Znamy zwycięzcę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021

  • 07.12.2021, 18:17
  • red.
Znamy zwycięzcę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2021 PWN

Podziel się:

Oceń:

VI plebiscyt "Młodzieżowe Słowo Roku" dobiegł końca. Młodzieżowym Słowem Roku 2021 został śpiulkolot. Słowo nawiązuje do popularnych internetowych memów i oznacza miejsce do spania.

Na zwycięskie słowo zagłosowało 9656 internautów. Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i jednocześnie członkini jury plebiscytu, zwycięski "śpiulkolot" to żartobliwy wyraz oznaczający sen, czynność spania, samo udawanie się na spoczynek lub nawet łóżko czy inne przyjemne miejsce do spędzania czasu. Badaczka podkreśliła, że budzi ono dobre skojarzenia i uśmiech na twarzy.

- Z jednej strony odnosi się do potocznego słowa "śpiulkać", czyli spać, a z drugiej do memu, przedstawiającego urocze zwierzątka w wymyślnych, miękkich pojazdach - powiedziała prof. Anna Wileczek.

Na drugim miejscu z liczbą 9401 głosów znalazło się ulubione młodzieżowe pożegnanie, czyli wymawiana z angielska "naura", zgłaszane dość często już w ubiegłym roku.

Na trzecim - powiedzenie i riposta, swoista "odzywka na każdą zaczepkę", czyli "Twoja stara". Na to - bądź co bądź - niezbyt już nowe powiedzenie głosowało 6665 osób.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NaUra
NaUra 08.12.2021, 22:14
Twoja stara to są dwa wyrazy, a nie jeden wyraz.

Badaczka podkreśliła, że budzi ono dobre skojarzenia i uśmiech na twarzy. Chyba Padaczka podkreśla...

"śpiulkolot" faktycznie śmieszny wyraz, którego 95% osób nie znało, a za parę dni 99% zapomni o istnieniu tego wyrazu.
dr.who
dr.who 08.12.2021, 10:10
proponuje słowo 'plandemia'-oznacza zaplanowaną eksterminacje
inwigilacje i kontrole rasy ludzkiej pod pozorem sztucznie wywołanej i kontrolowanej epidemii,której celem jest zbudowanie nowego porządku ekonomicznego i politycznego..
śpiulkolot
śpiulkolot 07.12.2021, 23:27
ja ***e boże zniszcz tą planetę.

Pozostałe