Sukces zawodników z KS Samuraj

  • 07.12.2021, 14:24 (aktualizacja 07.12.2021, 15:01)
  • Źródło: KS Samuraj
Sukces zawodników z KS Samuraj KS Samuraj

Podziel się:

Oceń:

W Lutyni zawodnicy klubu sportowego Samuraj Lubań zdobyli 9 medali w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim.

W minioną niedzielę w Lutyni zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Karate Olimpijskim. Były to pierwsze w historii zawody rozgrywane w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, gdzie zostały przyznane punkty za zdobyte miejsca dla poszczególnych szkół.

KS Samuraj Lubań reprezentowali: Amelia Jędrych, Amelia Gryganiec, Julia Budzińska, Filip Pierzak, Hubert Urbańczyk, Fryderyk Haik, Filip Daszko.

Siedmiu zawodników zdobyło łącznie 9 medali, a gwiazdą drużyny z Lubania był Filip Pierzak. Reprezentant SP nr 2 w Lubaniu zdecydowanie wygrał konkurencje kata oraz kumite.

Złote medale:

Filip Pierzak kata - SP 2 Lubań
Filip Pierzak kumite - SP 2 Lubań

Srebrny medal:
Amelia Jędrych kumite - SP Kościelnik

Brązowe medale:

Amelia Jędrych kata - SP Kościelnik
Amelia Gryganiec kumite SP 4 Lubań
Hubert Urbańczyk kata - MZS  Świeradów-Zdrój
Hubert Urbańczyk kumite - MZS Świeradów Zdrój
Fryderyk Haik kata - SP Olszyna
Fryderyk Haik kumite - SP Olszyna

Startowali również:

Julia Budzińska - 5 miejsce kata - SP Olszyna
Filip Daszko - 1 walka wygrana w Kumite - SP Świeradów-Zdrój.
 
Ponadto KS Samuraj odniósł sukcesy w klasyfikacjach drużynowych:

SP Kościelnik - 2 miejsce w rywalizacji klas 7-8 dziewcząt
SP 1 Świeradów-Zdrój - 2 miejsce w rywalizacji klas 7-8 chłopców

Opiekę nad zawodnikami w czasie zawodów sprawowali trenerzy Tomasz Podbucki i Stanisław Urbańczyk oraz Radosław Mularczyk - nauczyciel wychowania fizycznego z Miejskiego Zespołu Szkół  w Świeradowie-Zdroju.

Organizatorami turnieju był Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" i klub Karate - Budokan Wrocław. Turniej odbył się na pięknej hali sportowej przy szkole w Lutyni koło Wrocławia.

Przypomnijmy, że na co dzień zawodnicy trenują w ramach swoich sekcji w Lubaniu i Pisarzowicach pod nadzorem Tomasza Podbuckiego i Jacka Jaworskiego oraz w Świeradowie-Zdroju pod nadzorem Stanisława Urbańczyka, Sławomira Bartniaka oraz Jacka Jaworskiego.

Tomasz Podbucki był także jednym z sędziów planszowych podczas zawodów. Klub z Lubania dziękuje Bożenie Krupce oraz Michałowi Budzińskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu i sprawowanie opieki w hali sportowej.

Klub wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Lubań, gmina Lubań, miasto Świeradów-Zdrój, gmina i miasto Nowogrodziec oraz Nadleśnictwo Świeradów.

Źródło: KS Samuraj

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe