Lubański basen zamknięty na dwa lata

  • 01.12.2021, 11:05 (aktualizacja 01.12.2021, 12:16)
  • red.
Lubański basen zamknięty na dwa lata

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj lubański magistrat podpisał umowę z wykonawcą remontu basenu. Remont ma szeroki zakres i będzie trwał półtora roku. Pływacy skorzystają z lubańskiej Laguny tylko do 11 grudnia.

Dla miłośników pływania, czy lubańskich klubów pływackich to będzie trudny czas. Każdy będzie musiał sobie zorganizować zastępcze miejsca treningu. Basen zostaje zamknięty od 11 grudnia i ponownie zostanie udostępniony pod koniec 2023 roku. Po ponad 20 latach użytkowania obiektu samorząd musiał zdecydować czy remontować basen, czy go zamknąć. Dobrze, że udało się wystartować z remontem.

Zakres remontu jest bardzo duży, a prace modernizacyjne musza być poprzedzone odpowiednimi badaniami. Przede wszystkim należy sprawdzić stan niecki, przeprowadzone odwierty będą miały sprawdzić nośność pod niecką, a także trwałość samej niecki. Następnie zostanie wymieniona m.in. dotychczasowa niecka, instalacja wodna oraz stacja uzdatniania wody, wentylacja oraz elektryka. Zmodernizowana zostanie także konstrukcja dachowa, wymienione zostaną okna, a także instalacja grzewcza.  W hali basenowej będzie zlokalizowana również nowa, większa sauna. basen doczeka się izolacji zewnętrznej ścian i nowej elewacji. Zostanie zamontowany nowoczesny system zarządzania energią, mający na celu uzyskanie jak najefektywniejszego jej zużycia.

 

 

red.

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gajowy Popescu
Gajowy Popescu 02.12.2021, 17:38
Dwa lata? To wykonawca ten remont sam ze szwagrem będzie robił?
Kloss, Hans Kloss
Kloss, Hans Kloss 02.12.2021, 17:06
Oczywiście remont takiego obiektu co jakiś czas jest zrozumiały ale 2lata? Ci co narzekają na basen w Lubaniu niech sprawdza na mapce dookoła ile miast ma taką opcje...A Lubań to nie jest jakaś perełka żeby tak marudzić i straszyć że jak nie to ja wyjadę...to jak jest jest wypadkową wszystkich mieszkańców...każdy dokłada swoją cegiełkę to tego że jest jak jest...cegiełka lenistwa, tumiwisizmu, narzekania...to buduje obraz tego miejsca...to świadczy o nas...Piszemy o sobie...Frekwencja wyborcza też jest składową tego jak jest. Mówimy że nie ma z kogo wybierać...ale to nie tak działa...Wybierając eliminujesz powoli patologie władzy...mały krok ale zawsze do przodu...
kibic
kibic 02.12.2021, 12:28
to dobrze nareście z terenu łużyc można zrobić kąpielisko to będzie frajda dla młodzieży
Mimi
Mimi 02.12.2021, 07:10
Mnie jako dorosłej, nie robi to różnicy bo i tak nigdy nie mogłam z niego skorzystać. Ten basen tak naprawdę był poniekąd własnością szkoły i innych grup pływackich dla dzieci. Nie mam nic przeciwko, ale my dorośli, również chcielibyśmy mieć miejsce, gdzie możemy przyjść i popływać. Może w czasie tego remontu, można by pomyśleć o wygospodarowaniu torów dla innych uczestników niż dzieci ze szkoły.
Mieszkniec
Mieszkniec 01.12.2021, 21:00
Za dwa lata wybory, będzie czym się chwalić. Zapewne będzie - obiecałem Wam basen to macie :-P a tak na serio to aż żal. Za te pieniądze można było wybudować nowy obiekt i wszyscy radni o tym dobrze wiedzą tylko nie można przecież sprzeciwić się szefowi bo nie zrobi remontu ulicy czy kolejnego parkingu i nie będzie czym się pochwalić wyborcom przed wyborami
kibic
kibic 02.12.2021, 12:30
on w jednym płaszczyku jeszcze przez dwa lata będzie chodził olać go będzie nowy na golasa
Mm
Mm 01.12.2021, 20:55
Ostatni punkt zamknięty koniec tej dziury.
Lubaniak
Lubaniak 01.12.2021, 17:27
Szkoda to remontować, pieniądze wyrzucone w błoto a efektów nie widać, na tym basenie by się przydała jakaś zjeżdżalnia lub coś nowego, przecież ten basen i hala to jedna wielka porażka tego miasta i tych rządzących, lepiej byłoby na kamiennej Górze wyremontować basen, który jest położony najwyżej w Europie, a nie bez sensu remontować ten, który i tak nie przynosi dochodu, a co z tą hala betonową nic ani słowa, przecież na tym,, betonie. Nic się nie da robić, żadnej dyscypliny sportowej uprawiać, jedna wielka porażka, te pseudo inwestycje w Lubaniu, rządzący czas odejść, już czas najwyższy....
kibic
kibic 02.12.2021, 12:33
odejdzie i basen ma w *** na kamiennej będzie miał apartament a wy sadzawkę
KKKKK
KKKKK 02.12.2021, 09:17
Basen na Kamiennej Górze położony najwyżej w Europie, co za brednie 283 m n.p.m. Jelenia Góra leży na wysokości 353 m n.p.m. i ma basen w samej Polsce jest cała masa basenów położonych o wiele wyżej nie będę pisał o miejscowościach w Alpach, Pirenejach czy w Skandynawii.
Kinga
Kinga 01.12.2021, 22:20
Wysypisko zamknęło bezpowrotnie basen na Kamiennej ...
Lubaniak
Lubaniak 01.12.2021, 16:19
Niedawno czytałem że otwierają klasę sportową o profilu pływackim, czyli co pierwsze dwa lata teoria 😂😂😂
Od do
Od do 02.12.2021, 20:40
Troche mie tak cala szkoła przechodzi na tryp sportowy . Klasy z profilem pływackim sa tam kupę lat .
Miasto koszmar
Miasto koszmar 01.12.2021, 15:04
Zapewne po 22miesiacach remontu zwykły użytkownik nie zauważy żadnego remontu. Wszystko w tym mieście robione jest na pół gwizdka. W 22 miesiące buduje sie od 0 całe aquaparki, a nie remont malego baseniku...
Kto to planuje? Czy nadzoruje to jakaś insytucja spoza Lubania?
Mam nadzieje ze do 2 lat sie stąd wyprowadzę. Koszmar to miasto
LUBANIANKA
LUBANIANKA 01.12.2021, 20:04
Droga wolna nikt Cię tu nie trzyma
Ewka
Ewka 01.12.2021, 17:15
To nie Miasto Koszmar tylko rządzący i wyglada to jak wyglada
Kinga
Kinga 01.12.2021, 22:18
i będzie tak samo, czas grzać cichsze posadki po odejściu
obserwator1
obserwator1 01.12.2021, 13:55
Czy może ktoś wie ile będzie kosztował remont ,czy opłaca się skórka za wyprawkę,redakcja publikując ten artykuł jest chyba niedoinformowana.To są publiczne pieniądze warto było podać taką informację.
Od do
Od do 02.12.2021, 20:45
Cos jak przedszkole nr 5 . 5 ml poszło, okna ciekły, elewacja dprawdzana bo nie taka grubość ocieplenia - zostaly placki w innych odcieniach . Z windy nie skorzystał nikt z rodzicow. Zepsuła sie po miesiącu użytkowania. .
abcd
abcd 01.12.2021, 19:41
Znając życie jak w tym kraju to wygląda, to koszt wyjdzie jakieś 2 miliony, a efektów żadnych nie będzie oprócz innego koloru płytek.
Iza
Iza 02.12.2021, 08:26
Dwa miliony!? Żartujesz. Gdzieś czytałam, że podobno 20 mln
Bubel
Bubel 01.12.2021, 16:00
A może zapytamy jeszcze ile kosztował remont przejścia nad obwodnicą?
Bo strasznie długo to trwało i trzeba było też strasznie dużo pieniędzy za to zapłacić.
Kebs
Kebs 02.12.2021, 11:04
Strasznie długo, strasznie dużo... Straszny to Ty bubel jestes jak sie nie umiesz poprawnie wypowiedziec!
SzatanWoziWęgiel
SzatanWoziWęgiel 01.12.2021, 12:21
A o ile będzie płytszy? Czy odwierty zrobią fachowcy od sztolni? Mają doświadczenie z przewiertami długim wiertłem.
Lubaniak
Lubaniak 01.12.2021, 12:08
Zspraszamy wszystkich miłośników pływania nad kwise ,przejście kładką kolo sadzawki dla kaczek

Pozostałe