Lwówek Śląski. Zatrzymali sprawcę kradzieży pastorału

  • 30.11.2021, 13:20 (aktualizacja 30.11.2021, 13:30)
  • Źródło: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski
Lwówek Śląski. Zatrzymali sprawcę kradzieży pastorału

Podziel się:

Oceń:

W Lwówku Śląskim skradziono pastorał z pomnika Jana Pawła II przy Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Funkcjonariusze najpierw ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę.

W listopadzie do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosił się ksiądz, który powiadomił o kradzieży pastorału z pomnika Jana Pawła II. Znajdował się przy Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim. Wartość strat oszacowana została na kwotę poniżej 500 złotych.

Po zgłoszeniu sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Wykroczeń. W trakcie czynności wyjaśniających policjanci wytypowali i kilka dni temu, na terenie Lwówka Śląskiego, zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży pastorału. Przyznał się do popełnionego czynu. 25-latek nie potrafił w sposób logiczny wyjaśnić dlaczego dokonał kradzieży - czytamy w policyjnym komunikacie.

Funkcjonariusze wobec sprawcy kradzieży wystosowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląski.

Źródło: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

piotr
piotr 30.11.2021, 21:38
Fredi Tobie żadnego pomnika nie postawimy
piotr
piotr 30.11.2021, 21:35
Facet pomniki stawia się aby oddać cześć wielkim ludziom. Dla mnie papież jest wielkim człowiekiem moje dzieciństwo młodzieńcze lata to były i są wspaniałe. Wyrosłem u boku wielkiego Papieża ale co ty możesz wiedzieć. Skoro jesteś bezbożnikiem i potrafisz tylko pluć. Obejrzyj sobie piękne chwile z Papieżem ile dzieci młodzieży i dorosłych. A ty piszesz przez ich boga uszanuj Boga.
Fredi_M
Fredi_M 30.11.2021, 15:20
A po jaką cholerę stawia sie jakieś pomniki z pastorałami? Tym bardziej że stosownie do tego co jest przy pastorale - uprawianie bałwochwalstwa jest przez ich boga zakazane.

Pozostałe