Kolejny złodziej recydywista zatrzymany przez kryminalnych z Lubania

  • 01.12.2021, 08:17 (aktualizacja 01.12.2021, 12:16)
  • red.
Kolejny złodziej recydywista zatrzymany przez kryminalnych z Lubania KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Nieudolna ucieczka 24-latka po centrum Lubaniu zakończyła się, gdy ten wpadł wprost w ręce policjanta z wydziału kryminalnego. Mężczyzna, ukrywał się przed Policją ponieważ cztery dni wcześniej dokonał kradzieży laptopa z holu hotelowego.

Do kradzieży laptopa doszło w niedzielę, 21 listopada w godzinach popołudniowych. Do jednego z lubańskich hoteli wszedł młody mężczyzna i korzystając z nieobecności właścicielki przeszukał pomieszczenie recepcji kradnąc stamtąd laptopa o wartości 2500 zł. Kobieta wprawdzie usłyszała uchylające się drzwi, jednak zobaczyła już tylko oddalającego się mężczyznę. O kradzieży natychmiast powiadomiła policjantów.

Poszkodowana doskonale zapamiętała rysopis jak i ubiór złodzieja, co pozwoliło na szybkie typowanie przez policjantów sprawcy przestępstwa. Z uwagi na fakt, że osoba ta nie posiada miejsca zamieszkania kryminalni rozpoczęli pracę operacyjną, dzięki której trzy dni później, mężczyzna został zatrzymany. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

W środę kryminalni poruszając się po centrum Lubania zauważyli podejrzanego 24-latka. Mężczyzna na ich widok rzucił się do ucieczki. Zrobił to jednak nieudolnie i po chwili trafił wprost w ręce policjanta, który zatrzymał go i obezwładnił.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Kryminalni, pracując nad sprawą, ustalili, że to nie pierwsze jego przewinienie. Jak się okazało, był on już karany za podobne przestępstwa i miał wyroki w zawieszeniu. Mężczyzna usłyszała trzy zarzuty kradzieży, których dokonywał w placówkach handlowych na terenie Lubaniu. Były to między innymi artykuły spożywcze, odzież, alkohol, elektronarzędzia. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali łącznie na kwotę około 8 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara 7,5 roku pozbawienia wolności. Jest ona surowsza niż za „zwykłą“ kradzież, bo została popełniona w warunkach tzw. recydywy.

red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miłośnik spokoju z Grunwaldzkiej
Miłośnik spokoju z Grunwaldzkiej 01.12.2021, 14:14
Jednej szumowiny mniej.
Risotto
Risotto 01.12.2021, 11:00
A dobry ten ryz czy psyhotrop
Kuchcik
Kuchcik 01.12.2021, 11:27
Oj dobry, dobry, smaczny pozywny i czysciutki jak kryszal. Zapytaj pikoludkow co na maszynach wygrywaja.
Kuchcik
Kuchcik 01.12.2021, 09:42
Kolejny przyklad na to, ze spozywanie ryzu w nadmiarze z mojej kuchni na ksieginkach odbiera umysl i nogi. Zwarlo mu styki i ukradl laptopa, po czym rzucił się do ucieczki, jednak nieudolnie. Posiedzi to przemysli swoje zachowanie.
Bercik
Bercik 01.12.2021, 09:04
No a co z laptopem - to najważniejsze w tej całej aferze - czy został odzyskany w stanie technicznym jak w dniu kradzieży?
Do głu*ka
Do głu*ka 01.12.2021, 22:42
Ponoć Policja wgrala jeszcze najnowsze oprogramowanie i wymienila baterie !

Pozostałe