Sporo brakuje Lubaniowi do Gminy na Medal

  • 21.12.2021, 11:46 (aktualizacja 21.12.2021, 12:34)
  • red.
Sporo brakuje Lubaniowi do Gminy na Medal pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ponad 10 punktów procentowych brakuje Lubaniowi by zdobyć 100 tys. zł w rządowym konkursie Gmina na Medal. Nic nie wskazuje na to aby ktokolwiek z regionu osiągnął zakładany przez rząd próg wyszczepienia.

Nagroda 100 tys. zł. przysługuje samorządowi w którym zaszczepi się ponad 67 proc. mieszkańców. Rząd przewidział nagrody dla pierwszych 500 samorządów. Konkurs kończy się 31 grudnia, a w całym kraju spośród 2477 samorządów tylko 13 osiągnęło poziom 67%.

W województwie dolnośląskim jedynie Wrocław przekroczył próg, zaszczepiło się tam 68,7% mieszkańców. Wysoki wynik osiągnęły również podwrocławskie Kobierzyce 64,6%. Miasta, które przekroczyły próg 60% to Karpacz (60,5%), Siechnice i Długołęka (60,2%)

Jak wynika z danych podawanych przez Narodowy Program Szczepień, tylko w 1086 gminach w Polsce udało się zaszczepić powyżej połowy mieszkańców. W powiecie lubańskim trzy samorządy przekroczyły ten poziom.

Miasto Lubań (56,8 %),
Świeradów-Zdrój (55,4 %),
Siekierczyn (53,7 %),
Olszyna (47,9 %)
Leśna (47,7 %)
Gmina Lubań (46,5 %)
Platerówka (45,9 %)

red.

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr.who
dr.who 21.12.2021, 20:15
'szczepienie czyni wolnym''
x
x 22.12.2021, 09:20
S********* nie wycieraj sobie mordy holokaustem .
Komar
Komar 22.12.2021, 08:43
Gamoniu idz sie calowac z korwinem i szurami z ko federacji a pozniej zasowaj do liceum zrobic mature.
ktoś
ktoś 21.12.2021, 18:12
Gmina na *** !!!
Maryjan
Maryjan 21.12.2021, 15:10
Cóż gdy w lubaniu nie ma szczepień za to np Mirsk czy Lubonierz bez problemu
Xyz
Xyz 22.12.2021, 06:34
Tez na szczepienie jechalam 80km w dwie strony, szczepionkę p/ko grypie kupilam za wlasne pieniądze, jak co roku. Chce zyc, bo mam male dziecko, jako matka lezaca pod respiratorem sie nim nie zajme!
Xyz
Xyz 21.12.2021, 19:25
A co mnie Mirsk czy Lubomierz.... 🤦
Roman.
Roman. 21.12.2021, 14:31
Jakby Lubań zakwalifikował się do jakiejś nagrody dotyczącej szczepień to byłby absolutny hit. Miasto w którym nie było sprawnego punktu szczepień, gdzie okoliczne mniejsze miejscowości i wioski były bardziej wydajne. Miałby otrzymać nagrodę ? Był czas w którym cały Lubań od strony medycznej był zamknięty, całkowicie. Obudźcie się bo po nagrody to ustawia się kolejka, ale do sprawnego działania już nie ma nikogo. Ogólnie to powinnien tym zająć się NIK, może wtedy poleciały by głowy które tym bajzlem zarządzają.
zulu
zulu 21.12.2021, 14:25
Skoro połowa populacji jest wyszczepiona a druga polowa przechorowała objawowo i bezobjawowo to można już zakończyć ten cyrk ?
Xyz
Xyz 21.12.2021, 19:17
Nie można bo nasi kochani politycy podpisali umowy na szczypionki i teraz trzeba kupować....
P. S. Wolność słowa redakcjo.....
Co ty wiesz o zaszczepianiu
Co ty wiesz o zaszczepianiu 21.12.2021, 23:07
W Lubaniu może i tak, kolejki miesięczne, brak szczepionek na grypę. Tymczasem w Lubomierzu termin za tydzień, dla dwóch osób, jeden dodatkowy kwitek i dwa szczepienia za jednym zamachem.
Xyz
Xyz 22.12.2021, 06:30
Tak, wiosną byl problem. Ale wiesz dlaczego zlikwidowano punkt szczepien na Różanej? Bo, voila, nie bylo chetnych na szczepienia! Moglam sie zaszczepić 3.dawka we wrześniu, tylu bylo chetnych w Lubaniu na szczepionkę, ze moglam sie zglosic do punktu szczepien na ul. Fabrycznej w dniu zapisu.
Nie jątrz i nie podjudzaj, ludzie są samolubni i nieodpowiedzialni, dosyc teorii spiskowych dot.szczczepień - albo wezmiemy odpowiedzialność społeczną albo bedziemy sie bujac z Covidem jeszcze 5 lat.
Liban
Liban 21.12.2021, 14:01
Ale ciemnota zasciankowa i foliarstwo w tym lubaniu .
Xyz
Xyz 21.12.2021, 19:20
A ja prędzej powiem ze jeszcze niektórzy mają głowę nie wypraną przez meinstrim....
Milenijalz
Milenijalz 21.12.2021, 23:09
Może mejnstrym :D
Xyz
Xyz 21.12.2021, 13:56
Znaczy co... Ktoś ma się czuć winny że nie będzie kasiorki za eksperyment...???
P. S. Wolność słowa redakcjo....
Eutych
Eutych 21.12.2021, 13:28
A może zwyczajnie mieszkańcy naszego miasta interesują się nauką i wiedzą za co Jennifer Doudna i Emmanuelle Charpentier otrzymały nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w 2020 roku.
lubaniak
lubaniak 21.12.2021, 16:39
Co za szczepienie sie placi ale lipa to szczepienie ,szkoda pisac taka jest prawda o tym szczepieniu lipa .

Pozostałe