądny krwi Jahwe nakazuje Izraelitom:
Księga Liczb 31. 7
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
+++++++++++++
Księga Liczb 31. 17
„Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."
+++++++++++++++++++++++++
„Przypaszcie każdy swój miecz do boku! Przejdźcie tam i z powrotem od bramy do bramy w obozie i zabijajcie każdego, czy to brat, czy przyjaciel, czy krewny”. (Ks. Wj 32, 27-28) Takich ambiwalencji bożych jest w Biblii cała masa.
Eutych
Eutych 07.01.2022, 13:18
Bóg kocha tych, którzy do Niego należą. Na tamte narody został wydany wyrok za obrzydliwości, do których się dopuszczali. Bóg jest cierpliwy, czekał kilkaset lat zanim wydał wyrok na Amalekitów, którzy napadali na Izraelitów, bezlitośnie ich mordując. Na Polaków też wydał wyrok, zgodnie z 65 rozdziałem księgi Izajasza - o czym opowiada historia tego narodu.

Pozostałe