W nocy wysadzono bankomat w Świeradowie-Zdroju. Nikt nie zareagował

  • 01.12.2021, 07:25 (aktualizacja 01.12.2021, 07:41)
  • red.
W nocy wysadzono bankomat w Świeradowie-Zdroju. Nikt nie zareagował Pan Łukasz/DLW112

Podziel się:

Oceń:

Dziś w nocy dwóch mężczyzn wysadziło i okradło bankomat w placówce banku Santander w Świeradowie-Zdroju.

Bankomat wysadzono w placówce banku Santander przy ul. Widokowej, niemal w samym centrum Świeradowa-Zdroju.

Bankomat wysadzono około 2:37, dwóch mężczyzn wyciągnęło z bankomatu kasety z gotówką, zapakowało się do terenowego auta i przez nikogo nie niepokojeni odjechali z miejsca przestępstwa. - relacjonuje nam jeden z mieszkańców Świeradowa-Zdroju.

Całą sytuację widział z okna cudzoziemiec, który po dłuższym czasie o napadzie poinformował naszego rozmówcę.

Myślał, że włączył się alarm i ktoś zaraz przyjedzie, że pojawi się policja, ochrona, ale nic takiego się nie wydarzyło. W kilku oknach zapaliły się światła, by po chwil zgasnąć i na ulicy znów zapanował spokój. - usłyszeliśmy od Pana Łukasza.

W ten sposób bankomat stał wypruty niemal do 5. gdy o zdarzeniu poinformował policję nasz rozmówca.

Włamanie nagrały kamery monitoringu, na zapisie widać dwóch mężczyzn: jeden w ciemnym, drugi w jasnym ubraniu, którzy wysadzają bankomat i odjechali terowym autem. W tej chwil na miejscu pracuje policja, która analizuje nagrania monitoringu i zabezpiecza ślady.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

megafaka
megafaka 05.12.2021, 13:08
...czyli Ktoś "Rozbił Bank" ...:)
Wz
Wz 02.12.2021, 15:58
Okrada miasto w biały dzień i nic się nie dzieje jeszcze trochę to przyjadą tiramisu po sprzęt z apartamentów i będzie cisza
Gienek
Gienek 01.12.2021, 17:04
Ale trzeba podać że sprawcy użyli acetylenu - więc ktoś "usłużny" może skojarzyć zdarzenie gdzie dwóch pikoludow tankowało z dużej butli do malej... I taka informacja jest bezcenna - a nie wielka tajemnica śledztwa.
megafaka
megafaka 05.12.2021, 13:04
..skąd Ty o tym wiesz ???
można się domyślać....:)
Posterunkowy
Posterunkowy 01.12.2021, 09:10
Przecież pis-żont zapowiadał przywracanie pełnej obsady posterunków i komisariatów we wszystkich miejscowościach gdzie poprzednio funkcjonowały aby zapewnić całodobową służbę patrolową. Tymczasem w Świeradowie Zdroju z łaski na uciechę pozostawiono rewir dzielnicowych w ilości 3 (słownie trzy osoby).
W czasach PRL-u był komisariat w obsadzie 6-8 funkcjonariuszy wspierany operacyjne służbami kryminalnymi z powiatu. Ale to były czasu niesłuszne.
JOŁ
JOŁ 01.12.2021, 19:32
... to tęsknisz za PRL czy za PEŁO ?.......narzekasz czy się skarżysz ?......chyba raczej mówisz, że nie masz nic do powiedzenia.....
Stipo Cerol
Stipo Cerol 03.12.2021, 00:36
Baranie analfabeto moralny - za PO Polska była tygrysem gospodarczym w czasach światowego kryzysu gospodarczego , była szanowana wśród sąsiadów jak I na świecie . Dzisiaj mamy *** watykan orbana drożyznę pisowską zadłużenie kraju I wrogów dookoła . PiS finansuje z pieniędzy podatnika obcą Zbrodniczą sektę mafię watykańską jaką jest kościół katolicki . ( POŁO )
😂
😂 01.12.2021, 09:01
Jeżeli ten pan Sz miał patrol to się nie dzieje że nie słyszał 😉
zulu
zulu 01.12.2021, 08:58
Wszystko odbyło się w sposób bezpieczny i zgodnie z zasadami BHP.
Fq
Fq 01.12.2021, 08:02
Gdzie to nagranie z monitoringu?
Toomi
Toomi 01.12.2021, 07:52
Brak policji, raj dla złodziei
Franz
Franz 01.12.2021, 08:44
zapraszam cały czas trwa rekrutacja
wrey
wrey 01.12.2021, 09:27
Po co, żeby potem bić własnych ludzi obywateli swojego kraju, za 4 tys zł bo tak rozkaże ci inny człowiek obywatel tego samego kraju ?
Hołek
Hołek 01.12.2021, 11:16
U nas tylko biją a w praworządnych krajach zachodnich strzelają z "ostrej".
😉
😉 01.12.2021, 10:59
Dokładnie.
PiS przez protesty i pilnowanie domu karzełka popsuł wizerunek policji na który pracowali od czasu upadku milicji. Ale to nie wina funkcjonariuszy. Oni wykonują polecenia z góry i tak jak my pracują aby utrzymać rodzinę.
Praca w policji również przestała być mało atrakcyjna bo w Lubaniu można zarobić już od 4 w górę pracując 40h w tygodniu a wielu młodych wybrało pracę tuż za Nysą Łużycką.

Jednak nie można wymagać aby z braku etatów ktoś pracował 24h , wprawdzie zawsze znajdzie się jakiś śpioch z jakim jest kojarzony pan Sz , ale pretensje braku obsady trzeba mieć do góry że pchają w kościół Rydzyka wspierają nierobów dając po 500 a zapomnieli o służbie zdrowia i policji która ma zwalczać najbardziej uciążliwych społecznie patoli których coraz więcej jest wśród nas .
wrey
wrey 01.12.2021, 15:05
Rozumiem że rodziny mają do utrzymania, ale nie kosztem zdrowia innych, ale tak jest najprościej udawać że jest ok, bo za siedzenie w aucie i spanie w nim na nockach dostaje sie fajną kasę, a i czasami można jakiegoś człeka spałować, bo nie od dziś wiadomo że ludzie lubią mieć wyższość i władze nad innymi i lubią ją wykorzystywać, historia to pokazuje cały czas, rozkaz to nie wszystko, jak bym miał starsza kobietę ciągać za włosy po ziemi, albo palował i szarpał ją z koleżkami z drużyny BO ROZKAZ to bym jeb... tą odznaką i poszedł w ***c, policjant to nie jedyny zawód, i żeby nie było ze wszyscy policjanci są źli, jak się komuś należy to mi nie żal że dostał pałą, sam kiedyś dostałem z placka w twarz bo się sadziłem po pijaku, i do dziś uważam że dobrze zrobił, mogę mu podziękować że tylko na liściu się skończyło.
Z wojskiem jest podobnie, wojsko jest po to aby chronić kraj przed najeźdźcami, a nie tracić życie za koguta tylko dlatego ze się pokłócił z innym kogutem i wydał rozkaz do ataku, i wciska ludziom taki bzdet jak, chrońcie ziemi swojej, walczcie za Polskę, za swój kraj, da im 5k nauczą ludzi jak małpy ze rozkaz musi być wykonany i po sprawie, ***yzm, zwykli ludzie omotani są narzędziem rządzących.

Pozostałe