Nocna akcja poszukiwawcza. Mężczyznę odnaleziono niemal w ostatniej chwili

  • 06.12.2021, 08:48 (aktualizacja 06.12.2021, 09:09)
  • red./Policyjna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza w Lwówku Śląskim
Nocna akcja poszukiwawcza. Mężczyznę odnaleziono niemal w ostatniej chwili Policyjna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza w Lwówku Śląskim

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę po południu służby ratunkowe w powiecie lwóweckim na nogi postawiła informacja o zganionym 64-latku z zaburzeniami chorobowymi schizofrenii. Mężczyzna ubrany w koszulkę z krótkim rękawem i klapki oddalił się w nieznanym kierunku.

Do zdarzenia doszło około 17. w Proszowej, miejscowości położonej u podnóża grzbietu kamienieckiego w Górach Izerskich. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, w stan alarmu postawiono ratowników z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej ze Lwówka Śląskiego, policjantów KP Gryfów Śl., strażaków PSP Lwówek Śl. oraz strażaków OSP Proszowa, Mirsk, Rębiszów, dodatkowo poproszono o wsparcie GPR OSP Bogatynia z psami poszukiwawczymi.

Wyznaczono sektory do sprawdzenia w systemie SIRON oraz rozpytywano mieszkańców. W teren wyruszyły także 3 quady. W trakcie gdy strażacy oraz policjanci przeszukali ponad 100 hektarów terenu policjanci kryminalni trafili na trop zaginionego. Jeden z mieszkańców widział go w chwili zaginięcia oraz wskazał kierunek. Grupa policjantów z KP Gryfów ruszyła w kierunku gór w stronę Świeradowa, gdzie w pewnym momencie na szlaku, na śniegu odnalazła ślady obuwia. Około 23.30 zaginiony został wytropiony i odnaleziony w środku lasu. Był wyziębiony i zdezorientowany. - relacjonują ratownicy z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej z Lwówka Śląskiego.

Mężczyzna natychmiast został zaopatrzony zestawem do hipotermii z wyposażenia grupy i sprowadzony do miejscowości gdzie przekazano go ratownikom zespołu ratownictwa medycznego.

Były to ostatnie chwile na uratowanie jego życia. W terenie temperatura spadła poniżej zera i ponownie zaczął padać śnieg. To była udana akcja ratunkowa. - napisali w mediach społecznościowych ratownicy biorący udział w akcji.

red./Policyjna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza w Lwówku Śląskim

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nikki
Nikki 06.12.2021, 10:21
Kosztami akcji należy obciążyć prawnych opiekunów. Na przyszłość zadbają co by się w kapciach i koszulce nie oddalał.
Ktos
Ktos 06.12.2021, 15:24
Głupie pisanie. Opiekunowie też mają swoją robotę, i nie da się wszystkiego do pilnować, na 1 dna głowę skóra są też dzieci. To jest chwilą nie uwagi.

Pozostałe