Nie bądź obojętny

  • 05.12.2021, 12:47 (aktualizacja 05.12.2021, 12:55)
  • Źródło: KPP Lubań
Nie bądź obojętny Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Na dworze z dnia na dzień jest coraz zimniej. Dlatego też każdego roku w tych newralgicznych miesiącach dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu monitorują sytuację proponując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna.

- W okresie jesienno-zimowym Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu prowadzi wzmożone działania prewencyjne i pomocowe na rzecz ludzi bezdomnych, samotnych, bezradnych oraz osób znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków, przebywających na wolnym powietrzu lub w nieogrzewanych pomieszczeniach - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej komendy.

Działania policjantów skoncentrowane są na ochronie życia, zdrowia i mają na celu zapobieżenie zgonom z powodu wychłodzenia organizmu.

Funkcjonariusze podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to pustostany, ogródki działkowe, altanki lub klatki schodowe.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, które nie są w stanie o własnych siłach wrócić do miejsca zamieszkania, a przebywanie na mroźnym powietrzu zagraża ich zdrowiu i życiu. Najczęściej tacy ludzie, z powodu wypitego alkoholu, nie odczuwają zimna i dlatego są bardziej narażeni na śmierć. Jednym z najczęstszych a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak po chwili jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu, podczas gdy na dworze panują niskie temperatury.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu apelują:

Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka w potrzebie, nie przechodźmy obojętnie obok leżącego, nie zależnie od tego czy jego stan wskazuje na upojenie alkoholowe.

Pamiętajmy o samotnie mieszkającym sąsiedzie, o osobach bezradnych i starszych, które często same nie proszą o pomoc, ale tej pomocy bardzo potrzebują.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 06.12.2021, 11:18
Nie bądź obojętny! Tak się robi interesy w Państwie Prawa i Sprawiedliwości dziejowej. Kupuje się działki od Kościoła (sic!) za 700 tys złotych - przepisuje (2013 rok) na żonę, bo się jest premierem i trzeba by było wykazać w zeznaniu podatkowym - a żona sprzedaje działki w roku 2021 za 14 milionów 900 tysięcy złotych.
============
Przy okazji. Skąd ubogi Kościół, ślubujący po Chrystusie skromność i ubóstwo - jako ich nauczyciel, zanabył takie działki? Przecież to nie ogródki przy plebanii.
Pan na Watykanie Papież Franciszek powiedział wiernym, że chciwość i władza mogą "zdusić serce" i zagłuszają obecność Boga. W czasie spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański (16 lipca 2017) przestrzegał przed bożkami doczesnego bogactwa".
http://wiadomosci.onet.pl/reli…
Cóż, nikt tak tego na własnej skórze nie przećwiczył, nie wprowadził Onego umiłowania mamony jako sanctus modus vivendi i operandi, jak papiestwo & ferajn więc nie można zarzucić, że papież nie wie co mówi, co najwyżej można mu zarzucić że ...mówi nie do tego podmiotu do którego jego słowa ostrzeżenia od zarania tzw. "chrześcijaństwa" pasują jak odlew do formy... Mówić powinien raczej czy przede wszystkim do siebie - ale cóż by to był za papież który - publicznie! - sam do siebie gada...? -
Duchowni, którzy żyją jak bogaci, są hipokrytami.... papież Franciszek podczas pielgrzymki do Korei Południowej
Franciszku!
Powiedz to tym naszym szamanom skupionych w mafii zwanej Episkopatem
Dziwne, że papież o życiu w bogactwie swoich kolegów po fachu mówi do tłumu ludzi wśród, którego niejednokrotnie są ludzie biedni i schorowani zamiast zwrócić się bezpośrednio do pazernych katolickich księży. Po co ta obłuda? Przecież ta szamaneria ograbia ludzi za pozwoleniem papieża tak samo jak Watykan ograbia np. Polskę zgodnie z wymuszonym konkordatem.
Papież Franciszek zawsze podkreśla..."Pragnę kościoła ubogiego dla ubogich" i dlatego księża robią co mogą aby barany były ubogie.
==============
Zaprawdę powiadam Wam, Siostry i Bracia, nie ma takiej niegodziwości, do której nie posunie się Kościół rzymski gdy mu zabraknie pieniędzy.
hloh
hloh 06.12.2021, 15:09
a wasz tusk jest święty, barany z TVN-u
Ambroży
Ambroży 07.12.2021, 09:56
Święty to on nie jest - baranie z TVPis-Info, ale nie kundli się z Kościołem aby robić szemrane interesy na handlu ziemią
Lucyna_K
Lucyna_K 06.12.2021, 14:07
Teraz nawiedzone i ogłupiane pis-iorki wiecie i mam nadzieję ze w końcu do was dociera, dlaczego ŻONT tak walczył aby pozbyć się z przestrzeni medialnej TVN. Nigdy nie dowiedzielibyście się o wielu kantach, przekrętach i aferach - w tym na najwyższych szczeblach władzy w Państwie Prawa i Sprawiedliwości. O chrześcijańskiej moralności już nie wspominam.
Jojo
Jojo 06.12.2021, 16:48
Do zwolenników PiS nic nie dociera bo oni właśnie o taką Polskę walczyli. "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie" i "Im się to po prostu należało!". Niestety nie dociera, że kradną jak za komuny. Nie dociera, że sprzedają nas ruskim. Nie dociera, że kłamią w żywe oczy, ich oligarchowie plują im w twarz a oni, że deszcz pada. Wytłumaczą sobie każdą podłość i niegodziwość. A wystarczyło nie kraść. A jak macie pisać, że inni też kradli to się w pusty łeb stuknijcie, bo PiS do wyborów szedł obiecując że będą kryształowi, że odbudują Polskę a faktycznie kraj zrujnowali i podzielili naród
Violetta
Violetta 07.12.2021, 10:01
Cyt. Niestety nie dociera, że kradną jak za komuny.
============
Człowieku! Jakie ty masz porównania. Takiego złodziejstwa i kanciarstwa jak jest za czasów PiS nie było w całym powojennym PRL-u. Dyrektor zakładu czy I Sekretarz miał pensję dwa razy wyższą od przeciętnej - a teraz, spółki skarby państwa - Orlen, LOT i inne Banki - ile mają...?
Za komuny za kradzież - w zasadzie, może poza nielicznymi wyjątkami - szlo się siedzieć.
ggg
ggg 06.12.2021, 15:16
sowa i przyjaciele ??? toż to nie TVN, ośmiorniczki? OFE? VAT? chyba nie o tym piszesz baranico, co?
emeryt
emeryt 06.12.2021, 19:21
ośmiorniczki ?za 8,-zł,baranku? a kto chapnął resztę OFE ....
BabciaKinga
BabciaKinga 06.12.2021, 13:48
Ludzie! Rodacy! jak to jest w tym kraju? Jak to może być, aby jeden człowiek, robił takie "szemrane" interesy na kwotę, która stanowiłaby kilkuletni budżet miasta Lubania? Gdzie morale chrześcijańskie tego radio-maryjnego klęcznika, co to z różańcem w dłoni paradował na zlocie u pana Tadeusza w Toruniu. Gdzie jego ewangeliczne wychowanie?
zorro
zorro 05.12.2021, 19:09
Proponuje aby radni swoje podwyzki przekazali na szczytny cel
Robert
Robert 05.12.2021, 17:33
Kochani, Dziś mój kolejny wiersz o tematyce bezprawia jakie występuje w naszym kraju. Przykre , ale obecnie prawdziwe. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Nazwiska i imiona pisowców napisałem, jak zawsze z małej litery, bo na dużą nie zasługują. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.
==================
Czas bezprawia
W Polsce nastał czas bezprawia
Co tu *** się wyprawia
pis dziś do oporu kradnie
Mam nadzieję, że upadnie
Prezes banku nas zapewnia
Że inflacja to jest brednia
Twierdzi że jest ***
Mówiąc o tym osobiście
Opowiada jakieś bzdury
I wpatruje się do góry
Chyba w jarka zapatrzony
Który nie ma „jeszcze” żony
A wiec tchórz śmierdzący jarek
Co na opak ma zegarek
Dnia każdego łamie prawo
A pisowcy biją brawo
Nawet mejza nie wyleci
Co oszukał chore dzieci
Zwyrodnialca i oszusta
jarek z klubu nie wypuszcza
sasin kasę naszą trwoni
W tym go już nikt nie dogoni
A kowalski z swym rozumem
Może chodzić z osłów tłumem
Chociaż myślę teraz sobie
Że osioł ma więcej w głowie
Choć kowalski ma łeb duży
Przyrównam go do meduzy
Ziobro prawa nie uznaje
Jemu wszystko się wydaje
On ma prawo gdzieś głęboko
Gdzie nie dojrzy ludzkie oko
Ludzie co tutaj się dzieje
Każdy z pisu z nas się śmieje
To już nie jest czcza zabawa
To jest ważna Polska sprawa
Czy my w końcu się zbudzimy
I na pis mocno ***my
By bezprawia już nie było
W Polsce lepiej nam się żyło
Przecież jeszcze sześć lat wstecz
Był schowany ten mój miecz
Który dzisiaj pragnę dobyć
Aby wolność Polsce zdobyć
Robert Iwanowski, 5 grudnia 2021r
!!! YebaćPIS !!!
!!! YebaćPIS !!! 05.12.2021, 22:06
No a ziebrniętego napisałeś z dużej. Skąd ta niekonsekwencja?
gfd
gfd 06.12.2021, 15:12
sam si\ę idź *****
Dobry czlowiek
Dobry czlowiek 05.12.2021, 16:53
W zatebie sa ludzie i opieka wie gdzie ale nic z tym nierobi a dokladniej na ul.Slowackiego niedaleko zjazdu na Z.K
Zorientowana
Zorientowana 06.12.2021, 14:55
Z tego co się orientuję, to ludzie z ul. Słowackiego w Zarębie nie są bezdomni. Mieszkają w swoim domu rodzinnym, zaniedbanym i zniszczonym, ale to oni do tego doprowadzili. Jeżeli potrzebują pomocy, zawsze mogą zwrócić się po wsparcie do Ośrodka Pomocy Społecznej, jeżeli spełnią ustawowe warunki do otrzymania pomocy,, to na pewno ją otrzymają
Ministrant
Ministrant 06.12.2021, 11:22
Acha! W Zarębie! A co na to miejscowy pleban?
Nie czytał Pisma? Wybrane i nakazane uczynki miłosierdzia:
Głodnych nakarmić.
Spragnionych napoić.
Podróżnych w dom - czyli na plebanię - przyjąć.
Więźniów w ZK Zaręba pocieszać.
Chorych nawiedzać.

Pozostałe